reklama

V piatok vyletia nad večernú Trnavu stovky lampiónov

Druhé pokračovanie hromadného vypúšťania lietajúcich lampiónov sa uskutoční v Trnave po úspešnej minuloročnej premiére už zajtra – v piatok 11. novembra. Začiatok podujatia je naplánovaný v športovom areáli Slávie o 18. hodine.

Pred rokom prišlo na podujatie podľa organizátora Michala Královiča približne tritisíc ľudí. „Predpokladáme minimálne rovnakú účasť, ale dúfame, že príde ešte viac ľudí ako vlani,” odhaduje Královič.

Podujatie bude mať aj dobročinný charakter. „Finančným darom prispejeme na účet nadácie Hodina deťom. Prispieť budú môcť aj účastníci podujatia, medzi ktorými sa budú pohybovať dobrovoľníci v rámci zbierky Uličnica,“ pripomenul.

Hromadné vypustenie lampiónov bude v tomto roku sprevádzať viacero noviniek. Oragnizátori pripravujú krátky sprievodný program, fotenie pri maxilampióne, občerstvenie a súťaže o vecné ceny. Lietajúce lampióny bude možné zakúpiť aj priamo na mieste za cenu 2,50 eura.

VIDEO: Návod na vypustenie lampióna

„Kladieme veľký dôraz na organizáciu a bezpečnosť – priebeh celej akcie budú monitorovať organizátori, hasiči a zdravotná služba. Predávané lampióny sú ekologické, vyrobené z ryžového papiera a bambusovej konštrukcie. Ich výrobca garantuje rozloženie v priebehu niekoľkých dní. Zároveň chcem zdôrazniť, že večer po skončení akcie a aj na druhý deň plánujeme upratať samotný areál Slávie aj jeho okolie. K dispozícii budú tiež dva organizačné tímy, ktoré zozbierajú spadnuté lampióny,” zdôrazňuje Michal Královič.

Organizátori upozorňujú, že pre dokonalú atmosféru a výsledný efekt celej akcie by bolo dobré, ak by boli lampióny vypustené naraz po ich výzve.

Aktuálne informácie o akcii a organizačné pokyny nájdete aj na tejto facebookovskej stránke.

Spoluorganizátorom hromadného vypustenia lampiónov je Prekvapko.sk, partnermi agentúra KINX, Europa 2 Point a portál trnava-live.sk.

Predpoveď počasia počíta v piatok večer len so slabým vetrom s rýchlosťou do 3 m/s, ktorý by mal fúkať od východu alebo juhovýchodu. Teplota po 19. hodine klesne na 2-3 stupne Celzia.

Predbežný časový harmonogram:
18:00-19:00 – predaj EKO lampiónov, fotenie pri maxi lampióne, súťaže
19:00-19:15 – ohňová show
19:15-19:30 – prekvapenie
19:30-19:40 – bezpečnostné pokyny, návod na vypustenie lampiónov
19:45 – Hromadné vypustenie lampiónov

Mapa:

Priestor ihriska na Slávii, kde sa uskutoční hromadné vypustenie lampiónov

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2011 10:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V piatok vyletia nad večernú Trnavu stovky lampiónov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.