reklama

Večerné nebo nad Trnavou sa opäť rozbliká tisíckami svetielkujúcich lampiónov

Trnavčania budú opäť spoločne vypúšťať svetielkujúce lampióny šťastia. Štvrtý ročník podujatia Hromadné vypustenie lampiónov sa uskutoční v piatok 7. novembra 2014 v športovom areáli Slávie.

Súčasťou programu v priestore neohradeného futbalového ihriska za telocvičňou bude ohňová show, koncert, súťaže a pripravené bude aj prekvapenie.

Organizátori z trnavskej občianskej iniciatívy akTTiv naplánovali vypúšťať lampióny v dvoch etapách.

Najprv o 18. hodine prídu na rad rodiny s deťmi, aby nemuseli v chladnom počasí čakať až do neskorého večera. Hlavný bod programu – hromadné vypustenie – je naplánované na 20. hodinu.

lampion-1
Podujatie sa uskutoční opäť v areáli Slávie

Novinkou je možno zakúpenia lampiónov v predpredaji. Štartuje v stredu 29. októbra na Trojičnom námestí (vždy od 14. do 20. hodiny), pokračuje 31. októbra pri vchode do hypermarketu Tesco, 5. novembra opäť na Trojičnom námestí a 6. novembra znova pred vchodom do Tesca.

Zakladatelia tradície podujatia pripomínajú, že aj v tomto roku zabezpečia vyzbieranie spadnutých lampiónov na území Trnavy aj v blízkom okolí. Pred rokom vyletelo nad Trnavu približne 6000 lampiónov.

„Vymysleli sme si aktivitu s názvom 1+1. To znamená, že okrem lampiónov chceme pozbierať aj ostatné odpadky, ktoré v konkrétnych lokalitách nájdeme. Symbolicky teda spolu s každým lampiónom zodvihneme aj ďalšie odpadky. Budeme veľmi radi, ak sa do tejto aktivity zapoja aj ďalší,“ vyhlásili usporiadatelia.

Počas akcie bude na Slávii prítomná hasičská hliadka, ako aj sanitka so záchranármi a lekárom.

Lampióny sú zhotovené z ekologického ryžového papiera.

Vypúšťanie lampiónov alebo balónov šťastia má v Ázii tradíciu siahajúcu až dvetisíc rokov do minulosti. V súčasnosti je tento zvyk rozšírený po celom svete. S vypustením lampiónu sa spája túžba po šťastí a prosperite.

Udalosť nájdete na Facebooku, link tu.

Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2014 7:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Večerné nebo nad Trnavou sa opäť rozbliká tisíckami svetielkujúcich lampiónov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.