reklama

Poslanec hlasoval namiesto kolegu, obaja priznali pochybenie. Riešiť ich bude mandátová komisia

Lepšia Trnava má problém. Spôsobil ho poslanec Adam Peciar, ktorý mal v utorok počas rokovania mestského zastupiteľstva hlasovať za svojho dočasne neprítomného spolusediaceho kolegu Šimona Štefunka. Na túto skutočnosť upozornil poslanec za KDH Martin Královič.

Po Královičovom príspevku primátor prerušil rokovanie zastupiteľstva a vyhlásil prestávku. Tá trvala približne 20 minút.

Hlasovanie namiesto iného poslanca je neprípustné. Peciar aj Štefunko priznali, že z ich strany došlo k pochybeniu.

O v tej chvíli prerokovávaných bodoch programu rozhodovali poslanci bez diskusie a jasným pomerom hlasov, jeden hlas preto nemal žiaden zásadný význam na rozhodnutia mestského zastupiteľstva.

Túto skutočnosť potvrdila priamo v sále aj Jana Tomašovičová z odboru právneho a majetkového na mestskom úrade.

mz
Z dnešného rokovania MZ v Trnave

Reprofoto: TT-IT

“Na vysvetlenie situácie chcem povedať, že mi je veľmi ľúto toho, čo som svojím konaním spôsobil. Som pripravený znášať následky mandátovej komisie, ktorá bude túto situáciu zrejme riešiť,” vyhlásil Adam Peciar, ktorý je nováčikom v poslaneckej lavici rovnako ako jeho kolega.

“Za vzniknutú situáciu sa chcem tiež ospravedlniť. Nebolo to úmyselné, išiel som von, s pánom Peciarom sme si asi zle rozumeli. Mrzí ma, že takéto niečo sa stalo,” vyjadril sa pred poslaneckým plénom Šimon Štefunko.

Podľa primátora Petra Bročku má byť celá záležitosť postúpená mandátovej komisii.

“Komisiu zvolám do dvoch týždňov, aby sme sa tomuto incidentu venovali a prijali príslušné opatrenie,” poznamenal predseda mandátovej komisie Rastislav Mráz.

“Mňa to šoklo, s týmto som sa nestretla. Klamať by sa nemalo,” myslí si poslankyňa za KDH Agnesa Petková.

“Došlo k porušeniu zákona tým, že poslanec hlasoval za iného poslanca. Hlasovanie by sa malo opakovať. Nemôžeme brať do úvahy hlasovanie za platné, ak niekto poruší zákon. To je nonsens,” hneval sa poslanec Štefan Bošnák (KDH) a navrhol, aby konanie A. Peciara bolo predložené na riešenie mandátovej komisie uznesením poslancov MZ.

Na vyjadrenie Bošnáka reagoval poslanec Marián Galbavý z Lepšej Trnavy: “Jediný orgán, ktorý právo konštatovať, že došlo k porušeniu zákona, je úplne odlišný od zastupiteľstva. MZ nemá oprávnenie robiť uznesenia o tom, že bol porušený zákon,” upozornil právnik M. Galbavý.

Štefan Bošnák pripomenul, že obaja poslanci sa pred ním sami priznali, že k skutku došlo. “Ja ich nesúdim, ale neberte mi právo na môj názor. V zmysle zákona je to podvod, hovorí o tom aj zákon. Je to hrubé porušenie. Navrhujem, aby vec išla na komisiu pre riešenie mandátov a sťažností,” doplnil.

Do rozpravy vstúpil aj primátor Peter Bročka. “Keď sa bavíme o tom, či bol alebo nebol porušený zákon, na to je tu súd. Nijakým spôsobom neobhajujem konanie alebo nekonanie týchto dvoch poslancov. Ale musíme sa držať toho, čo v tomto štáte platí – a to je, že o porušení zákona rozhoduje súd. Plne sa stotožňujem s tým, aby táto záležitosť bola prerokovaná príslušnou komisiou. Len s niektorými vyjadreniami prosím opatrne.”

Podľa poslanca Martina Královiča z jeho strany existuje podozrenie, že k hlasovaniu za kolegu malo dôjsť aj na februárovom zastupiteľstve, no v opačnom garde. “Diskutovali sme o tom s kolegami z poslaneckého klubu už po minulom rokovaní. Myslím si, že ide o opakovaný prípad. Vyslovujem to ako podozrenie, navrhujem preskúmať záznamy z minulého rokovania. Zároveň pripomínam precedens z národnej rady, kedy pani Radičová hlasovala podobne za svoju kolegyňu. Jej politická úroveň a morálka jej ukázali, že sa má vzdať poslaneckého mandátu. Veľmi milo a nad očakávanie by ma prekvapil pán Peciar, keby urobil podobné transparentné a férové gesto. Ale neočakávam to,” uviedol v závere poslaneckej rozpravy Martin Královič.

V prípade, že by sa poslanec Peciar vzdal svojho mandátu, na jeho miesto by zasadol prvý nezvolený kandidát pod čiarou na základe výsledkov komunálnych volieb.

Ním je kandidát pravicovej koalície KDH,OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, SDKÚ-DS, NOVA, SaS, SZ Gabriel Pavelek.

DISKUSIA K ČLÁNKU BOLA UKONČENÁ.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2015 20:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

63 komentárov pre “Poslanec hlasoval namiesto kolegu, obaja priznali pochybenie. Riešiť ich bude mandátová komisia”

 1. 1
  PeterS says:

  Myslim, ze to je na zlozenie mandatu pan poslanec. Takto ste si predstavovali tu novu politicku kulturu?

 2. 2
  TTranparenTT says:

  Peciar by sa mal vzdat mandatu. To by bolo transparentne a ferove riesenie hodne Lepsej Trnavy.

  • 2.1
   jan says:

   Kralovič by sa mal vzdať MAMA kDH hotelu . A presťa ľudí otravovať MAMA kdh Lumen náboženským festivalom .

 3. 3
  garant says:

  Martin Královič nieje náhodov ten mladý poslanec čo mu mama z kdh dohodila prácu v cestovnom ruchu ? A ďalej a ďalej…

  • 3.1
   Martin Kralovic says:

   Vazeni diskutujuci, je mi luto ze odvraciate diskusiu od podstaty clanku. Ja som dnes na MZ len poukazal na konanie konkretneho poslanca. Kludne mozeme diskutovat aj o mne, viete si na stranke mesta najst na mna kontakt, mozete mi klast otazky (kludne aj o mojej rodine, aj o minulych zakazkach).
   Ale nepouzivajte taktiku “if you can not kill the message, then kill the messenger”. Mozete tu (anonymne aj otvorene a verejne) postovat urazky a kritiku, na veci ze poslanec Peciar pochybil.

   • 3.1.1
    viktor says:

    Takýmito diskusiami venujete pozornosť stále prebiehajúcemu zastupiteľstvu pán poslanec?

    • 3.1.1.1
     Mirec says:

     …a nepodieľali aj sám pán primátor fotky a príspevky priamo z pracovných stretnutí?

   • 3.1.2
    LOL says:

    Kralovic cekuj radsej zastupitelstvo, diskutuj si vo volnom case :)

    • 3.1.2.1
     LOL says:

     jaj ci to je tvoj volny cas ;)
     “medzi moje zaluby patri rokovanie mestskeho zastupitelstva”
     to je nejaka rodinna ci firemna = kdh kultura ? :) vypisovat po forach v case, ked sa rozhoduje o procesoch a peniazoch mesta ,ked mas davat pozor na to co stlacas na hlasovacom zariadeni? ci mate tam tiez nejake palce a stlacas ako opicka? hm
     cakam odpoved, a kludne az po zastupitelstve.

     hlavne ze hadzes kamene.

     • 3.1.2.1.1
      xz says:

      Tak chlapci sa vyfarbili,toto je ta transparentnost ? Plne usta reci pred volbami,a po volbach uz nic z toho.. Ak teraz neodstupi, tohto sa lepsia trnava uz nezbavi. Co chce riesit mandatova komisia,ved sa priznali !!! Jasny podvod,a s podvodnikmi treba zatocit. Teraz sa ukaze,aky je “Brocka” primator

   • 3.1.3
    Alžbeta Batori says:

    Kralovič nestrapňuj sa . Stačí sa pozrieť koľko nás stojí KDH cirkus Lumen a vieme všetci, že mamahotel od gympla, ktorí si v meste razíš už končí, AMEN.
    PS : (Privilégia na základe vierovyznania dnes platia už len v Rusku a v Južnej Amerike.)

   • 3.1.4
    olga says:

    MaMa KDH hotel Kralovič :D

   • 3.1.5
    bez slov says:

    Pán Kralovič,

    kandidátov na odovzdanie mandátu je viac. Kôli škandálu s web portálom ste nemal kandidovať a teda dnes už ani moralizovať.

 4. 4
  garant says:

  Áno Martin Královič je ten mladík ktorí si cez mamu z Kdh uvaril toho viacej na meste..a dnes už varí v poslaneckom kabáte.

  • 4.1
   ovca says:

   Naco tu riesite Kralovica.. Dokazte,ze v niecom pochybil,ze sa “nabalil”.. Inak to je len mlatenie prazdnymi recami. Peciar a Stefunko dnes ukazali,coho su schopni.. takyto podvod na zastupitelstve ??? Ved to sa v Trnave este nikdy nestalo.. Pani,tak toto nie.. Pan Peciar ,mali by ste odstupit a niest politicku zodpovednost.. Zastupitelstvo neni len o byciklovani sa po Trnave..

   • 4.1.1
    LOL says:

    tiez neni o vypisovani si na forach :)
    hanba setkym

   • 4.1.2
    Alžbeta Batori says:

    Trapko kvoli like na zastupiteľstve Peciar má odstúpiť a všetky pravicové prasatá čo tu mesto, privatizujú, betonujú 25 rokov cez svoje súkromné firmičky tu poctivo hlasujú v prospech svojho biznisu . .. Takto nie chlapci korupcia je jedna vec ale legálne veľké kradnutie v prospech súkromníkov je druhá vec!!!!!!!!!! Peciar hlasoval napi*u dnes ale pre mesto spravil do teraz veľa práce- rozbehol cyklo jazdy, opravu bicyklov zmysluplné cyklo- chodníky, atd.. zakiaľ vy ste sa tu zmohli maximálne na privatizovanie verejného majetku, zadrbali ste všetko reklamou zastavali bezhlavo parkoviskami a kultúru ste zmenili na jedno veľké poklonkovanie sa cirkvi a futbalistom . SMRDíTE žebráci aj s kralovičom

    • 4.1.2.1
     peter says:

     tzv. Lepsia Trnava :D

    • 4.1.2.2
     ovca says:

     Pre mesto toho spravil vela ???? Ze opravocanie bicyklov a cyklochodniky ?? :D Ved Sam tomu neveris tak sa tu nestrapnuj :) z opravovania ma biznis, v tom nic proti nemu. A aky cyklochodnik vybudoval ?:) ooo samozrejme v programe lepsej trnavy ich je vela :)

     • 4.1.2.2.1
      jan says:

      Cyklochodníky tu robí Páv DOKA (CS Trnava) ten Páv tu robí od komunizmu všetko včetne masáží vajec ľudom okolo b*šnáka…

    • 4.1.2.3
     fifo says:

     Lepšie sa to nedalo napísať pani Alžbeta!Rozdiel je,že sa priznal,čo naši poslanci za KDH a Smeru nikdy neurobili!A dúfam,že sa ešte niekto opýta čo mali a koho mali okradnúť…………..Ľudia nie su tupí!!!!!!!!!!!!!!!

     • 4.1.2.3.1
      priznanie? says:

      Tomu hovorite priznanie, ked potom ako to kralovic povedal, dal primator 20 minutovu prestavku, kde sa museli dohodnut v lepsej trnave, ze “lepsie” bude ked sa akoze prizna a ospravedlni, lebo inak by sa to bezproblemov dokazalo z tych niekolkych kamier, ktore z viacerych uhlov neustale tocia dianie v sale? Priznanie by bolo, keby hned vystupil a nie az po pokyne, ktory dostal cez vynutenu prestavku… a mozno by stalo za to pozriet zaznam aj z minuleho zastupitelstva, kolko krat to spravili a mozno aj v opacnom garde so stefunkom, nech sa ten netvari, ze on s tym vlastne nic nema, lebo to sa len “zle” s adamom pochopili…

     • 4.1.2.3.2
      džepeto says:

      je videt ze si nas primulas vybral tych “spravnych” poradcof

 5. 5
  martinbelohorsky says:

  Netreba zabudat, ze komisii, ktora priklepla dotaciu Kralovicovi predsedal jeho stranicky kolega Mraz..

 6. 6
  Peter Pacalaj says:

  Pokiaľ išlo o dohodu poslancov o spôsobe “hlasovania”, majú maslo na hlave obaja páni poslanci. Obidvaja by mali potom čo vysvetľovať Mandátovej komisii, ale aj svojím voličom.

 7. 7
  Peter Klimo says:

  Pred volbami som s panom primatorom prehodil na Facebooku zopar viet. V suvislosti s tymto incidentom ma napadol jeho vyrok. Citujem:

  “stlacat gombiky vie aj simpanz”

  Dnes sa jeho tvrdenie potvrdilo na 100%

  • 7.1
   LOL says:

   PRESNE TAK
   kralovic popri tom stiha vypisovat aj po forach! a citat ich :)

   stlacas stlacam stlacame….

   • 7.1.1
    xz says:

    Ale peciar so stefunkom su este lepsi,ani tam nemusis byt,staci zavolat kamosa,ten odhlasuje ;)

 8. 8
  pán Ó says:

  pan najvacsi manager stefunko to pohnojil :) uprimne sa z toho tesim …skoda ze si to odnesie pan Peciar…ale aspon sa poucil

 9. 9
  trnava says:

  Adama poznam osobne ale toto som od neho necakal.
  Sklamal viacerych Trnavcanov.

 10. 10
  jo says:

  Chlapci chceli ist do politiky …. ale tymto to trochu dost prehnali …. cele zle

 11. 11
  Flego says:

  Áno Peciar spravil chybu.
  Áno Štefunko spravil chybu.
  Áno Radičová spravila chybu, uznala ju a odstúpila.
  Lenže v parlamente za odstúpeného poslanca nastupuje stranícky kolega, takže pomer síl v národnej rade sa nemení.
  V mestskom zastupiteľstve za odstúpeného poslanca nastupuje najbližší pod čiarou, čo je v tomto prípade poslanec KDH, čím by sa pomer síl podstatne zmenil.
  Takže tí moralisti, čo tu kričíte odstúpiť, odstúpiť, o čo vám v skutočnosti ide?
  Mimochodom ako dopadlo vyšetrovanie odpečatených volebných krabíc?
  Rezonovalo tu aj konkrétne meno a akosi to stíchlo.

  • 11.1
   ???? says:

   Presne tak, Peciar by mal odstupit, ale len ked odstupi Mraz :-)

  • 11.2
   xz says:

   Ved uvidime, aku Peciar vyvodi politicku zodpovednost,byt poslancom uz neni len hrat si na pieskovisku na “velkeho”. V takychto pripadoch sa odstupuje, preto tu ludia kricia o odstupeni. A co sa tyka volebnych krabic, spytaj sa na policii, ved pan bradaty dal trestne oznamenie.

   • 11.2.1
    ???? says:

    byt poslancom na trnavske pomery este donedavna znamenalo mat celu rodinu zamestnanu v mestských organizáciách a profitovat z toho co je spolocne, naozaj ziadna hra pre “malých”,
    ale ze zrovna Kralovic tu bude kricat, ktory v zivote nic nedokazal, len zil z mestského, to je asi to najtragickejsie na celej tejto pseudokauze

    • 11.2.1.1
     xz says:

     Aka pseudokauza ? Ved sa chlapci priznali a som velmi zvedavy, ako dopadne skumanie minuleho zastupitelstva,vtedy prechadzali/neprechadzali body zastupitelstva aj o par hlasov. Naco tam budu chodit “Lepsi” hosi, ved staci, povedat, ako a Peciar to uz obehne a postlaca.

    • 11.2.1.2
     jan says:

     Presne tak aby tu Kralovič vyskakoval, ktorý tu cez svoju maminu postavil kariéru je smiešne

 12. 12
  fifo says:

  Jednoznačne súhlas chlapci!

 13. 13
  rofl says:

  Gabriel Pavelek to moralne bahno, co si vydrzuje milenku dlhe roky? ze KDH, nezacina sa ten nazov nahodou slovom krestansko? To je krestanske? fuj

  Kralovic to moralne bahno, co si zalozil potrebnu sro asi tak 2 mesiace pred vyhlasenim sutaze a referencie pozbieral z celeho svojho zivota, este co robil skolsky casopis na ZS tam zaratal, len aby sa dostal k tlstej buculatej zakazke a obhajit to dokazal jedine tym, ze miluje svoju mamicenku? Kralovic, kto nemiluje svoju mamicku, len nie kazdemu poradi take zakazky ako tebe :) Tento vykrikuje?? Ten sa vobec nehanbil kandidovat za poslanca? tiez z toho isteho KDH

  Taketo moralne bahno tu tolerujeme a na to postlaca Peciar Stefunkove hlasovacie zariadenie a ideme ho upalit na hranicu. Peciar toto sa nerobi, mozes sa za to hanbit, ale pozrime sa kto to o nom vykrikuje? moralne bahno kadehaci.

  A to este nehovorim o Piknovi, co ma polku rodiny zamestnanu na mestskom urade a pcha sa do kazdej riti. Toho cloveka navrhnut do TT-Komfortu? a nemal by tam sediet niekto pricetnejsi?

  AMEN k teme vsetci su zli len ja som lietadlo

  • 13.1
   Mišurko says:

   Gabriel Pavelek má milenku odkedy to začal šíriť ujo Tibor Mikuš v predvolebnej kampani proti nemu. Daj dôkaz, rád sa pobavím ;)

   Martin Kráľovič vyhral verejnú súťaž 27.9.2012 a až 13.7.2013 o tom písali na “dôveryhodnom” portáli http://www.pluska.sk, kde im “niekto” podsunul informácie, ktoré si asi neoverili. Píšu tam, že mu mesto zaplatilo 100 000 €, no podľa zmluvy to bolo len niečo vyše 40 000 €. Už tento rozdiel hovorí za všetko. Navyše, bol jediný uchádzač, čo mal záujem. Prečo si sa neprihlásil, rofl? Možno by si teraz nemusel závidieť.

   Verejná zmluva:

   http://egov.trnava.sk/FileOutputHttpHandler.ashx?arguments=CPiMicCOKE3tblzDrzoX%2b1CYEcgGBfkuSFDoqzXB%2fOv01LDduoOXQ0fM5yb2%2fq7IITRxM%2b9tppHDeTDTAeIe2gjMvQZJNO9POA%3d%3d

   Že dostal tie peniaze za nič?
   Obsah diela:
   – 15x video dokument s hovoreným komentárom k objektom (pamiatkam)
   – 15x audio sprievodca k pamiatkam
   – 3D pohľady na centrálnu mestskú zónu
   – Informácie o cca. 360 subjektoch (múzeá, relax, šport, turistika, ubytovanie, gastronómia, pamiatky, služby, …) – spolu cca. 360 normostrán textu
   – Informácie k minimálne 50 podujatiam organizovaným v regióne (spolu minimálne 50 normostrán)
   – Ďalších cca. 50 normostrán textu (povesti, báje, prehliadky mesta, história mesta, osobnosti mesta, …)
   k celému webu to vychádza cca. 1000 – 1500 fotografií – všetky musia mať vysporiadané autorské práva ( čiže tie fotky musíme buď nafotiť alebo ich kúpiť)
   – preklad celého obsahu portálu do AJ a do NJ – to je spolu cca. 1200 normostrán textu (samo o sebe už len toto je nezanedbateľná položka celého rozpočtu).

   K Piknovi: údajne má polovicu rodiny zamestnanú na mestskom úrade. Ok, predlož dôkaz. Poznám celú jeho rodinu, ale nepoznám nikoho, kto by bol zamestnaný na mestskom úrade. A dokonca som si dal aj námahu a filtroval som, ale nič som nevyfiltroval:

   http://www.trnava.sk/sk/kontakty?s=&o=&type=

   • 13.1.1
    rofl says:

    skus sa popytat obyvatelov na Hlbokej, mozno ti povedia aj ako vyzera
    prepac, ze sem nehodim fotku ako sa obijmaju, necmukal sa tam raz ani dva krat

    problem zakazky mladeho Kralovica si asi videl teraz prvy krat, ked si si to vygooglil na pluske, skus si este precitat jeho blog na sme a k nemu naleziace diskusie, pobavis sa viacej, najdes tam info o ktore ide v prvom rade ;)
    samozrejme zoznam co musel za tie prachy je srdcervuci, zabudol si napisat kolko MESIACOV meskala dodavka, skus meskat dva dni v robote s projektom a budes rieseny, ak uz si taky velky, ze do nejakej roboty chodis
    pan pikna opravujem, aj v rozpoctovych organizaciach mesta, vies ked sa jeho zat alebo svagrina, sestra a neterka nevolaju pikna, piknova asi ti filter nepomoze, ale ked pouzijes znalost celej ich rodiny mozno ich najdes

    • 13.1.1.1
     Mišurko says:

     Počuj, napíš meno tej milenky Gabriela Paveleka, veď ak je to pravda, nikto ťa nezažaluje. Ja sám som z Hlbokej a vidím ho každý druhý deň venčiť psa pri daňovom úrade. Ale to, že tam venčí havkáča ešte neznamená, že má milenku. A toto som počul doteraz len od jedného človeka z Mikušovho tímu, ktorý mi k tomu nevedel nič viac povedať, takže to pre mňa nič neznamená, lebo “jedna pani povedala”.

     Čítal som si blog aj diskusie v prípade pána Kráľoviča a z diskusie som sa nedozvedel nič, čo by pán Kráľovič urobil nezákonne. Ale potešil som sa, že mnohí diskutujúci označili Plusky ako nie moc dôveryhodné médium, a to sa týka aj tej sumy, ktorú som spomenul.

     Koľko mesiacov meškala dodávka? Pošli link. Podľa zmluvy mali na to 120 dní.

     Použil som znalosť všetkých priezvisk z jeho rodiny a nihoho som nenašiel. Koho konkrétne myslíš? Vymenuj. Ak povieš takto verejne nejaké tvrdenie, kľudne ho dokáž.

     Inak toho Piknu by som z tvojho hlavného príspevku na tvojom mieste vymazal. Raz si to prečíta, a zažaluje ťa za šírenie nepravdivých informácií a ohováranie ;)

     • 13.1.1.1.1
      rofl says:

      Neodhlasuju si najprv na zastupitelstve uznesenie o tom, ze pacham trestnu cinnost ? :)))) ROFL
      Co tak Lukas Kralovic zat pana Piknu, ci on je na urade zamestnany preto ze je Kralovic, takze ho tam dohodila Kralovicova ? :D alebo preto ze je manzel Marie Piknovej, Piknovej dcery, ja len hadam hadam jeden sa v tych kadehackych klanoch uz nevyzna, kto tam koho dohodil.
      Inak ak ti vobec nevadia Kralovicove referencie a preukazane zakazky za 30 000 aby mohol tuto zakazku vyhrat, tak tu vypisujes darmo. Nemam dokaz, ze mu o tej zakazke povedala manka pri nedelnom obede, tak ako ty nemas dokaz, ze mu to pri nedelnom obede nepovedala, o tom sa mozeme len sporit. Otazky, ktore vyvstali ohladom splnenia podmienok, aby tu zakazku dostal nezodpovedal, len sa vyhovoril :) a to trva a bude trvat, kym k tomu viac nezverejni.
      Pavelekova milenka, ak byvas na Hlbokej, tak snad nemusis zo seba robit blbecka :D

      • 13.1.1.1.1.1
       sestry kona brat says:

       Niekto spravi chybu, a zrazu hladame vinnikov vsade okolo… tak ako tu uz niekto podotkol, uz samotne zverejnenie nekorektneho hlasovania by malo byt poucenim pre akterov, aby sa vyvarovali takychto chyb a vzdanie alebo nevzdanie sa mandatu nechajme na ich rozhodnuti (pripadne na rozhodnuti kompetentnej komisie) a nesnazme sa byt vsetci spravodlivejsi nez spravodlivy, ale ani nehladajme rychlo dalsich hypotetickych vinnikov len aby sme prekryli niekoho chybu…
       a rofl: to ze ma niekto zata zamestnaneho na meste este neznamena, ze tam je pol jeho rodiny… Najma ked tam bol zamestnany uz predtym ako sa jeho svokor stal poslancom mesta…

       • 13.1.1.1.1.1.1
        rofl says:

        lebo predtym nebol vo VMC a predtym poslanec a tak dalej. Nie je tam prilepeny uz 20 rokov, ci?
        Obhajujem niekde ze Peciar spravil chybu? Iba sa smejem, kto to do toho Peciara vlastne kope.
        Peciar spravil chybu.

        • 13.1.1.1.1.1.1.1
         Peter Klimo says:

         Omyl ,Peciar je v tom nevinne. Chybu spravili jeho volici…

      • 13.1.1.1.1.2
       bez slov says:

       Ak sú Piknovci a Královičovci rodina tak aspoň pri rodinných oslavách môžu spravovať veci verejné. Navrhujem aby každý poslanec verejne priznal ktorý rodinný príslušník kde na meste robí a je po dohadoch.

      • 13.1.1.1.1.3
       kolega says:

       Je mi uplne jedno ako sa ten alebo onen dostal do zastupitelstva alebo na mestsky urad, pre mna je dolezite ci je na svojej pozicii kompetentny ale nie. A z osobnej skusenosti mozem povedat, ze Lukas K. je clovek na spravnom mieste a rozumie tomu co robi a robi ro dobre, co sa vsak zatial neda povedat o nominantoch sucasneho pana primatora (vid vcerajsi exces jeho poslancov ale aj napr. nekompetentnost nim dosadeneho veduceho jedneho z klucovych odborov mesta a nehovoriac uz tom ze by sa pan H. mal stat aj prednistom MsÚ)

       • 13.1.1.1.1.3.1
        ja says:

        Ten pan H. bude vedicim na tom odbore len kratkodobo…. bolo slubovane…
        Len aby to nebolo jak isteho cas s tymi spriatelenymi vojskami…

        No a prednostu si menuje primator. Ze neni na to vhodny… co uz… uvidime ako mu to pojde. Len by si tento pan dovtedy neznepriatelil vsetkych naokolo. Jeho spravanie k tomu smeruje..

        • 13.1.1.1.1.3.1.1
         džepeto says:

         omyl, pan Halasz nie je veduci, je len povereny vedenim, nakolko na transparentne vyberove konanie jaksi “nebol cas”
         som zvedavy co na to najvac spravodliva transparanciinternacional, ani necakam ze to co i len spomene, sak proci objednavatelovi treba byt “ustrretovy”
         jak pan poslanec scera na MZ povedali “lex brocka”

       • 13.1.1.1.1.3.2
        rofl says:

        ved Lukasa Kralovica na jeho mieste nespochybnujem, moze byt z 65 000 trnavcanov najlepsi na tento post :)

  • 13.2
   moralne bahno says:

   Gabriel Pavelek to moralne bahno – pripoj fotku alebo nieco co to dokazuje…
   Kralovic to moralne bahno – dokaz ze dostal zakazku vdaka svojej mame
   Pikna – koho ma zamestnaného na úrade?

   Špina bez dôkazov sa dá hádzať na každého, ale práve to je morálne bahno…
   Peciar so Štefunkom sa priznali, takze to nie je nepodložená hypotéza, ale fakt, ze spravili chybu. A jasné ze kvôli jednej chybe by sa nemali “upalovat na hranici” a mozno sa ani vzdavat mandatu (vzhľadom na politické počty) ale mali by niest zodpovednosť za svoje konanie …

 14. 14
  hamilton says:

  ” Kauza hlasovania Adama Peciara za iného poslanca”, prijme k vášňivej diskusii ako v tejto chvili vidím 37 občanov……. , vyjadrujete svoje ” za i proti” Adamovi. Dôkaz o záujme trnavčanov o veci verejné.Dokonca sa táto téma objavila v dnešnej obednej spravodajskej relácii SRo.
  Na štartovacej stránke je tiež článok , v ktorom je neporovnateľne vážnejšia informácia ,ktorá sa prerokovávala, ako samostatný bod na MZ .V prípade , ak sa tomu nezabráni dotkne sa úplne všetkých , ľavých,pravých , smerákov, kadehakov, lepšej trnavy a tiež všetkých ostatných trnavčanov.
  V TAVOSE sa nenápadne pripravuje privatizácia jeho najlukratívnejšej časti skupinkou ” šikovných”.Voda je životne potrebná pre všetkých. Počet diskutujúcich pod týmto článkom – NULA !
  Ani SRo ,verejno-právna inštitúcia o tejto závažnej téme neinformuje. Dnešná ” mediálna hviezda ” je Adam Peciar.
  Znepokojujúce, ak sa jedná o základnú životnú potrebu ľudí.

  • 14.1
   Eva Mohacova says:

   A ked ty budes mat 70 like ako ma prvy prispevok, nebude to s nami az take zle!
   Celkom by ma zaujimali tie luzy, co ti dali minusku. Ze by to tu citali aj ti privatizeri?

 15. 15
  GoGo says:

  Okrem uvedeného ma zaujal aj poslanec Mráz, ktorý si konečne vstúpil do svedomia, taktiež sa priznal a povedal v priamom prenose citujem: ” sme chuji “. Zrejme tým myslel svoj klub KDH, mohli by tam prijať aj Peciara so Štefunkom. Bol by to klub s nižším IQ tzv. chránená dielňa.
  Mráz robí aj nadprácu – zvoláva mimoriadnu schôdzu pre Aquapark prečo asi ? On a 16 poslancov nevie že má ochraňovať záujmy mesta – výhodne, efektívne, hospodárne narábať s majetkom mesta a nie obhajovať záujmy súkromnej firmy. Čakáme na zoznam týchto zradcov.
  Dozvedeli sme aj to, že Butko je statik – áno jeho statické myslenie to povrdzuje.
  Bošnák prehlásil, že je poľnohospodár ( družstevník ) s tým sa dá len súhlasiť, keď hlasoval za zrušenie ochranného pásma pre Gustina na IBV Kamenný mlyn mu kravy pri družstve nesmrdeli, ale teraz keď si iní vlastníci žiadajú rovnaké podmienky na svoje pozemky už mu kravy smrdia.

  • 15.1
   Mirec says:

   Mráz nie je primátor…Len on môže zvolať mimoriadne zastupiteľstvo pre Aquapark. Takže je v zozname zradcov?

  • 15.2
   kajo says:

   bošnák nehlasoval za zrušenie ochranného pásma, lebo ho zrušili veterinári a nikdy nebol za výstavbu pri družstve a posúvať výstavbu do bývalých slepačincov a zelený pás na objekty, ktoré sú skolaudované – nech žije logické myslenie – potom by sme boli všetci gogo

 16. 16
  karol says:

  podľa mňa by sa nemal vzdať, dosť dobrým trestom je preňho aj verejný trapas
  nech ho rieši komisia urobí záver…na druhej strane toto je “podvod” ako v deviatom ročníku na základnej škole odpíšem z ťaháku…(vzhľadom k tomu, že ten jeden hlas o ničom nerozhodol)
  boli tu v minulosti väčšie prešlapy a čo z toho? nič, a práve tí “čo sú bezviny idú kričať”
  navyše peciarova činnosť v mz? veď sedí v najmenej lukratívnej komisii – na riešenie cigáňov a podľa referencií má skutočný záujem niečo s tým robiť, tak nech maká. ale že sa bročka hneď otočí proti nemu…

  • 16.1
   kajo says:

   a stavebná komisia, v ktorej sedí nie je lukratívna?

   • 16.1.1
    Denis Majernik says:

    Lukrativna je, ale Mestska rada. Tam Peciar je.
    K Piknovi. Je to nikto. Byvaly smetiar, co ucil nabozenstvo. IQ zmrazena ryba.

    • 16.1.1.1
     Fero Martinovič says:

     Fuuu, kam sa az tato debata dopracovala :-P Do osobnych utokov na cloveka, ktory s celou kauzou nema nic spolocne…
     To Denis: ked chces urazat, over si fakty…

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.