reklama

Poslanec Šujan navrhuje výrazné obmedzenie používania pyrotechniky na území mesta

Poslanec trnavského mestského zastupiteľstva Peter Šujan požaduje obmedzenie používania zábavnej pyrotechniky. Obrátil sa na mestský úrad a príslušné odbory, aby sa pokúsili vypracovať Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré by problém častých a silných delobuchov v uliciach mesta a na trnavských sídliskách pomohlo eliminovať.

„V poslednej dobe sviatky pokoja nie sú vôbec pokojné. Narážam na pyrotechniku, delobuchy a podobne. Viackrát som mal pocit, že niekto odpálil na sídlisku auto. Neviem, čo sa to dnes v obchodoch predáva,“ povedal Šujan vo svojom príspevku pred poslaneckým zborom.

Ako ďalej konkretizoval svoju predstavu, navrhuje vydať celoročný zákaz používania zábavnej pyrotechniky na území mesta Trnava s výnimkou Silvestra v čase od 31. decembra 19.00 do 1. januára 01.00 hodiny.

„Myslím si, že je to dostatočný čas na to, aby sa všetci pyromaniaci takpovediac ‚vybujačili‘,“ vyjadril svoj postoj.

ohnostroj-prednadrazie

Ilustračné foto

Pre udelenie výnimky na povolenie používania delobuchov môžu byť podľa poslanca vo VZN zakotvené aj výnimočné udalosti, napríklad v prípade zisku futbalového titulu Spartaka či víťazstva hokejistov na majstrovtvách sveta a podobne.

Ako doplnil a upresnil poslanec Štefan Bošnák, na možnosť ustanovenia VZN o obmedzení používania pyrotechniky v mestách a obciach pamätá aj zákon.

„K takémuto kroku nás splnomocňuje zákon o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii z roku 2014, kde sa okrem iného uvádza, že mesto je splnomocnené vypracovať Všeobecne záväzné nariadenie o obmedzení používania pyrotechniky,“ pripomenul.

Poslanci schválili uznesenie, v ktorom Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava ukladá mestskému úradu pripraviť návrh VZN o obmedzení používania pyrotechniky v katastri mesta Trnava a na území mestskej časti Modranka. Návrh VZN má byť vypracovaný do 30. apríla 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2016 18:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanec Šujan navrhuje výrazné obmedzenie používania pyrotechniky na území mesta”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.