reklama

Bročka má zástupcu, prvým viceprimátorom mesta je Pekarčík

Prvým viceprimátorom mesta Trnava sa stal 36 – ročný manažér Tibor Pekarčík.

Do funkcie oficiálne nastúpil v utorok 3. februára 2015.

Pekarčík bol v novembrových komunálnych voľbách na občianskej kandidátke Za lepšiu Trnavu a zvolili ho za poslanca mestského zastupiteľstva vo volebnom obvode Trbava – Stred.

„Tibor Pekarčík pomáhal vytvárať myšlienky Lepšej Trnavy takmer od začiatku. Komunitné akcie pomáhal nielen organizovať, ale sa na nich aj pravidelne zúčastňoval,“ hovorí primátor Peter Bročka.

„Nový viceprimátor prichádza zo súkromného sektora, preto od neho očakávam, že do prostredia mestskej samosprávy prinesie skúsenosti a efektívne postupy z tejto oblasti a bude zodpovedne rozhodovať o nakladaní s verejnými prostriedkami,“ dopĺňa.

pekarcik
Tibor Pekarčík

Funkciu poslanca bude zastávať aj naďalej.

Viceprimátor sa bude venovať viacerým oblastiam, najmä však ekonomickým a majetkovým záležitostiam, komunálnym službám a školstvu.

O menovaní svojho prvého zástupcu informal primátor Peter Bročka minulý týždeň členov majetkovej komisie.

Pozícia druhého viceprimátora zostáva stále neobsadená.

Bročka sa zatiaľ nerozhodol o tom, či post obsadí nezávislým kandidátom, alebo pozíciu ponúkne niektorému z poslancov politických strán.

Ulož ako PDF
Napísal 4. februára 2015 13:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bročka má zástupcu, prvým viceprimátorom mesta je Pekarčík”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.