reklama

Investície do mestských školských zariadení majú v tomto roku presiahnuť 300 – tisíc eur

Viac ako 320-tisíc eur plánuje vynaložiť mesto Trnava zo svojho rozpočtu v roku 2015 na výdavky spojené s rekonštrukciami základných a materských škôl.

Pre Základnú školu s materskou na Spartakovskej ulici je v tohtoročnom rozpočte vyčlenených 90-tisíc eur.

Prostriedky majú byť použité na optimalizáciu tepelného hospodárstva v podobe zateplenia objektu telocvične a vypracovanie projektovej dokumentácie, ktorá má riešiť modernizáciu kotolne školy.

Po kompletnej výmene okien v pavilónoch materskej školy sa v tomto roku počíta s rekonštrukciou átria, kde vzniká veľký únik tepla a s tým spojené problémy s reguláciou vykurovania.

Mesto plánuje vypracovanie projektu na odstránenie budovy Impaka, ktoré by sa malo uskutočniť počas letných prázdnin.

skola

Ilustračné foto

Pre ZŠ s MŠ na ulici Kornela Mahra je v rozpočte 50-tisíc eur na zateplenie fasády materskej školy. Na budove materskej školy boli vymenené okná v roku 2013. Budova je po rekonštrukcii strešného plášťa so zateplením. Za účelom dosiahnutia zvýšenia úspory tepelnej energie je potrebné celkové zateplenie obvodového plášťa.

Materskú školu Murgašova čaká podľa plánov mesta v roku 2015 rekonštrukcia chodníkov a terasy v hodnote 45-tisíc eur. Terasa je v zlom technickom stave, ktorý zabraňuje jej plnohodnotnému využívaniu deťmi. Rozpad dlažby na terase spôsobuje zatekanie do vstupných priestorov materskej školy. Nezateplené terasy majú vysoký tepelný spád, čo má za následok rosenie stien a stropu v rohoch a následne vznik plesní, čo sa prejavilo už v predchádzajúcom zimnom období.

MŠ na Vajanského funguje s nevyhovujúcou elektrickou sústavou, ktorá bola nainštalovaná ešte v roku 1989.

„Pri kontrole BOZP bolo zistené, že celá elektrická sústava nevyhovuje súčasným normám, objavujú sa časté poruchy, ktoré môžu spôsobiť úraz elektrickým prúdom. Svietidlá a elektrická sústava sú nevyhovujúce, z čoho vyplýva potreba ich kompletnej rekonštrukcie vrátane výmeny osvetlenia,“ zdôvodňuje mesto Trnava.

Na riešenie problému je v rozpočte vyčlenených 30-tisíc eur.

Spolu 50-tisíc eur plánuje mestská samospráva investovať do výmeny technologických zariadení v školských kuchyniach, technologických zariadení súvisiacich s vykurovaním budov, riešenie havárií investičného charakteru na budovách škôl a školských zariadení a vypracovanie projektových dokumentácií k pripravovaným investičným akciám.

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2015 8:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Investície do mestských školských zariadení majú v tomto roku presiahnuť 300 – tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.