reklama

SPP pripravuje projekt rekonštrukcie plynovodov na sídlisku Linčianska. Rozkopávky sa dotknú viacerých ulíc

Spoločnosť SPP – distribúcia, a.s., podala v apríli 2020 žiadosť o vydanie stavebného povolenia na líniovú stavbu Rekonštrukcia plynovodov Trnava 7. Pripravovaný zámer sa dotkne viacerých ulíc na sídlisku Linčianska. Stavebný úrad v Trnave oznámil začatie stavebného konania 6. mája 2020.

Rekonštrukcia plynovodov a pripojovacích plynovodov sa uskutoční na uliciach Nerudova, generála Goliana, Jiráskova, Limbová, Bočná a Nevädzová.

Ako uvádza v predloženej žiadosti spoločnost SPP – distribúcia, účelom navrhovanej stavby je riešiť nevyhovujúci technický stav plynárenských zariadení.

Ilustračné foto

Projekt je súčasťou programu obnovy fyzicky zastaraných a nevyhovujúcich oceľových plynovodov s častým výskytom porúch.

Trasy rekonštruovaných plynovodov a prípojok sú navrhnuté v komunikáciách a v chodníkoch s rôznym povrchom, v zeleni, v upravenom a neupravenom teréne.

Rekonštruované plynárenské zariadenia budú vedené v pôvodných trasách, resp. v ochrannom pásme jestvujúcich plynovodov. Pôvodné plynovody budú po obnove odpojené, odplynené a zaslepené.

Križovanie navrhovaných plynovodov so spevnenými plochami bude prednostne riešené bezvýkopovou technológiou.

Investor po realizácii rekonštrukcie uvedie povrchy do pôvodného stavu.

Dĺžka rekonštruovaných a pretlakovaných plynovodov dosiahne 2709 metrov.

Projekt počíta aj s modernizáciou 66 prípokok v celkovej dĺžke 869 metrov a rekonštrukciou piatich pretlakovaných prípojok plynu.

Konkrétne termíny stavebných prác v tejto fáze nie sú známe.

Ulož ako PDF
Napísal 19. mája 2020 12:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “SPP pripravuje projekt rekonštrukcie plynovodov na sídlisku Linčianska. Rozkopávky sa dotknú viacerých ulíc”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.