reklama

Nočnú oblohu nad Trnavou rozžiarilo 6-tisíc lampiónov

Už po tretí raz sa nad Trnavu vzniesli tisíce svetielkujúcich lampiónov šťastia.

Po ročnej prestávke sa v športovom areáli Slávie opäť zišli davy ľudí. Od podvečera prúdili na miesto určenia celé rodiny, aby spoločne poslali do vzduchu svetielkujúce lampióny zhotovené z ekologického ryžového papiera.

lampion-1

Vypúšťanie lampiónov alebo balónov šťastia má v Ázii tradíciu siahajúcu až dvetisíc rokov do minulosti. V súčasnosti je tento zvyk rozšírený po celom svete. S vypustením lampiónu sa spája túžba po šťastí a prosperite.

Sme spokojní, akcia prebehla bez najmenších problémov. Podľa našich odhadov ľudia vypustili približne 6-tisíc lampiónov,“ hodnotil krátko po skončení podujatia jeden z organizátorov Michal Královič.

VIDEO:

Tohtoročnému podujatiu mimoriadne prialo počasie. Na november až neobvykle vysoká teplota na hranici 10 stupňov Celzia a len slabý juhovýchodný vietor určite tiež prispeli k hojnej účasti.

Počas víkendu čaká organizátorov a tím dobrovoľníkov zbieranie spadnutých lampiónov.

Rovnako ako v minulých rokoch zabezpečime po skončení podujatia aj vyzbieranie spadnutých lampiónov. Na mieste budeme pracovať okamžite, v okolí Trnavy v sobotu aj v nedeľu. Pomáhať nám budú aj dobrovoľníci z organizácie Greenpeace,” zdôraznil spoluorganizátor Michal Královič.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 8. novembra 2013 21:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.