reklama

SPP pripravuje v Trnave rekonštrukciu plynovodov. Stavebné práce zasiahnu územie s dĺžkou 3 kilometre

Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s. bude rekonštruovať nevyhovujúce a zastaralé plynovody v lokalite Bernolákovej a okolitých ulíc. Zámer je na začiatku stavebného konania v zmysle stavebného zákona.

Ako vyplýva z predloženej projektovej dokumentácie, zámerom investora je zrekonštruovať jestvujúce plynovody na viacerých uliciach.

Obnova sa dotkne rozvodov plynu na uliciach Bernolákova, Sladovnícka, Hattalova, Nobelova, Vančurova, Daxnerova a čiastočne aj Nitrianskej.

Celkový rozsah rekonštruovaných plynovodov dosiahne dĺžku 3 kilometre. Súčasťou zámeru je aj riešenie viac ako 270 prípojok a dopojení.


Bernolákova ulica

Ilustračné foto

„Účelom navrhovanej stavby je zaistiť spoľahlivú a bezpečnú prevádzku STL plynovodov a prípojok. Rekonštrukciou sa vyrieši nevyhovujúci technický stav plynárenských zariadení, obnova zastaralých a nevyhovujúcich oceľových plynovodov s častým výskytom porúch,“ zdôvodňuje potrebu investície SPP-distribúcia s dovetkom, že „po ukončení zemných prác budú spätné úpravy povrchov uvedené do pôvodného stavu“.

Trasy rekonštruovaných plynovodov sú vedené v komunikáciách, chodníkoch aj v nespevnených plochách.

Nové STL plynovody budú na rozdiel od súčasných oceľových vybudované z polyetylénu rôznych dimenzií.

MAPA:

ZDROJ: SPP-distribúcia

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2019 10:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.