reklama

Poslanec Šujan navrhuje výrazné obmedzenie používania pyrotechniky na území mesta

Poslanec trnavského mestského zastupiteľstva Peter Šujan požaduje obmedzenie používania zábavnej pyrotechniky. Obrátil sa na mestský úrad a príslušné odbory, aby sa pokúsili vypracovať Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré by problém častých a silných delobuchov v uliciach mesta a na trnavských sídliskách pomohlo eliminovať.

“V poslednej dobe sviatky pokoja nie sú vôbec pokojné. Narážam na pyrotechniku, delobuchy a podobne. Viackrát som mal pocit, že niekto odpálil na sídlisku auto. Neviem, čo sa to dnes v obchodoch predáva,” povedal Šujan vo svojom príspevku pred poslaneckým zborom.

Ako ďalej konkretizoval svoju predstavu, navrhuje vydať celoročný zákaz používania zábavnej pyrotechniky na území mesta Trnava s výnimkou Silvestra v čase od 31. decembra 19.00 do 1. januára 01.00 hodiny.

“Myslím si, že je to dostatočný čas na to, aby sa všetci pyromaniaci takpovediac ‘vybujačili’,” vyjadril svoj postoj.

ohnostroj-prednadrazie

Ilustračné foto

Pre udelenie výnimky na povolenie používania delobuchov môžu byť podľa poslanca vo VZN zakotvené aj výnimočné udalosti, napríklad v prípade zisku futbalového titulu Spartaka či víťazstva hokejistov na majstrovtvách sveta a podobne.

Ako doplnil a upresnil poslanec Štefan Bošnák, na možnosť ustanovenia VZN o obmedzení používania pyrotechniky v mestách a obciach pamätá aj zákon.

“K takémuto kroku nás splnomocňuje zákon o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii z roku 2014, kde sa okrem iného uvádza, že mesto je splnomocnené vypracovať Všeobecne záväzné nariadenie o obmedzení používania pyrotechniky,” pripomenul.

Poslanci schválili uznesenie, v ktorom Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava ukladá mestskému úradu pripraviť návrh VZN o obmedzení používania pyrotechniky v katastri mesta Trnava a na území mestskej časti Modranka. Návrh VZN má byť vypracovaný do 30. apríla 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2016 18:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Poslanec Šujan navrhuje výrazné obmedzenie používania pyrotechniky na území mesta”

 1. 1
  tajomstvo 666 says:

  A nechápem prečo vybuchujú piráti a delobuchy cez štedrý večer,ked má byť pokoj a mier.
  Je to velmi,velmi smutné v akej dobe žijeme.Je to horšie a horšie.
  Ludia tú slobodu a demokraciu berú príliš vážne.Ako by som povedal.
  Je to anarchia.

 2. 2
  Popo says:

  A prosim este vyriesit v sucinnosti so statnou policiou nocne preteky motorkarov.
  Pazvuky a zavijania motoriek sa ozyvaju sidliskami a nocnymi ulicami vacsinu roka .
  Letne preteky mestom trvaju aj do rannych hodin. Nechspem, ze to nikomu nevadi .

  • 2.1
   pracujuci says:

   Vadí to všetkým, ale ešte som nevidel že by policajti zastavili a nedajbože pokutovali motorkára. Hučiace výfuky sú len na SK. Keď som jazdil MKD tak v DE bežne policajti zastavili motorkára a merali hlučnosť výfuku. A to bolo ešte dobrých 10 rokov dozadu…Na SK je toto len ružový sen…

 3. 3
  jojo says:

  zauimalo by ma ako by to bolo realne kontrolovane.Ako identifikuju niekoho kto hodil delobuch?

 4. 4
  Dano says:

  Suhlasim s tym, len mi nie je jasne ako sa bude kontrola a dodrzovanie tohto nariadenia.
  Pamatam si situaciu ked som sa pytal mestskej policie v kancli na Lincianskej/uz zrusenej/ ci nieco neurobia s partiou hadzajucou delobuchy priamo pod ich oknami. Bolo to okolo 15 00 na Vianoce. Vraj nemaju cas.
  A myslim ze uz v tej dobe platil podobny zakaz v case Vianoc.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.