reklama

Plynári vymenia zastaralé potrubia na štyroch trnavských uliciach

Postupná výmena zastaralých a poruchových plynovodov z ocele bude pokračovať na uliciach Špačinská, Jaderná, Bučianska a Okružná. Slovenský plynárenský priemysel vymení v rámci akutálneho zámeru, ktorý získal stavebné povolenie, jestvujúce nízkotlaké plynovody za spoľahlivejšie strednotlaké potrubia z polyetylénu.

„Jestvujúce nízkotlaké plynovody vykazujú značnú poruchovosť z dôvodu netesnosti a poškodenia izolácie, čím sa zvyšuje nebezpečenstvo úniku plynu. Plynovody majú nedostatočnú prepravnú kapacitu, a zároveň sa zmení tlaková hladina na 100 kPa. Inštaláciou nových plynovodov sa vytvoria podmienky pre bezpečnú a bezporuchovú prevádzku plynárenskych zariadení,“ zdôvodňujú potrebu rekonštrukcie plynári.

Ilustračné foto: križovatka ulíc Špačinská – Jaderná

Slovenský plynárenský priemysel vymení v lokalite štyroch ulíc potrubie v celkovej dĺžke 950 metrov. Súčasťou investície bude aj vybudovanie 35 nových prípojok v dĺžke 360 metrov.

„Trasy navrhovaných strednotlakých plynovodov sú navrhnuté tak, aby bolo možné napojiť všetkých existujúcich odberateľov a budú takmer zhodné s existujúcimi plynovodmi. Plynovody budú uložené v miestnych komunikáciách, v chodníkoch a čiastočne v teréne. Križovanie cesty so Špačinskou ulicou bude realizované mikrotunelovaním a križovanie miestnych komunikácii bude riešené podtláčaním. Po ukončení montážnych prác dôjde k spätnej úprave chodníkov a komunikácie. Zrušené oceľové plynovody budú odpojené a zostanú uložené v zemi,“ uvádza sa v projekte pre stavebné povolenie.

Mapa dotknutej lokality:


Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2011 22:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.