reklama

Poslanec Šujan navrhuje výrazné obmedzenie používania pyrotechniky na území mesta

Poslanec trnavského mestského zastupiteľstva Peter Šujan požaduje obmedzenie používania zábavnej pyrotechniky. Obrátil sa na mestský úrad a príslušné odbory, aby sa pokúsili vypracovať Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), ktoré by problém častých a silných delobuchov v uliciach mesta a na trnavských sídliskách pomohlo eliminovať.

„V poslednej dobe sviatky pokoja nie sú vôbec pokojné. Narážam na pyrotechniku, delobuchy a podobne. Viackrát som mal pocit, že niekto odpálil na sídlisku auto. Neviem, čo sa to dnes v obchodoch predáva,“ povedal Šujan vo svojom príspevku pred poslaneckým zborom.

Ako ďalej konkretizoval svoju predstavu, navrhuje vydať celoročný zákaz používania zábavnej pyrotechniky na území mesta Trnava s výnimkou Silvestra v čase od 31. decembra 19.00 do 1. januára 01.00 hodiny.

„Myslím si, že je to dostatočný čas na to, aby sa všetci pyromaniaci takpovediac ‚vybujačili‘,“ vyjadril svoj postoj.

ohnostroj-prednadrazie

Ilustračné foto

Pre udelenie výnimky na povolenie používania delobuchov môžu byť podľa poslanca vo VZN zakotvené aj výnimočné udalosti, napríklad v prípade zisku futbalového titulu Spartaka či víťazstva hokejistov na majstrovtvách sveta a podobne.

Ako doplnil a upresnil poslanec Štefan Bošnák, na možnosť ustanovenia VZN o obmedzení používania pyrotechniky v mestách a obciach pamätá aj zákon.

„K takémuto kroku nás splnomocňuje zákon o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii z roku 2014, kde sa okrem iného uvádza, že mesto je splnomocnené vypracovať Všeobecne záväzné nariadenie o obmedzení používania pyrotechniky,“ pripomenul.

Poslanci schválili uznesenie, v ktorom Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava ukladá mestskému úradu pripraviť návrh VZN o obmedzení používania pyrotechniky v katastri mesta Trnava a na území mestskej časti Modranka. Návrh VZN má byť vypracovaný do 30. apríla 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 9. februára 2016 18:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanec Šujan navrhuje výrazné obmedzenie používania pyrotechniky na území mesta”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.