reklama

Bojovníci z Trnavy cestujú na majstrovstvá sveta do Prahy najmä za skúsenosťami

V dňoch 10. – 15. novembra 2014 sa uskutočnia v Prahe majstrovstvá sveta federácie WKF v bojových športoch kickbox, K-1, thajský box a MMA.

Do Českej republiky odchádza aj početná výprava slovenských bojovníkov, z nich nezanedbateľnú časť tvoria športovci z Trnavy, zastúpení klubmi Centrum bojových športov (CBŠ) Trnava, Raptors Trnava či Taekwondo klubu Trnava.

„V Prahe pôjde prakticky o olympiádu bojových športov, pretože WKF je otvorená aj iným federáciám. Organizátori majstrovstiev sveta očakávajú účasť približne 3500 bojovníkov,“ priblížil tréner Andrej Mičianik z trnavského CBŠ Trnava, ktorý rovnako vysiela do českej metropoly vlastných športovcov v kategóriách detí, juniorov, kadetov aj mužov.

„Pre väčšinu účastníkov nášho klubu bude šampionát skvelou príležitosťou získať ostrohy, nabrať skúsenosti, vidieť veľkých bojovníkov, spoznať atmosféru a zoznámiť sa s organizáciou tak veľkého podujatia, ako sú majstrovstvá sveta,“ hovorí.

micianik
Andrej Mičianik

Okrem Mičianika nechýba z klubu CBŠ Trnava v slovenskej výprave trénerka detí a mladších kategórií Katarína Baničová či kondičný tréner Tomáš Gerši.

Hoci väčšina športovcov z CBŠ Trnava cestuje do Prahy skôr za skúsenosťami, zaujímavý výsledok by mohli vybojovať dvaja skúsení harcovníci Jozef Horváth a Jaroslav Vašík.

Tridsaťtriročný Horváth nastúpi v kategórii full contact nad 91 kg a podujatie bude pre neho prakticky reštartom kariéry. Pre pracovné povinnosti sa športu v minulých rokoch venoval len okrajovo. Horváth je vicemajstrom sveta z roku 2002, zúčastnil sa aj ME v roku 2008.

O tri roky mladší Vašík bude bojovať v kategórii full contact do 81 kg a bude druhým želiezkom CBŠ Trnava v horúcom pražskom ohni.

„Šampionát WKF v Prahe bude veľkým podujatím a všetci sa už tešíme. Mám radosť, že účastníkmi slovenskej výpravy sú skúsení, ale ja mladí a nádejní členovia nášho klubu, pre ktorých bude účasť na podujatí iste veľkým zážitkom,“ skonštatoval tréner CBŠ a tiež bývalý dlhoročný slovenský reprezentant, majster Európy, medailista z majstrovstiev sveta a viacnásobný majster Slovenska v kicboxe Andrej Mičianik.

Centrum bojových športov Trnava sa už niekoľko rokov zameriava na výchovu mladých talentov a pozornosť sústreďuje najmä na mládežnícke kategórie. Tu okrem Mičianika vykonávajú svoj kus práce Tomáš Gerši a Katarína Baničová.

Výsledkom ich práce je aj nominácia 11 členov klubu na šampionát do Prahy, z ktorých je deväť vo veku 10 až 16 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 7. novembra 2014 4:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.