reklama

Na Koniarekovej vymenia staré horúcovodné potrubia za modernejšiu technológiu

Bezkanálová technológia kladenia predizolovaných horúcovodných potrubí do pieskového lôžka nahradí pri bytovkách na Koniarekovej ulici súčasné skorodované a poškodené časti rozvodov tepla.

Výmenu starej a uloženie modernejšej techhnológie pripravuje trnavská spoločnosť ESM-YZAMER, ktorá sa zaoberá energetickými službami, dodávkou tepla či zabezpečeovaním prevádzky bytov a domov.

Zámer kvalitnejšieho zásobovania tepla horúcou vodou do domácností sa dotkne bytových domov na Koniarekovej ulici s popisným číslom 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 10-11, 12-13 a 14-15.

Projekt je aktuálne na začiatku stavebného konania na mestskom úrade.

horucovod

Ilustračné foto

„Prínosom stavby je odstránenie skorodovanej časti tepelných rozvodov, vrátane poškodených doplnkových konštrukcií a tepelných izolácií. Prechodom na technológiu bezkanálového tepelného vedenia z predizolovaných potrubných dielov sa znížia tepelné straty zrekonštruovanej trasy a znížia sa prevádzkové náklady na údržbu a opravy,“ konštatuje investor v materiáloch pre stavebné konanie.

Nové horúcovodné potrubia budú uložené do pieskového lôžka výkopu, bez nutnosti realizácie stavebnej časti telesa kanála. Moderné tepelné vedenie bude mať funkciu monitorovania detekcie netesnosti (úniku vykurovacej vody).

Trasy rozvodov sú vedené nespevnenými povrchmi v nízkej zeleni a čiastočne sídliskovými komunikáciami chodníkmi a parkovacími stojiskami s príjazdovými cestami s asfaltovým povrchom.

„Stavba si vyžiada určité obmedzenia súčasného parkovacieho režimu na vyhradených parkovacích miestach,“ uvádza spoločnosť ESM-YZAMER v projekte.

Trasa nových rozvodov vo veľkej miere kopíruje existujúce tepelné kanály ÚK. V týchto úsekoch dôjde k vybúraniu existujúcich rozvodov.

Dĺžky jednotlivých vetiev potrubia:
Hlavná vetva Š6.1 – BD Koniarekova č. 8 – 276,90 m
Prípojka pre BD Koniarekova č. 1 – 9,90 m
Prípojka pre BD Koniarekova č. 2 – 14,80 m
Prípojka pre BD Koniarekova č. 4 – 43,40 m
Prípojka pre BD Koniarekova č. 5 – 37,10 m
Prípojka pre BD Koniarekova č. 6 – 12,80 m
Prípojka pre BD Koniarekova č. 7 – 46,90 m
Prípojka pre BD Koniarekova č. 12-13 – 59,90 m
Prípojka pre BD Koniarekova č. 14-15 – 16,70 m

Mapa lokality:

Ulož ako PDF
Napísal 11. marca 2015 8:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Koniarekovej vymenia staré horúcovodné potrubia za modernejšiu technológiu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.