reklama

O modernizácii sladovní nerozhodli, poslanci chcú presunúť stroje ďalej od domov

Poslanci mestského zastupiteľstva odložili rozhodnutie o povolení spracovania zmeny v územnom pláne v súvislosti s plánovanou výstavbou kogeneračných jednotiek v areáli spoločnosti Lycos – Trnavské sladovne.

Mestské zastupiteľstvo sa po diskusii rozhodlo poveriť stavebnú komisiu rokovaním s vlastníkom sladovní v snahe hľadať možnosti pre umiestnenie kogeneračných jednotiek v inom priestore v rámci areálu, ako je navrhnutý.

Zariadenie, ktoré má modernizovať súčasné technologické postupy sušenia sladu, a okrem iných benefitov priniesť zniženie emisií tuhých znečisťujúcich látok o 35 percent, plánuje inštalovať Lycos približne 70 metrov od najbližšieho bytového domu na Podjavorinskej ulici.

sladovne
V Trnave vyrábajú slad od roku 1893

Poznám tú lokalitu veľmi dobre desiatky rokov a viem, že v minulosti tu boli rôzne problémy. Dnes je už situácia lepšia. Voči kogeneračným jednotkám nemám žiadne výhrady, ale navrhujem tento materiál stiahnuť a navrhnuť investorovi porozmýšľať o inom priestore vo svojom areáli. Ide o pomerne intenzívne zariadenia a myslím si, že bude vhodnejšie, ak budú osadené ďalej od obytných domov, ako sú navrhnuté teraz,“ povedal vo svojom vystúpení poslanec Ján Alchus.

Poslanci napokon schválili uznesenie o odložení materiálu a poverení stavevbnej komisie rokovať s prevádzkovateľom sladovní, hľadať možnosti alternatívneho priestoru a pripraviť ďalší materiál na najbližšie júnové zasadnutie mestského zastupiteľstva.

Projekt inštalácie novej technológie prinesie producentovi pivárenského sladu so 120 – ročnou tradíciou skvalitnenie procesu výroby, modernizáciu výrobných postupov, zvýšenie spoľahlivosti prevádzky sladovne, zníženie emisí a úsporu energií.

Téme sme sa venovali bližšie v tomto článku.

Grafické znázornenie umiestnenia zariadenia v areáli sladovní:
sladovne-zmena

Ulož ako PDF
Napísal 30. apríla 2014 7:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O modernizácii sladovní nerozhodli, poslanci chcú presunúť stroje ďalej od domov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.