reklama

Študenti sa môžu tešiť na Festival Kariéry

Ak si myslíte, že ide o ďalší veľtrh práce, mýlite sa. Prichádza Festival Kariéry – NDK (Národné Dni Kariéry). Podujatie oslavuje už svoj 20. ročník a tentokrát v nepoznanej podobe.

Cieľom tohto podujatia je pomôcť študentom i absolventom VŠ zistiť, na akú prácu sa hodia a ako sa k nej dostať. Festival Kariéry je najmä pre tých, ktorý nechcú nechať svoju budúcnosť v rukách náhody.

Popri štúdiu mladí ľudia často hľadajú odpovede na otázky: Čo chcem v živote robiť? Podarí sa mi nájsť prácu, ktorá ma bude baviť? Teraz prichádza príležitosť, ktorá ponúka odpovede na tieto otázky a zároveň možnosť stretnúť sa s potenciálnymi zamestnávateľmi.

Zároveň ponúka možnosť, ako sa zorientovať na trhu práce, prípadne naučiť sa ako prácu získať prostredníctvom interaktívnych workshopov, diskusii či praktických tréningov. Pre firmy je cieľom podujatia zistiť, aká je ponuka študentov i čerstvých absolventov na trhu práce.

ndk

Ilustračné foto

Na Festivale Kariéry budú rôzne firmy, od Avon až po ZSE, ktoré hľadajú svoje posily z radov mladých ľudí.

Ide o 35 rôznych firiem s rôznym zameraním, od medzinárodných korporácii cez slovenské. Tohtoročnou novinkou budú stále viac populárne start – upy. Medzi zaujímavými workshopmi budú mať študenti možnosť si vypočuť talentovaných spíkrov a zažiť ,,AHA“ momenty.

Jozef Vodička porozpráva, prečo sa najprv zamestnať a potom začať podnikať. Andrej Mikula prezradí, ako ovládať čas (s podtitulom Rozdeľuj a Panuj). Janette Šimková ozrejmí, čo je to práca s potenciálom a nakoniec Juraj Kováč dá návod Ako začať s holou *iťou!

Okrem interaktívnych workshopov či spomínaných spíkrov, bude počas celého podujatia atmosféra ako sa patrí, plná zábavy či rôznych súťaží. Jednoducho miesto, kde sa mladí ľudia môžu stretnúť, získať nové kontakty a možno aj prácu.

Nové sú aj priestory – Festival Kariéry sa bude konať v priestoroch Starej Tržnice v Bratislave 18.-19.marca 2015.

Organizátorom celého podujatia je znova najväčšia, študentmi vedená organizácia, AIESEC, zložená z dobrovoľníkov z celého Slovenska a tí nám povedali viac.

„Víziou tohto podujatia je vytvoriť festival práce pre každého študenta a absolventa VŠ, ktorý si túži nájsť prácu. Pripravili sme pre našich rovesníkov tzv. zábavno-náučný zážitok spojený s interaktívnymi testami. Vďaka nim môžu návštevníci zistiť, čo vlastne chcú v živote robiť, čo všetko ich práca bude zahŕňať a budú si môcť vybrať z ponuky rôznych zamestnávateľov.“

Organizátori však prízvukujú, že to nebude všetko len o práci, ale aj o zábave – súťaže, skvelé jedlo a afterparty, ktorá sa bude konať v Bare pod starým Dunajom.

Tohtoročnou novinkou je aj blog, kde študenti nájdu všetky aktuálne informácie o podujatí, napríklad ako prebieha registrácia na worshopy a veľa iného: ndk.sk/blog.

Festival Kariéry sa po prvý krát bude konať pod záštitou prezidenta krajiny Andreja Kisku.

Tak teda 18. – 19.marca 2015 v Starej Tržnici v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.ndk.sk alebo lajknite stránku www.facebook.com/FestivalKariery.

ndk-plag

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2015 7:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.