reklama

Nočnú oblohu nad Trnavou rozžiarilo 6-tisíc lampiónov

Už po tretí raz sa nad Trnavu vzniesli tisíce svetielkujúcich lampiónov šťastia.

Po ročnej prestávke sa v športovom areáli Slávie opäť zišli davy ľudí. Od podvečera prúdili na miesto určenia celé rodiny, aby spoločne poslali do vzduchu svetielkujúce lampióny zhotovené z ekologického ryžového papiera.

lampion-1

Vypúšťanie lampiónov alebo balónov šťastia má v Ázii tradíciu siahajúcu až dvetisíc rokov do minulosti. V súčasnosti je tento zvyk rozšírený po celom svete. S vypustením lampiónu sa spája túžba po šťastí a prosperite.

Sme spokojní, akcia prebehla bez najmenších problémov. Podľa našich odhadov ľudia vypustili približne 6-tisíc lampiónov,“ hodnotil krátko po skončení podujatia jeden z organizátorov Michal Královič.

VIDEO:

Tohtoročnému podujatiu mimoriadne prialo počasie. Na november až neobvykle vysoká teplota na hranici 10 stupňov Celzia a len slabý juhovýchodný vietor určite tiež prispeli k hojnej účasti.

Počas víkendu čaká organizátorov a tím dobrovoľníkov zbieranie spadnutých lampiónov.

Rovnako ako v minulých rokoch zabezpečime po skončení podujatia aj vyzbieranie spadnutých lampiónov. Na mieste budeme pracovať okamžite, v okolí Trnavy v sobotu aj v nedeľu. Pomáhať nám budú aj dobrovoľníci z organizácie Greenpeace,” zdôraznil spoluorganizátor Michal Královič.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2013 21:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.