reklama

Nad Trnavou zažiarilo 3500 svetielkujúcich lampiónov

Večer s magickým dátumom 11. 11. 2011 umocnilo v areáli trnavskej Slávie hromadné vypustenie lampiónov šťastia.

Organizátori odhadujú, že podujatia sa zúčastnilo viac ako šesťtisíc ľudí. Predalo sa 3500 lietajúcich lampiónov šťastia. „Sme spokojní. Prišlo veľmi veľa ľudí, bola tu skvelá atmosféra a vyšlo počasie. Čo je však najpodstatnejšie, nezaznamenali sme žiaden požiar,“ hodnotil spoluorganizátor druhého pokračovania podujatia Michal Královič.

O akcii vopred informovali záchranárov, hasičov aj dozor nad letovou prevádzkou. Na mieste bolo prítomných niekoľko dobrovoľných hasičov.

VIDEÁ:

V chladnom bezveternom počasí začali stúpať k tmavej, ale jasnej oblohe prvé lamióny už po 18. hodine. Nie každý dokázal vydržať do času stanoveného na spoločné vypustenie lampiónov. Nedočkavé boli najmä deti.

Súčasťou akcie bola ohňová show a krátky sprievodný program. Usporiadateľom nevyšiel plán s vypustením maxilampóna. Ten krátko po štarte klesol bezmocne na zem.

Do areálu Slávie prišli viac ako 6000 ľudí

V sobotu vyšlú organizátori podujatia do areálu Slávie, rovnako tak aj do priestorov, kde by mohli ekologické lampióny vyrobené z ryžového papiera a bambusovej konštrukcie skončiť svoju púť, dva tímy určené na zozbieranie spadnutých lampiónov. Tie by sa podľa údajov garantovaných výrobcom rozpustiť v prírode v priebehu niekoľkých dní.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2011 20:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nad Trnavou zažiarilo 3500 svetielkujúcich lampiónov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.