reklama

Spartakovci sa učili zlepšovať komunikáciu

Futbalisti fortunaligového Spartaka Trnava sa zdokonaľovali v komunikačných schopnostiach. V piatok predpoludním ich v tomto smere vzdelával klubový PR manažér Marek Ondrejka.

Počas hodinovej prednášky hráčom A-tímu predstavil úskalia nesprávnej komunikácie smerom k médiám, fanúšikom či v rámci klubu. A to nielen pri poskytovaní rozhovorov, ale napríklad aj pri vystupovaní na sociálnych sieťach.

komunikacia1
Foto: Ján Král / spartak.sk

„Napriek tomu, že sme nezaznamenali v klube od hráčov výrazné komunikačné faux pas, cítili sme potrebu povedať im základné pravidlá pri komunikácii a zároveň ukázať spôsoby, ako sa vyvarovať chybám. Podobné školenia sú súčasťou moderného klubu. Išlo o pilotné predstavenie základných princípov komunikácie, viem si predstaviť, že do budúcnosti by sme na rôznych sústredeniach s hráčmi hovorili o tomto ešte podrobnejšie, aby dokázali reagovať na akúkoľvek otázku,“ uviedol Ondrejka.

„Chceme, aby komunikáciu klubu bola správna. Predpokladáme, že Trnava sa bude posúvať v nasledujúcich rokoch stále vyššie a vyššie, tlak a požiadavky na hráčov zo všetkých strán budú rásť, tak je vhodné, aby sa na to postupne pripravovali,“ dodal.

Akciu si pochvaľoval aj kapitán Spartaka Marek Janečka.

„Niektoré veci boli pre každého z nás známe a jasné, určite však dobre padli rady, ako zareagovať v náročných situáciách. Často sa stáva, že futbalista je po nevydarenom zápase vo vypätej situácie a keď sa ho novinári niečo spýtajú, v návale emócií povie, aj čo by nemal. Tomu sa treba vyvarovať,“ poznamenal kapitán tímu.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2015 14:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Spartakovci sa učili zlepšovať komunikáciu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.