reklama

Časť Kopánky rozkopú plynári, plánujú výmenu poškodených potrubí

Slovenský plynárenský priemysel (SPP) pripravuje ďalšiu rekonštrukciu a výmenu zastaralých potrubí.

Náhrada oceľových plynovodov sa uskutoční v mestskej časti Kopánka a zasiahne ulice Krupská, Francisciho, J. Hlúbika, Krajná, Ľudová, Rudolfa Dilonga, Štefana Fidlíka, T. Milkina, Ustianska, P. Hlbinu, námestie Slovenského učeného tovarišstva a čast ulíc Špačinská a Sibírska.

Rekonštrukcia plynárenských zariadení je nutná vzhľadom na častý výskyt porúch a poškodenia izolácie. Navrhovaná rekonštrukcia zabezpečí zvýšenie prevádzkovej bezpečnosti jestvujúcich strednotlakých plynovodov a pripojovacích plynovodov,“ vysvetľuje investor v zámere, ktoré je v stavebnom konaní.

rekonstrukcia
Časť Kopánky čakajú rozkopávky ulíc

Súčasne s rekonštrukciou plynovodov budú rekonštruované aj pripojovacie plynovody a odberné plynové zariadenia až po hlavný uzáver plynu.

Plánovaná náhrada plynových potrubí dosiahne celkovú dĺžku viac ako 3,2 kilometra. Plynári vymenia aj 283 prípojok v celkovej dĺžke pripojovacích bodov 2,8 kilometra.

Presný termín začiatku rekonštrukcie zatiaľ nie je známy, investícia sa uskutoční zrejme v priebehu najbližších mesiacov.

Trasy novej plynovodnej siete a prípojok budú v prevažnej miere v súbehu s existujúcimi plynovodmi. Navrhované plynovody budú uložené v chodníkoch, v miestnych komunikáciách a časť v rastlom teréne.

Po ukončení montážnych prác bude prevedená spätná úprava chodníkov a komunikácie.

V minulých rokoch rekonštruoval SPP poškodené plynovody aj na Špíglsáli či v okolí Špačinskej ulice.

MAPA DOTKNUTEJ LOKALITY:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 3. marca 2013 22:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.