reklama

Architektúra tela. Výstava fotografií študentov Ateliéru komunikácie FMK UCM v divadle

V galerijných priestoroch Divadla Jána Palárika v Trnave sa uskutoční v utorok 21. apríla 2015 vernisáž výstavy fotografií študentov Ateliéru komunikácie v médiu fotografie Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave.

Projekt výstavy s názvom „Architektúra tela“ vychádza zo semestrálnej témy, ktorá akcentuje telo a telesnosť ako vonkajšiu a vnútornú architektúru. Symbolicky a metaforicky vizualizuje ľudské telo ako základnú stavbu v triáde tvarovej, telesnej a duchovnej štruktúry.

archit-tela

Foto: Nikola Hudáková

V bohatom príbehu fotografie v jej v historicko-vývojovej línii je silne prítomná nielen estetika tvaru, vizuálna sociológia, ale rovnako aj vizuálna antropológia. Telesnosť, telesná a duševná nahota a ich pridružené identity sú vo veľkej miere prítomné práve v súčasných umeleckých konceptoch a programoch mladých ľudí, experimentujúcich so sebou samým, skúmajúcich hranice estetiky, etiky, identity a sociálnej príslušnosti.

Koncept telesnosti a nahotu si človek začne uvedomovať práve s procesom socializácie, primárne so súborom noriem (spoločenských, náboženských, estetických), ktoré sú v danom prostredí (sociálnej skupine) pripisované telesnosti.

Nielen každá kultúra, ale každá generácia vyznáva v súčasnosti svoje vlastné hodnoty prepojené s konceptom nahého tela. Telo a telesnosť môže byť bez oblečenia znakom religiozity a spirituality, erotiky a sexuality, rovnako tak estetického, sociologického, ako aj psychologického vyjadrenia.

Vernisáž výstavy bude 21. 4. 2015 o 18.00 hod. v galérii divadla Jána Palárika v Trnave.

Kurátormi výstavy sú Petra Cepková, Jozef Sedlák.

Vystavujúci autori: Ľubo Baran, Diana Čermáková, Martin Dámer, Juraj Figura, Júlia Heldová, Nikola Hudáková, Jakub Kovalík, Juliána Odziomková, Peter Lančarič, Veronika Pilátová.

Výstavu produkčne pripravili Peter Lančarič, Juraj Figura a Ateliér komunikácie v médiu fotografie FMK UCM v Trnave.

Jozef Sedlák

arch-gel

FOTO: Peter Lančarič

arch-pil

FOTO: Veronika Pilátová

arch-hel

FOTO: Júlia Heldová

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2015 22:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.