reklama

Na Prednádraží uložia nové plynovody, rozkopávky sa dotknú viacerých ulíc

Spoločnosť SPP – distribúcia pripravuje v lokalite trnavského Prednádražia rekonštrukciu jestvujúcich plynovodov. Stavebné práce a s tým súvisiace rozkopávky sa dotknú viacerých ulíc.

Cieľom rekonštrukcie je nahradiť oceľové plynovody s vysokou únikovosťou plynu za plynovody z polyetylénu. Výmena sa dotkne aj prípojok a odberných zariadení.

„Realizáciou navrhovanej stavby budú zabezpečné požadované dodávky zemného plynu odberateľom a zvýši sa prevádzková spoľahlivosť celej plynovodnej siete v zmysle platných bezpečnostných a prevádzkových predpisov,“ zdôvodňuje pripravovaný zámer spoločnosť SPP – distribúcia.

Ilustračné foto

Výmena sietí a zariadení sa dotkne ulíc Jána Bottu, Bedřicha Smetanu, Čajkovského, Mozartovej, Kuzmányho, Hurbanovej, J.G.Tajovského, Kornela Mahra, Terézie Vansovej, ako aj časti Okružného námestia.

Celková dĺžka rekonštruovaných plynovodov dosiahne dĺžku 2109 metrov.

Vymenených bude aj 110 kusov prípojok v celkovej dĺžke viac ako 1000 metrov a 84 kusov odberných zariadení, pri ktorých dosiahnu rozkopávky dĺžku 360 metrov.

Zámer už obdržal rozhodnutie o povolení stavby verejnou vyhláškou.

Presné termíny realizácie zatiaľ nie sú známe. Práce budú prebiehať mimo vykurovacieho obdobia, bez odstávok odberateľov.

Trasy rekonštruovaných plynovodov povedú v miestnych a priľahlých komunikáciách, v chodníkoch a v zelených pásoch, v súbehu s jestvujúcimi plynovodmi.

Po obnove plynovodov uvedú povrchy do pôvodného stavu. Križovanie miestnych komunikácií a chodníkov pri výstavbe plynovodov a pripojovacích plynovodov sa uskutočnia prekopaním a mikrotunelovaním.

Ulož ako PDF
Napísal 24. apríla 2018 0:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.