reklama

Plynári obnovia zastaralé potrubia a prípojky na Linčianskej, rozkopávky sa dotknú viacerých ulíc

Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., získala v druhej polovici mája 2021 stavebné povolenie pre plánovanú rekonštrukciu plynovodov na sídlisku Linčianska. Modernizácia sietí a s ňom spojené rozkopávky a stavebné práce sa dotknú viacerých ulíc. Konkrétne termíny, kde plynári s rekonštrukciou začnú, v tejto chvíli nie sú známe.

Rekonštrukcia plynovodov a pripojovacích plynovodov sa uskutoční na uliciach Nerudova, generála Goliana, Jiráskova, Limbová, Bočná a Nevädzová.

Ako uvádza spoločnost SPP – distribúcia, účelom navrhovanej stavby je odstrániť nevyhovujúci technický stav plynárenských zariadení.

„Navrhovaný projekt je súčasťou programu obnovy fyzicky zastaraných a nevyhovujúcich oceľových plynovodov s častým výskytom porúch,“ zdôvodňuje plynárenská spoločnosť.

Rekonštrukcia sa dotkne plynovodov s dĺžkou 2700 metrov, súčasťou zámeru je aj obnova 66 prípojok plynu s celkovou dĺžkou 870 metrov a piatich pretlakovaných prípojok plynu.


Mapa dotknutého územia, červenou je vyznačená trasa rekonštruovaných plynovodov

Zdroj: Mesto Trnava

Výmena a modernizácia plynovodov na Linčianskej bude prebiehať postupne po jednotlivých uliciach a úsekoch, práce budú nasledovať medzi jednotlivými uzlovými bodmi.

Trasy rekonštruovaných plynovodov a prípojok sú navrhnuté v komunikáciách a v chodníkoch s rôznym povrchom, v zeleni, v upravenom a neupravenom teréne.

Rekonštruované plynárenské zariadenia budú vedené v pôvodných trasách, resp. v ochrannom pásme jestvujúcich plynovodov. Pôvodné plynovody budú po obnove odpojené, odplynené a zaslepené.

Križovanie navrhovaných plynovodov so spevnenými plochami bude prednostne riešené bezvýkopovou technológiou. Investor po realizácii rekonštrukcie uvedie povrchy do pôvodného stavu.

Konkrétne termíny stavebných prác v tejto fáze nie sú známe.

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2021 10:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.