reklama

Mimoriadnu finančnú odmenu dostanú aj vyše tri stovky nepedagogických zamestnancov školských zariadení TTSK

Mimoriadnu finančnú odmenu vo výške 150 a 100 eur si rozdelia vyše tri stovky nepedagogických zamestnancov školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti Trnavského samosprávneho kraja.

Trnavský samosprávny kraj vyčlenil spolu takmer 52 – tisíc eur na mimoriadne odmeny pre 339 nepedagogických zamestnancov školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

„V súvislosti s odmenami, ktoré ministerstvo plánuje pre učiteľov sme sa rozhodli potešiť aj nepedagogických zamestnancov celkovou sumou 52 tisíc eur. Dostanú po 100 eur, pričom 150 eur dostanú zamestnanci školských zariadení, ktoré boli počas pandémie určené ako karanténne centrá a distribučné miesta. V predvianočnom období sa im chceme poďakovať za to, že nám pomohli zvládnuť ťažké obdobie poznačené pandémiou,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto

O výške odmeny pre jednotlivých zamestnancov školských jedální, internátov, hospodárstiev, jazykových škôl a škôl v prírode, ktoré budú vyplatené z takzvaných originálnych peňazí, rozhodujú riaditelia organizácií.

Riaditeľom 37 školských organizácií župa odporučila, aby odmenili všetkých 339 nepedagogických zamestnancov.

Výška odmeny by mala byť 150 eur pre zamestnancov šiestich organizácií, ktoré počas pandémie ochorenia Covid-19 slúžili ako karanténne centrá alebo výdajné miesta ochranných prostriedkov. Ostatní zamestnanci by mali dostať po 100 eur, a to ešte pred Vianocami.

“Učiteľov a iných pedagogických zamestnancov sa týkajú odmeny z preneseného výkonu štátnej správy od Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu. Podľa vyjadrenia ministra by im mali byť vyplatené v januárovej výplate za december,” pripomenul Jozef Viskupič.

Už koncom novembra 2020 Trnavský samosprávny kraj rozhodol o vyčlenení mimoriadnej odmeny pre všetkých 1135 zamestnancov, ktorí sa v 21 zariadeniach sociálnych služieb v jej pôsobnosti starajú o vyše 1700 klientov.

Na tento účel župa vynaloží takmer 1,1 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 7. decembra 2020 12:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mimoriadnu finančnú odmenu dostanú aj vyše tri stovky nepedagogických zamestnancov školských zariadení TTSK”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.