reklama

Zážitok z hromadného vypustenia lampiónov skazil silný vietor

Štvrtý diel Hromadného vypustenia lampiónov výrazným spôsobom narušilo počasie. Organizátori sa pre nepriaznivú predpoveď rozhodli podujatie presunúť z piatka na nedeľu, no ani tento krok im nevyšiel. Očakávaný zážitok odfúkol silný vietor.

Svetielkujúce lampióny, ktoré približne od 17. do 20. hodiny poletovali nad mestom, vypúšťali ľudia len individuálne.

Naplánované hromadné vypúšťania pre rodiny s deťmi o 18. hodine ani hlavné vypustenie lampiónov o 20. hodine sa neuskutočnili. Čakanie na zmenu počasia k lepšiemu bolo zbytočné, poveternostné podmienky sa nezmenili ani po dvoch hodinách.

Organizátori z trnavskej občianskej iniciatívy akTTiv sa po komunikácii s prítomnou hasičskou hliadkou rozhodli, že nebudú hazardovať so zdravím a majetkom ľudí.

„Veľmi nás to mrzí, ale počasie ovplyvniť nedokážeme. Príliš silný vietor zhadzoval lampióny na zem, mohlo prísť k ujme na zdraví alebo majetku. A to nie je cieľom tejto akcie. Na prvom mieste je zodpovednosť a bezpečnosť,“ povedal Michal Královič z organizačného tímu.

Súčasťou podujatia bol sprievodný program v podobe ohňovej show, koncertu a ohňostroja, ktorý bol aspoň malou náplasťou na počasím „ukradnutý“ zážitok z pohľadu na tisícky žiarivých lampiónov.

Napriek upozorneniam organizátorov do vzduchu vyleteli stovky lampiónov.

lampiony-3
lampiony-1

lampiony-2

lampiony-4

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2014 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zážitok z hromadného vypustenia lampiónov skazil silný vietor”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.