reklama

Dokument o recidivistoch z Ilavy a beseda s režisérom Mirom Remom v Berlineri

V dočasnom kultúrnom priestore Berliner uvedú debutový celovečerný dokument Comeback režiséra Mira Rema, ktorý medzi divákom príde aj osobne. Projekcia sa uskutoční v stredu 15. apríla o 19. hodine.

Po rokoch strávených v najstráženejšej väznici na Slovensku ste opäť vonku. Pravidelný niekoľkoročný nariadený režim sa zo dňa na deň mení.

Viete, že postaviť sa na vlastné sa nepodarilo nikomu z cely. Tých pätnásť, dvadsať rokov človeku chýba.

Vyjdete von a nemáte vlastne nič. V base ste nezarobili ani korunu. Stratili ste domov, rodinu. Ste slobodný, ale neviete ani kde je zastávka autobusu. Neviete ako domov.

Domov, o ktorý ste asi aj tak za tie roky prišli. Vaši bývalí kamaráti, už majú postavenie, prácu, bývanie, ženu, deti a vy začínate znova odznova.

Vonku pozeráte ako puk na všetko nové, ženy, autá, smartfóny, móda, všetko je iné len vy ste taký aký ste boli. Učíte sa narábať s mobilom, dobehnúť zameškané roky. Žiadate o prácu, ale register trestov máte dlhý ako blok zo supermarketu. Vaším domovom sa stala basa.

Miro Remo patrí medzi najúspešnejších slovenských dokumentaristov súčasnosti. Nedarí sa mu len v prostredí filmových festivalov, ale už jeho krátke filmy si vedeli vždy nájsť cestu aj k divákom. Po premietaní s ním prebehne diskusia. Porozpráva nie len o nakrúcaní Comebacku, ale aj o svojej ďalšej tvorbe.

Dokumentárny film Comeback má 85 minút.

Ďalšie podrobnosti a ukážky z filmu nájdete na adresách:
www.facebook.com/events/343316485877349
www.malyberlin.sk/eventy/comeback-miro-remo

Dočasný kultúrny priestor Berliner sa nachádza na Pekárskej 40, v bývalom dome Akadémie vzdelávania. Ide o projekt občianskeho združenia Publikum.sk, ktorý bude fungovať pokým sa neotvorí kultúrne centrum Malý Berlín.

comeback-remo

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2015 6:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.