reklama

SPP bude rekonštruovať staré plynové potrubia na Špíglsáli

Ďalšiu etapu rekonštrukcie plynovodov na území mesta pripravuje Slovenský plynárenský priemysel (SPP). V lokalite Špíglsál vymení nízkotlakové plynovody z ocele za strednotlakové z polyetylénu. Pripravovaná rekonštrukcia sa týka ulíc P. Pázmáňa, Tomášikovej, B. Němcovej, E. M. Šoltésovej a A. Sládkoviča.

„Jestvujúce NTL plynovody vykazujú v súčasnosti značnú poruchovosť, z dôvodu korózie potrubia a ďalším dôvodom rekonštrukcie je i nedostatočná prepravná kapacita jestvujúcej NTL plynovodnej siete. Navrhované STL plynovody z materiálu – potrubie z polyetylénu, s max. prevádzkovým tlakom 100 kPa nahradia jestvujúce NTL plynovody. Realizáciou navrhovanej stavby sa zabezpečia požadované dodávky zemného plynu odberateľom a zvýši sa prevádzková spoľahlivosť plynovodnej siete v území v zmysle platných bezpečnostných a prevádzkových predpisov,“ uvádza SPP v predloženom projekte.

Trasy navrhovaných STL plynovodov budú situované prevažne v asfaltových miestnych komunikáciách a chodníkoch, v závislosti od priestoroch možností. Križovanie všetkých komunikácií bude realizované ich prekopaním, povrchové úpravy budú realizované podľa požiadaviek prevádzkovateľa komunikácie. Po ukončení montážnych prác bude prevedená spätná úprava chodníkov a komunikácie. Zrušené oceľové potrubia zostanú v zemi.

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2010 9:51. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.