reklama

Nad Trnavou zažiarilo 3500 svetielkujúcich lampiónov

Večer s magickým dátumom 11. 11. 2011 umocnilo v areáli trnavskej Slávie hromadné vypustenie lampiónov šťastia.

Organizátori odhadujú, že podujatia sa zúčastnilo viac ako šesťtisíc ľudí. Predalo sa 3500 lietajúcich lampiónov šťastia. „Sme spokojní. Prišlo veľmi veľa ľudí, bola tu skvelá atmosféra a vyšlo počasie. Čo je však najpodstatnejšie, nezaznamenali sme žiaden požiar,” hodnotil spoluorganizátor druhého pokračovania podujatia Michal Královič.

O akcii vopred informovali záchranárov, hasičov aj dozor nad letovou prevádzkou. Na mieste bolo prítomných niekoľko dobrovoľných hasičov.

VIDEÁ:
YouTube Preview Image
YouTube Preview Image

V chladnom bezveternom počasí začali stúpať k tmavej, ale jasnej oblohe prvé lamióny už po 18. hodine. Nie každý dokázal vydržať do času stanoveného na spoločné vypustenie lampiónov. Nedočkavé boli najmä deti.

Súčasťou akcie bola ohňová show a krátky sprievodný program. Usporiadateľom nevyšiel plán s vypustením maxilampóna. Ten krátko po štarte klesol bezmocne na zem.

Do areálu Slávie prišli viac ako 6000 ľudí

V sobotu vyšlú organizátori podujatia do areálu Slávie, rovnako tak aj do priestorov, kde by mohli ekologické lampióny vyrobené z ryžového papiera a bambusovej konštrukcie skončiť svoju púť, dva tímy určené na zozbieranie spadnutých lampiónov. Tie by sa podľa údajov garantovaných výrobcom rozpustiť v prírode v priebehu niekoľkých dní.

Fotogaléria:
[Not a valid template]

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2011 20:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

5 komentárov pre “Nad Trnavou zažiarilo 3500 svetielkujúcich lampiónov”

 1. 1
  Svetielko says:

  Muselo byť vypustených viac ako 3500 lampiónov, pretože 3500 sa len predalo na mieste. Po ceste na Sláviu sme stretli veľa ľudí, čo si ich niesli už z domu, tak ako aj naša rodina. Keď sa akcie zúčastnilo cca 6000 ľudí, ten počet vypustených lampiónov bude niekde medzi.

 2. 2
  tulen says:

  … hlada sa dobrovolnik co to na buduci rok spocita…

 3. 3
  icer says:

  Dakujem organizatorom, za tuto akciu. Zucastnilo sa viacej ludi ako na derby so Slovanom (co mi je trochu luto :-) )
  V sobotu sme s priatelkou isli do Karpat na turu. Na poliach smerom na Selpice sa valali stovky farebnych papierov z lampionov, ktore organizatori zbierali do ciernych igelitovych vriec.
  PARADNA AKCIA. Kto nebol, musi si pockat do buduceho roka. :-))

 4. 4
  mac says:

  nemuseli ísť len do Karpát , mohli ísť aj do Štrkov, lebo smerom na obchvat sa vála množstvo lampiónov, alebo visia po stromoch – úžasná akcia ako keby nebolo v meste dosť bordelu!!!!

 5. 5
  MichalKralovic says:

  mac
  Boli ste tam pozrieť včera, alebo dnes?
  Vyzbierali sme vyše 100 vriec odpadu, aj v okolí strelnice / štrkov, taktiež na poliach pri výjazde z Trnavy smerom na Trstín.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.