reklama

Do Arboria parku zavítala jar

-inzercia-

Jar je ročné obdobie plné pohody, prebúdzajúcej sa zelene a slnečných lúčov. Obyvatelia Arborie si vďaka zelenému parku pri projekte budú môcť vychutnávať tieto chvíle naplno. Už onedlho prebehne výsadba ďalšej drobnej zelene, ktorá dotvorí prvotný nádych parku.

„Pre obyvateľov organizujeme aj jarnú brigádu, kedy si každý z nich môže zasadiť vlastnú rastlinku, čím prispeje k rozvoju parku. Tiež sa viac utuží kolektív obyvateľov a podporí sa tým komunitný charakter bývania,“ hovorí Lenka Valentovičová, predajkyňa bytov v Arboria parku.

V lete si obyvatelia môžu v rámci parku vychutnávať aj osviežujúci tieň pod korunami stromov, zatiaľ čo sa ich deti budú bezpečne zabávať s kamarátmi na detskom ihrisku, ktoré je priamo v areáli.

arboria-vnutroblok

Arboria parku sa obyvatelia do centra mesta dostanú za 15 minút pešej chôdze, takže akúkoľvek kaviareň či zmrzlináreň majú vždy poruke. A uznajte, veď čo by to bolo za leto bez prechádzok a bez poriadnej dávky sladkého pokušenia v podobe zmrzliny?

„Vzhľadom na to, že aj ja osobne bývam v Arborii, presne viem, na čo sa v lete môžem tešiť. Ach, to zas budú výčitky po toľkej zmrzline,“ so smiechom dodáva Lenka.

Okrem toho, že s blížiacim sa letom budú ubúdať vrstvy nášho oblečenia, majú slnečné lúče aj inú výhodu. Je ňou úspora energií, ktorá môže pozitívne vplývať na náklady na bývanie.

Arboria_int

Arborii, na streche obytného domu Slnečná sú k dispozícií slnečné kolektory. Pri slnečných dňoch sa nahromadená solárna energia vďaka technológii využíva na ohrev TÚV. Využívanie kolektorov šetrí životné prostredie, nakoľko ohrev TÚV nemusí byť realizovaný primárnym zdrojom, t.j. prostredníctvom napojenia na horúcovod.

V konečnom dôsledku sa v dlhodobom ponímaní využívanie solárnych panelov prejaví na znížení nákladov za TÚV.

Arborii si tak obyvatelia môžu naplno užívať jar. A to nie len vďaka príjemnému komunitnému prostrediu, ale aj vďaka ušetreným nákladom na bývanie.

arboria-park-tt

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2015 0:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.