reklama

Záujem o atletiku v Trnave rastie, slávisti sú spokojní s podmienkami a chcú ďalej napredovať

Bohatá zbierka medailí, viacero pekných úspechov, rastúci záujem zo strany rodičov a detí o atletiku aj nová tribúna v priestoroch domovského stánku prispeli k pozitívnemu hodnoteniu sezóny 2014 zo strany Atletického klubu (AK) AŠK Slávia Trnava.

Trnavskí atléti nazbierali počas vlaňajšieho roka pre svoj klub celkom 58 cenných kovov vo všetkých vekových kategóriách v rámci majstrovstiev Slovenska, čo zaraďuje Sláviu medzi päť najlepších klubov v krajine.

Najúspešnejšou reprezentantkou klubu bola vlani Michaela Pešková, ktorá priviezla z II. Olympijských hier mládeže v čínskom Nankingu striebornú medailu a vytvorila najlepší výkon slovenských dorasteneckých a juniorských tabuliek histórie.

Sláviu vlani reprezentovali na veľkých podujatiach aj účastník juniorských majstrovstiev sveta Maximilián Slezák v hode oštepom a členka slovenskej štafety na 4×400 metrov Silvia Šalgovičová na seniorských majstrovstvách Európy.

atleti-slavia
Záujem o atletiku zo strany detí má stúpajúcu tendenciu

Atletický klub eviduje v súčasnosti 240 členov a ich počet konštantne rastie.

„Cítime, že záujem o atletiku sa zvyšuje. Narastá počet detí, ktoré navštevujú náš atetický krúžok, postupne sa nám podarilo nadviazať spoluprácu s mladými trénermi, zväčša odchovancami trnavskej atletiky, ktorí teraz odovzdávajú svoje skúsenosti mladým športovým nádejám a prinášajú nový svieži vietor,“ spokojne konštatuje predseda AŠK Slávia Trnava a tajomník atletického klubu Vladimír Gubrický.

Klubu pod vedením predsedu Michala Matysa sa darí aj po manažérskej stránke. A navyše, ďalšiemu napredovaniu, zvyšovaniu latky či lepšej informovanosti o činnosti AK AŠK má pomôcť nová posila, športový riaditeľ Marián Hammel. Rovnako odchovanec trnavskej atletiky.

„Naše ambície pre rok 2015 sú jasné: chceme udržať nastúpený trend a patriť medzi TOP 5 slovenských klubov, radi by sme rozšírili členskú základňu s predpokladom nájsť ďalšie nové talenty. Zároveň veríme, že úspešne zorganizujeme všetky naplánované podujatia, ktoré sa v Trnave uskutočnia,“ pomenoval základné méty pred začiatkom sezóny M. Hammel.

Jedným z vrcholov tohtoročnej sezóny z organizátorského hľadiska bude júnové (6.6.) Medzinárodné atletické stretnutie dorastu 4 štátov, ktorého hostiteľom bude práve AK AŠK Slávia. Na podujatí očakávajú účasť až viac ako 300 športovcov.

atletika-slavia
Aj v tomto roku usporiadajú na Atletickom štadióne Antona Hajmássyho viacero zaujímavých podujatí

S ambíciou vybojovať dobrý výsedok na ME juniorov vo Švédsku nastupuje do novej sezóny prekážkarka Pešková. Na návrate lepšej formy bude tvrdo pracovať aj historicky najlepší atlét Slávie, európsky šampión z roku 2010 a tretí z MS v roku 2007, kladivár Libor Charfreitag.

„Liborovým vrcholom sezóny by mal byť augustový svetový šampionát v Pekingu. Jeho príprava po dlhodobých zdravotných problémov prebieha hladko, momentálne trénuje v Dallase,“ informuje Gubrický.

V akých podmienkach trnavskí atléti v súčasnosti fungujú? Aj napriek skutočnosti, že všeobecne v slovenskom športe je peňazí málo, slávisti sa na podmienky nesťažujú.

„Technické zabezpečenie klubu je na slovenské pomery na slušnej úrovni. Atlétom v kvalitnej príprave nič nebráni. Funguje dobrá spolupráca a komunikácia s mestom Trnava a Slovenským atletickým zväzom, máme niekoľko sponzorov, s 2% dane pomáhajú aj členovia a priaznivci. Klub sa nám v týchto neľahkých časoch darí držať na úrovni aj vďaka fungujúcemu manažmentu, je vidno, že ľudí v Slávii ich práca baví a napĺňa,“ uzavrel šéf AŠK.

Ulož ako PDF
Napísal 10. februára 2015 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.