reklama

Dôvernosti v trnavskom divadle

V trnavskom Divadle Jána Palárika si od 11. apríla budete môcť prezrieť fotografickú výstavu Dôvernosti. Vystavené práce vznikli ako semestrálne zadanie v Ateliéri komunikácie v médiu fotografie na FMK v Trnave. Mladí autori prekvapia nie len sviežim a súčasným vizuálnym jazykom, ale aj hĺbkou akou dokážu nazerať na seba, svojich blízkych a okolie.

Fotografka a kurátorka Petra Cepková ako jeden z vedúcich pedagógov približuje výstavu: „Od vysoko intímnej fotografickej polohy, cez klasické a tradičné výrazové prvky dokumentárnej fotografie, cez jemné dotyky so starobou a spolužitím nás ľudí, cez nadčasové a krehké poukazovanie na ‚iný‘ svet ťažko postihnutých, pohľadom z ulice do privátnych chvíľ cudzích ľudí, alebo do zmrazených tvárí na druhej strane membrány, naprieč komunikačnými problémami spolužitia, až po zdevastované a opustené budovy, tak ako sme niekedy zdevastovaní aj my sami…“ Ďalej dodáva: „Schopnosť a talent vystavujúcich mladých autorov je cenná z hľadiska hodnoty v čase, ktorý po sebe zanechávajú. I keď to nie sú naše osobné príbehy, sú nám tak veľmi povedomé. Všetko podstatné nosíme v sebe na ceste. Niet sveta mimo nás …“

Vystavujúci študenti sú Ľubo Baran, Nikoleta Danišová, Juraj Figura, Eva Jonisová, Jakub Kovalík, Kristína Mayerová, Lucia Repaská, Mária Savkaničová, Klaudia Šútorová, Aneta Štefkovičová, Magdaléna Tomalová, Mária Vencelová, Ivana Záškvarová.

Slávnostné otvorenie výstavy Dôvernosti sa uskutoční v utorok 11. apríla 2017 o 17:00 hod. v Divadle Jána Palárika na Trojičnom námestí v Trnave.

Výstavu otvoria Petra Cepková, Jozef Sedlák a Peter Lančarič. Fotografie bude možné si v divadle prezrieť do 16. mája 2017.

(ts)

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2017 9:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.