reklama

Nad Trnavu vyletia v piatok večer stovky svetielkujúcich lampiónov

Už po tretí raz vyletia nad Trnavu stovky svetielkujúcich lampiónov.

Podujatie, ktoré v predošlých dvoch ročníkov navštívili tisíce ľudí, odštartuje v areáli Slávie na neohradenom futbalovom ihrisku už v piatok 8. novembra po 17. hodine predajom lampiónov.

O hodinu neskôr môžu vypustiť svoje lampióny rodiny s deťmi. Po 20. hodine nastane najdôležitejší bod programu – hromadné vypustenie lampiónov.

Organizátori akcie pripravili aj sprievodný program. Od 19. hodiny sa môžu návštevníci zapojiť do súťaží, sledovať ohňovú šou alebo špeciálne bubenícke vystúpenie.

lampiony

Prostriedky z predaja lampiónov plánujeme použiť na financovanie organizácie tohto podujatia, a taktiež na podporu ďalších kultúrnych podujatí, ktoré chceme v priebehu nasledujúceho roku organizovať v Trnave. O tom všetkom samozrejme budeme informovať,” informoval člen organizačného štábu Filip Drdúl.

Organizátori aj tentoraz považujú za hlavnú prioritu bezpečnosť podujatia. Preto bude k dispozícii samostatný tím, ktorý dohliadne na bezpečný priebeh celej akcie.

Prítomná bude aj hasičská jednotka a zdravotníci.

Rovnako ako v minulých rokoch zabezpečime po skončení podujatia aj vyzbieranie spadnutých lampiónov. Na mieste budeme pracovať okamžite, v okolí Trnavy v sobotu aj v nedeľu. Pomáhať nám budú aj dobrovoľníci z organizácie Greenpeace,“ zdôraznil spoluorganizátor Michal Královič.

Návštevníkom budú k dispozícii dva občerstvovacie stánky.

Organizátori žiadajú účastníkov podujatia o ohľaduplnosť, keďže v pomerne malom priestore sa očakáva účasť veľkého počtu ľudí.

Na Facebooku nájdete udalosť v tomto linku (https://www.facebook.com/events/361994737268471/), organizátori tu budú priebežne počas dňa aktualizovať informácie.

PREČÍTAJTE SI POKYNY ORAGNIZÁTOROV

V prvom rade vás chceme požiadať o akceptovanie všetkých pokynov organizátorov. Priebeh celej akcie bude sprevádzať moderátor, ktorý Vás oboznámi so základnými inštrukciami, vysvetlí návod vypustenia lampiónov, bude informovať o všetkých aktivitách, ktoré na akcii budete mať možnosť vidieť.

Keďže ide o Hromadné vypustenie lampiónov, naozaj chceme, aby bolo hromadné, preto je dôležité,aby sme lampióny vypustili naraz. Každý rok sa našlo pár nedočkavcov, ktorí púšťali lampióny skôr – ak chceme zažiť skvelú atmosféru, je lepšie ak počkáme na pokyn organizátora a vypustíme lampióny naraz.

K vypusteniu jedného lampiónu sú potrebné aspoň 2 osoby, nad 18 rokov! V každom lampióne sú bezpečnostné pokyny a inštrukcie k jeho vypusteniu – tie si prosím naštudujte – budú vyhlásené aj na akcii.

Ak sa vám podarí nejakým spôsobom lampión pri otváraní alebo zapaľovaní poškodiť / pretrhnúť a pod. – prosíme – nevypúšťajte ho! Lampióny sú z jemného materiálu (ryžový papier), ale pri opatrnom zaobchádzaní sa nepoškodí.

Snažte sa lampión zapaľovať tesne nad zemou (50 cm) a snažte sa nedržať lampión hneď pri tele. Počkajte na naplnenie lampiónu teplým vzduchom, pustite ho až 15 sekúnd po tom, čo budete cítiť, že začína sám stúpať – kvôli tomu, aby rýchlejšie vzlietol a neznášal sa dlho nad účastníkmi akcie.

Taktiež sa snažte nestáť priamo pod lampiónom. Tento rok naše lampióny budú mať upevnené palivové články, preto stačí lampión len roztvoriť a zapáliť palivový článok.

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2013 20:10. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nad Trnavu vyletia v piatok večer stovky svetielkujúcich lampiónov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.