reklama

Ulice v západnej časti mesta rozkopú plynári

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) plánuje ďalšiu výmenu zastaralých oceľových plynovodov. Po tom, ako pred niekoľkými mesiacmi začal SPP s prípravou rekonštrukcie v lokalite Špačinskej cesty presunie podnik pozornosť aj do západnej časti mesta.

Plánovaná inštalácia nových potrubí sa dotkne ulíc Leoša Janáčka, Ružindolská, Slovenská, Osvaldova, Gavlovičova, sv. Cyrila a Metoda, Koceľova, Zelená, Západná, Poľná, Štefana Moyzesa a priemyselného areálu za železničnou traťou na Modranskej a Traťovej ulici.

Ilustračné foto: Moyzesova ulica

Jestvujúce nízkotlaké plynovody z dôvodu častých porúch a únikov, opotrebovanosti a veku plynovodov budú nahradené strednotlakými plynovodmi. Navrhovaná rekonštrukcia zvýši bezpečnosť prevádzky miestnych plynovodov a umožní bezporuchovú dodávku zemného plynu odberateľom,“ ozrejmuje podnik v stavebnom zámere.

V rámci plánovanej investície obnoví distribútor zemného plynu potrubia v celkovej dĺžke 4,2 kilometra. Súčasťou plánovanej investície bude tiež výmena 306 prípojok v celkovej dĺžke 2400 metrov.

Trasy nových plynovodov budú takmer zhodné s existujúcimi. Navrhované strednotlaké plynovody budú podľa investora uložené v miestnych komunikáciách, chodníkoch a zelených pásoch uvedených ulíc.

Križovanie železničnej trate Trnava-Kúty bude realizované technológiou mikropretlaku, uložením chráničky s plynovodom do ochrannej pretláčacej rúry. Celková dĺžka pretlaku bude približne 31 metrov.

Po ukončení montážnych prác bude prevedená spätná úprava chodníkov a komunikácie. Zrušené oceľové plynovody budú odpojené a ponechané v zemi,“ informuje SPP.

Mapa dotknutej lokality:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2012 20:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.