reklama

Na Zátvore budú rekonštruovať staré plynové potrubia v dĺžke 1,7 km, rozkopávky sa dotknú viacerých ulíc

Spoločnosť SPP – distribúcia pripravuje rekonštrukciu a obnovu technicky zastaralých plynovodov v severovýchodnej časti Trnavy. Stavebné práce sa dotknú viacerých ulíc v celkovej dĺžke 1,7 kilometra.

Koncom októbra 2022 vydalo mesto Trnava ako príslušný stavebný úrad rozhodnutie o povolení rekonštrukcie plynovodov pre spoločnosť SPP – distribúcia.

Obnova poškodených a zastaralých plynovodov sa dotkne ulíc Saleziánska, Strmá, Rovná, Stavebná, Olympijská, Parašutistov a Viktoríniho námestie.

„Projektová dokumentácia rieši obnovu nízkotlakých a stredotlakých plynárenských zariadení. Účelom stavby je riešiť nevyhovujúci technický stav plynárenských zariadení, navrhovaný projekt je súčasťou rekonštrukčného programu obnovy fyzicky zastaraných nevyhovujúcich oceľových plynovodov s častým výskytom porúch,“ zdôvodňuje SPP potrebu obnovy svojich distribučných sietí.

Termín stavebných prác zatiaľ nebol stanovený.


Trasa plánovanej rekonštrukcie (pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Zdroj: SPP – distribúcia

Modernizované plynovody budú vedené v pôvodných trasách oceľových plynovodov, prípadne v tesnom súbehu s existujúcimi plynovodmi alebo vtiahnuté do existujúcich plynovodov.

Plynárenské siete sa nachádzajú z veľkej časti pod cestami a chodníkmi.

„Obnova plynovodov a prípojok plynu sa uskutoční výkopovým spôsobom, ako aj bezvýkopovým spôsobom – vťahovaním a mikrotunelovaním. Bezvýkopová technológia bude použitá pri križovaní plynovodu s chodníkmi a miestnymi cestami,“ uvádza investor.

Ako vyplýva z predloženej projektovej dokumentácie, dĺžka rekonštruovaných, vťahovaných a pretlakovaných plynovodov bude spolu 1696 metrov, počet rekonštruovaných, vťahovaných a pretlakovaných prípojok plynu bude 104 kusov s celkovou dĺžkou 941 metrov.

Dĺžka rekonštruovaných plynovodov podľa ulíc:

Olympijská – 180 metrov
Ulica parašutistov – 299 metrov
Stavebná – 135 metrov
Rovná – 407 metrov
Viktoríniho námestie – 107 metrov
Saleziánska – 379 metrov
Strmá – 190 metrov

Ulož ako PDF
Napísal 3. novembra 2022 11:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.