reklama

(Pred)Májový bozk v centre mesta: romantické čerešne, Rozkvitnutá ulica a verejné piano

Viete, čo musí žena urobiť, ak chce mať dostatok lásky po celý rok? No predsa nechať sa v prvý májový deň pobozkať pod rozkvitnutou čerešňou. Ak vo svojom okolí žiadnu čerešňu nemáte, netreba sa obávať, všetko je na dobrej ceste.

Správa športových a kultúrnych zariadení a Mesto Trnava opäť pripravujú podujatie (Pred)Májový bozk, na ktorom si bozkávanie pod čerešňou budete môcť natrénovať už o deň skôr.

Vo štvrtok 30. apríla preto vytiahnite svoje polovičky do centra mesta, vyznajte im bozkami svoju lásku na lavičke pod rozkvitnutou čerešňou a nechajte sa opantať vôňou kvetov počas romantickej prechádzky po Rozkvitnutej ulici.

Že neviete, kde sa Rozkvitnutá ulica nachádza? Na mape ju nenájdete, lebo vzniká na jar a odchádza s jeseňou. Po minuloročnej mimoriadne úspešnej premiére Rozkvitnutej ulice v podobe dvadsaťmetrového pestrofarebného záhonu letničiek, trvaliek a okrasných drevín sa na Trojičnom námestí chystá jej inovovaná repríza.

Kvetinový záhon bude tentokrát rozdelený na dve časti prepojené pergolou ako kvitnúcou klenbou nad vstupom do historického srdca mesta.

Na programe (Pred)Májového bozku však v tento deň nebude iba bozkávanie, ale aj rozprávka o láske s názvom Kapitán Kotvička v podaní Divadla Agapé, ktorá sa začne o 16. hodine.

Po nej príde na rad nevšedné spracovanie najslávnejšej Shakespearovej hry pod názvom Hamlet, alebo nález lebky, ktorá v podaní Jakuba Nvotu a hercov Túlavého divadla neponúkne publiku len osudovú otázku o bytí či nebytí, ale najmä „megadávku“ originálneho humoru a improvizácií.

Pod vplyvom dramatických a kvetinových inšpirácií budete môcť rozvíjať aj vlastnú kreativitu na tvorivých workshopoch, pripravené bude maľovanie na tvár.

Na pešej zóne sa opäť objaví živý komiks, ktorého autorkou je divadelná scénografka Naďa Salbotová, tentokrát na tému Máj, lásky čas.

A to stále nie je všetko. Pamätáte sa ešte na naše verejné piano?

Piano bude aj tento rok, ale – viac vám zatiaľ neprezradíme. Ak ste zvedaví, aké prekvapenie pre vás chystáme, príďte sa pozrieť na (Pred)Májový bozk, vernisáž verejného piana bude súčasťou programu.

A keďže sme sa rozhodli, že tento rok sa fantázii medze klásť nebudú, môžete si nacvičiť aj nejakú pesničku a ukázať nám, čo sa vo vás skrýva :-)

(Tlačová správa mesta Trnava)

predmajovy2015

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2015 13:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.