reklama

Oficiálne výsledky komunálnych volieb 2014 v Trnave

AKTUALIZOVANÉ v pondelok 17.11. o 11.36 hod.

Ponúkame výsledky komunálnych volieb v Trnave tak, ako ich zaznamenal Štatistický úrad SR.

V sobotu 15. novembra sa zúčastnilo na voľbách takmer 18,5 tisíca z vyše 55-tisíc oprávnených voličov. Svoje právo vybrať si primátora a poslancov tak využila len tretina Trnavčanov.

Pre porovnanie pred štyrmi rokmi dosiahla volebná účasť 29,35%, k urnám prišlo 16 316 voličov, čo je zhruba o dvetisíc menej ako v sobotu.

primator-graf
Zvolený primátor Peter Bročka získal 48% hlasov, ostatní štyria kandidáti dohromady 52 percent

Najviac poslancov bude v novom zastupiteľstve nezávislých (15, z nich 12 za OZ Lepšia Trnava), 13 mandátov získala pravicová koalícia KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ, len tri kreslá z pôvodných osemnástich obhájil SMER-SD.

Počet osôb zapísaných v zoznamoch voličov: 55 312
Počet voličov, ktorým boli vydané obálky: 18 416
Účasť voličov: 33,29%
Počet odovzdaných obálok: 18 415
Počet platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby poslancov zastupiteľstva: 17 774
Počet platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby primátora: 18 200
Podiel platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby poslancov zastupiteľstva: 96,51%
Podiel platných hlasovacích lístkov odovzdaných pre voľby primátora: 98,83%
Počet poslancov, ktorý sa mal zvoliť: 31
Počet zvolených poslancov: 31
Zvolený primátor: Peter Bročka (nezávislý)

Počet platných hlasov pre kandidátov na primátora:
1. Peter Bročka (nezávislý) – 8 739 hlasov (48,02%)
2. Ján Žitňanský (KDH, OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ, MOST – HÍD) – 4 458 hlasov (24,49%)
3. Bystrík Stanko (SMER-SD) – 4 412 hlasov (24,24%)
4. Jozef Klokner (nezávislý) – 394 hlasov (2,18%)
5. Robert Schmidt (SNS) – 197 hlasov (1,08%)

Počet platných hlasov pre kandidátov na poslancov (zvýraznení kandidáti boli zvolení):

Volebný obvod číslo 1 (stred – staré mesto, časť Špíglsálu)
Zvolených 5 poslancov

Kandidáti:
1. Peter Bročka, JUDr., LL.M., 32 r., právnik, nezávislý kandidát – 1572 hlasov
2. Štefan Bošnák, Ing., 67 r., poslanec, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 728 hlasov
3. Jana Fridrichová, MUDr., 48 r., lekárka, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 668 hlasov
4. Pavol Nižnánsky, 31 r., živnostník, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 645 hlasov
5. Tibor Pekarčík, Mgr., 36 r., manažér, nezávislý kandidát – 625 hlasov

6. Juraj Novota, Ing., 40 r., manažér, nezávislý kandidát – 616 hlasov (postúpi ako náhradník za zvoleného primátora P. Bročku)

7. Pavel Ďurko, Ing.arch., 40 r., architekt, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 615 hlasov
8. Pavel Opatovský, 62 r., živnostník, nezávislý kandidát – 575 hlasov
9. Norbert Halász, Ing, 43 r., krajinný inžinier, nezávislý kandidát – 557 hlasov
10. Kvetoslava Tibenská, Ing., 56 r., ekonómka, SMER-SD – 518 hlasov
11. Martin Krajčovič, Mgr.Bc., 31 r., konzultant, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 511 hlasov
12. Eva Zatková, Ing., 48 r., ekonómka, SMER-SD – 494 hlasov
13. Katarína Jelačičová, MUDr., 49 r., lekárka, SMER-SD – 473 hlasov
14. Jozef Adamec, 72 r., inštruktor športu, SMER-SD – 457 hlasov
15. Jozef Kováč, 29 r., kondičný a futbalový tréner, nezávislý kandidát – 337 hlasov
16. Róbert Kessler, JUDr., 48 r., advokát, SIEŤ – 266 hlasov
17. Robert Schmidt, Ing., 58 r., živnostník, SNS – 266 hlasov
18. Miroslav Kvasnička, Ing., 32 r., manažér, SIEŤ – 212 hlasov
19. Peter Calík, Ing., 31 r., manažér, SIEŤ – 175 hlasov
20. Helena Hlubíková, Mgr., 53 r., koordinátorka, SIEŤ – 156 hlasov
21. Jozef Jakubec, Ing., 63 r., dôchodca, SNS – 136 hlasov
22. Soňa Novotná, PaedDr., PhD., 64 r., dôchodkyňa, SNS – 116 hlasov

Volebný obvod číslo 2 (západ – Prednádražie, časť Špíglsálu)
Zvolených 6 poslancov

Kandidáti:
1. Matej Lančarič, Mgr., 29 r., občiansky aktivista,manažér, nezávislý kandidát – 1649 hlasov
2. Marek Neštický, Mgr., 36 r., učiteľ, nezávislý kandidát – 1491 hlasov
3. Martin Uhlík, Mgr., 35 r., živnostník, nezávislý kandidát – 1182 hlasov
4. Jozef Pobiecký, Ing., 45 r., konateľ spoločnosti, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 1019 hlasov
5. Peter Šujan, 29 r., manažér, občiansky aktivista, nezávislý kandidát – 999 hlasov
6. Bystrík Stanko, Ing., 45 r., zástupca primátora, SMER-SD – 962 hlasov

7. Roman Jakubec, RNDr., 41 r., enviromentálny manažér, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 812 hlasov
8. Gabriel Kopúnek, 45 r., novinár – publicista, SMER-SD – 807 hlasov
9. Sylvia Mrázová, Mgr., 46 r., živnostníčka, nezávislá kandidátka – 760 hlasov
10. Michal Okruhlica, Mgr., 45 r., technik, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 721 hlasov
11. Ján Jobb, Ing., 51 r., enviromentálny manažér, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 680 hlasov
12. Juraj Jurák, Ing., 49 r., technik, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 656 hlasov
13. Roman Štefunko, Mgr., 45 r., štátny zamestnanec, nezávislý kandidát – 651 hlasov
14. Jaroslav Kralčák, 64 r., strojník, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 647 hlasov
15. Marcel Behro, PhDr., 49 r., kvestor na UCM, SMER-SD – 643 hlasov
16. Lucia Chrvalová, 33 r., ekonómka, SMER-SD – 636 hlasov
17. Peter Benčat, Ing., PhD., 61 r., agronóm, SMER-SD – 548 hlasov
18. Martin Galbavý, Ing., 26 r., živnostník, SMER-SD – 473 hlasov
19. Richard Bohunický, Ing., 43 r., ekonóm, SNS – 465 hlasov
20. Martin Jasenský, Mgr., 28 r., právnik, SIEŤ – 310 hlasov
21. Alojz Fandel, Mgr., 67 r., dôchodca, SNS – 276 hlasov
22. Jozef Filípek, Bc., 23 r., obchodno-technický zástupca, Strana TIP – 197 hlasov

Volebný obvod číslo 3 (sever – Kopánka, Vodáreň, Hliny, Zátvor)
Zvolených 7 poslancov

Kandidáti:
1. Zuzana Havlíková, MUDr., 38 r., lekárka, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 122í hlasov
2. Veronika Virágová, Mgr., 24 r., právnička, nezávislá kandidátka – 1209 hlasov
3. Štefan Krištofík, MUDr., 52 r., všeobecný lekár, SMER-SD – 1183 hlasov
4. Juraj Fuzák, 30 r., finančný analytik, nezávislý kandidát – 1128 hlasov
5. Branislav Kramár, MUDr., 41 r., lekár, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 1093 hlasov
6. Emanuel Gronský, 31 r., informatik, nezávislý kandidát – 1085 hlasov
7. Martin Královič, Bc., 26 r., manažér, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 977 hlasov

8. Tomáš Doboš, Ing., 38 r., ekonóm, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 966 hlasov
9. Martin Heriban, MUDr., 65 r., lekár, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 882 hlasov
10. Andrej Kramár, Ing.Mgr., 36 r., manažér, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 866 hlasov
11. Peter Sloboda, Mgr., 32 r., administratívny pracovník, nezávislý kandidát – 857 hlasov
12. Milan Tomík, Ing., 46 r., technik, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 727 hlasov
13. Anton Kollár, Ing., 58 r., technik, nezávislý kandidát – 715 hlasov
14. Štefan Dvorský, JUDr., 58 r., súkromný podnikateľ, SMER-SD – 628 hlasov
15. Marián Barcaj, Mgr., 37 r., riaditeľ spoločnosti, nezávislý kandidát – 622 hlasov
16. Angela Štefániková, MUDr., 60 r., lekárka, SMER-SD – 621 hlasov
17. Ivan Kleštinec, 57 r., podnikateľ, SMER-SD – 612 hlasov
18. Martin Kubala, Mgr., 30 r., majster v ŽSR, nezávislý kandidát – 603 hlasov
19. Ivan Kopčáni, 39 r., technik BOZP a PO, nezávislý kandidát – 494 hlasov
20. Lucia Solárová, Mgr., 27 r., politologička, SMER-SD – 484 hlasov
21. Erich Malán, 41 r., súkromný podnikateľ, nezávislý kandidát – 477 hlasov
22. Miloš Kubán, 50 r., technik, nezávislý kandidát – 464 hlasov
23. Richard Matúšek, Mgr., 60 r., učiteľ, SNS – 335 hlasov
24. Pavol Gabriška, Mgr., 54 r., výsluhový dôchodca, nezávislý kandidát – 317 hlasov
25. Lýdia Zvolenská, Bc., 34 r., živnostníčka, SNS – 289 hlasov
26. Jaroslav Bachratý, 20 r., študent, SNS – 261 hlasov
27. Miriama Linková, 20 r., študentka, SNS – 188 hlasov
28. Marcela Schmidtová, Mgr., 37 r., process Co-ordinator, SNS – 156 hlasov

Volebný obvod číslo 4 (východ – Družba, Vozovka, Hlboká, Tehelná)
Zvolených 7 poslancov

Kandidáti:
1. Vladimír Butko, Ing., 59 r., primátor, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 1438 hlasov
2. Marián Galbavý, Mgr.Ing., 43 r., advokát, nezávislý kandidát – 1188 hlasov
3. Šimon Štefunko, Bc., 23 r., manažér, nezávislý kandidát – 1095 hlasov
4. Jozef Pikna, Mgr., 55 r., učiteľ-katechét, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 925 hlasov
5. Peter Haščík, Mgr., 30 r., technik, nezávislý kandidát – 839 hlasov
6. Jozef Alchus, Ing., 59 r., projektant, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 837 hlasov
7. Peter Halada, Ing., 33 r., projektový manažér, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 830 hlasov

8. Jozef Viskupič, 60 r., hospodár Spolku sv.Vojtecha, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 787 hlasov
9. Miroslav Kadúc, 31 r., poslanec NR SR, nezávislý kandidát – 753 hlasov
10. Veronika Gašparíková, JUDr., 42 r., vedúca odboru kontroly, nezávislá kandidátka – 738 hlasov
11. Juraj Jarábek, 52 r., futbalový tréner, SMER-SD – 686 hlasov
12. Augustín Hambálek, Ing., 57 r., ekonóm, SMER-SD – 656 hlasov
13. Marta Gubrická, PaedDr., 55 r., prednostka OÚ, SMER-SD – 635 hlasov
14. Katarína Baničová, PhDr., 34 r., kontrolórka NKÚ, SMER-SD – 630 hlasov
15. Daniel Kravec, 23 r., študent VŠ, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 606 hlasov
16. Matej Šrubař, 25 r., študent VŠ, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 508 hlasov
17. Rudolf Brezovský, 65 r., personálny riaditeľ, SMER-SD – 482 hlasov
18. Lukáš Miklošovič, Ing., 28 r., vyšetrovateľ PZ, nezávislý kandidát – 475 hlasov
19. Rudolf Kormúth, Ing., 52 r., dopravný inžinier, SMER-SD – 458 hlasov
20. Tomáš Kučera, 21 r., študent, SMER-SD – 389 hlasov
21. Josef Doffek, Ing., 54 r., informatik, SIEŤ – 331 hlasov
22. Rudolf Macko, 44 r., tréner, SNS – 267 hlasov
23. Zuzana Turazová, Mgr., 40 r., fakturantka, SNS – 239 hlasov
24. Tomáš Januška, Ing., 30 r., podnikateľ, SNS – 211 hlasov
25. Andrej Richnák, Ing., 29 r., účtovník, PaS – 208 hlasov
26. Peter Januška, JUDr., 27 r., advokátsky koncipient, VZDOR – 199 hlasov
27. Robert Podracký, 44 r., železničiar, KSS – 199 hlasov

Volebný obvod číslo 5 (juh – Linčianska, Tulipán)
Zvolených 5 poslancov

Kandidáti:
1. Adam Peciar, 27 r., podnikateľ, nezávislý kandidát – 786 hlasov
2. Rastislav Mráz, Mgr., 36 r., právnik,manažér, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 734 hlasov
3. Jozef Čavojský, Ing., 69 r., chemický inžinier, SMER-SD – 689 hlasov
4. Róbert Gašparík, 45 r., podnikateľ, nezávislý kandidát – 682 hlasov
5. Jozef Klokner, Ing., 59 r., stavebný inžinier, nezávislý kandidát – 616 hlasov

6. Gabriel Pavelek, MUDr., 60 r., lekár, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 570 hlasov
7. Stanislav Hric, 54 r., energetik, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 558 hlasov
8. Miloš Krištofík, PhDr., 48 r., podnikateľ, SMER-SD – 550 hlasov
9. Marian Rozložník, Mgr., 60 r., učiteľ, SMER-SD – 523 hlasov
10. Alena Krajčovičová, Mgr., 30 r., právnička, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 490 hlasov
11. Anna Kaducová, Mgr., 47 r., vedúca servisu, nezávislá kandidátka – 453 hlasov
12. Mária Boďová, 41 r., odborný referentka, nezávislá kandidátka – 404 hlasov
13. Iveta Bakičová, RNDr.,Ing, 55 r., pedagogička, SIEŤ – 371 hlasov
14. Štefan Pilát, 46 r., živnostník, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 341 hlasov
15. Andrej Braniša, MUDr., 37 r., lekár, SMSL – 336 hlasov
16. Marián Kovačócy, Ing., 55 r., manažér, SMER-SD – 335 hlasov
17. Ján Hrubý, 27 r., asistent poslanca NR SR, SMER-SD – 331 hlasov
18. Barbora Mončeková, 22 r., študentka, SIEŤ – 259 hlasov
19. Ladislav Venžík, Ing., 31 r., konzultant, Strana TIP – 143 hlasov
20. Lukáš Vlk, 24 r., skladník, SĽS – 99 hlasov

Volebný obvod číslo 6 (Modranka)
Zvolený 1 poslanec

Kandidáti:
1. Agnesa Petková, Mgr., 69 r., poslankyňa, KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ – 396 hlasov

2. Juraj Rezbárik, 36 r., podnikateľ, SMER-SD – 394 hlasov
3. Vladimír Chovan, Ing., 51 r., generálny riaditeľ, SNS – 55 hlasov
4. Peter Benkovský, Ing., 28 r., strojársky inžinier, MOST – HÍD – 31 hlasov

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2014 15:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Oficiálne výsledky komunálnych volieb 2014 v Trnave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.