reklama

Spartakovci chcú v areáli Slávie červené unimobunky, slávisti protestujú a spúšťajú petíciu

Základňu pre hráčov, rozhodcov a technický personál v podobe červených unimobuniek chce vybudovať spoločnosť City Arena, a.s., v areáli Slávie.

Bunkovisko s rozmermi približne 54 x 14 metrov má slúžiť pre účely mládežníckych tímov FC Spartak Trnava. Stáť má na voľnej trávnatej ploche medzi telocvičňou a vrhačským sektorom neďaleko futbalových ihrísk.

Spartakovci chcú týmto spôsobom zlepšiť nelichotivú technickú a priestorovú otázku.

Unimobunky chce City Arena umiestniť na Slávii dočasne na obdobie troch rokov, medzitým sľubuje víziu ďalšieho rozvoja a riešenia vytvorenia trvalej základne pre mládežníckych futbalistov.

Slávisti sa však obávajú znehodnotenia voľného priestranstva určeného pre oddych a šport.

So žiadosťou City Areny zásadne nesúhlasí AŠK Slávia Trnava. Svoj odmietavý postoj prezentoval jej predseda Vladimír Gubrický aj na rokovaní majetkovej komisie. Tá žiadosť požehnala a odporúča žiadosť o prenájom pozemkov pre umiestnenie bunkoviska schváliť na mestskom zastupiteľstve.

slavia-2

slavia-1
Trávnatá plocha pri telocvični je využívaná verejnosťou ako oddychová plocha, ale aj počas niektorých spoločenských a športových podujatí

Ilustračné foto

„Nikto s nami o ničom nehovoril, nikto nás neoslovil, neprebehla žiadna komunikácia, máme pocit, že sa to celé robí z pozície sily. Z dňa na deň sme sa dozvedeli, že tu chcú umiestniť búdy pre futbalistov Spartaka. Nič proti klubu nemáme, ide nám o zabránenie likvidácie jedného z mála zelených voľných priestranstiev, ktoré nielen v športovom areáli Slávie, ale všeobecne v Trnave zostali,“ vysvetľuje Gubrický.

Areál Slávie bol vybudovaný a dodnes je nastavený ako športovo – relaxačný areál, ktorý má slúžiť širokej škále športov a všetkým Trnavčanom.

„Zriadenie negatívnym spôsobom ovplyvní nielen vizuálnu, ale najmä spoločenskú hodnotu areálu Slávie a zároveň v nás vyvoláva veľké obavy o budúcnosť a ďalšie smerovanie areálu,“ podotkol šéf Slávie.

Slávistom sa nepáči, že slávny futbalový klub si za vyše 90 rokov svojej existencie dodnes nedokázal vybudovať vlastné tréningové centrum, aké mu prináleží.

„Sme sa rozvoj športovej mládeže a futbalu, ale nemôže sa to robiť na úkor iných. Spartaku pomáhame nielen prenájom a poskytovaním technického zabezpečenia, platíme už roky predfaktúry za energie. Myslím si však, že rozvoj futbalu by mal pokračovať inde, napríklad v areáli Lokomotívy, ktorý je na to predurčený,“ konštatuje Vladimír Gubrický.

AŠK Slávia v snahe o zastavenie tohto zámeru žiada poslancov MZ a mesto Trnava, aby žiadosť City Areny nepodporili.

Zároveň majú snahu vyvolať verejnú diskusiu nielen k tejto, ale aj k otázke budúceho smerovania areálu.

Slávisti sa dokonca obracajú aj na verejnosť a so sloganom Slávia patrí všetkým, nielen vyvoleným spúšťajú petičnú akciu s otázkou Súhlasíte s tým, aby bol zachovaný trávnatý priestor v areáli Slávia a nebol znehodnotený zabudovaním unimobuniek?

Petičné hárky budú k dispozícii na sekretariáte klubu, zbierať podpisy plánujú aj na Trojičnom námestí.

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2015 15:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spartakovci chcú v areáli Slávie červené unimobunky, slávisti protestujú a spúšťajú petíciu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.