reklama

Trnavská radnica chce výrazne obmedziť používanie zábavnej pyrotechniky

Mesto Trnava pripravuje Všeobecne záväzné nariadenie (VZN), prostredníctvom ktorého chce obmedziť používanie takzvanej zábavnej pyrotechniky na území mesta.

Požiadavku na stanovenie obmezení predložil na februárovom rokovaní zastupiteľstva poslanec Peter Šujan.

Návrh nového VZN uvažuje s obmedzením používania pyrotechniky podľa kategórií v snahe zabrániť rušeniu pokoja obyvateľov mesta.

ohnostroj-tit

Ilustračné foto

Podľa návrhu VZN zakázať sa má používanie výrobkov kategórie F2 a F3 na území mesta Trnava (zábavná pyrotechnika, ktorá predstavuje nízke nebezpečenstvo a má nízku hladinu hluku a ktorú možno používať vonku v obmedzených priestoroch a pyrotechnika, ktorá predstavuje stredne veľké nebezpečenstvo, ktorá je určená na používanie vonku na veľkých otvorených priestranstvách a ktorej hladina hluku nie je škodlivá pre ľudské zdravie) s výnimkou 31. 12. v čase od 23:00 hodiny do 1. 1. nasledujúceho kalendárneho roku do 01:00 hodiny. V inom čase má byť používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2 a F3 na území mesta zakázané.

Mesto chce obmedziť aj používanie pyrotechnických výrobkov kategórie T1 (pyrotechnický výrobok určený na používanie na javisku, ktorý predstavuje nízke nebezpečenstvo) na použitie pri kultúrnych, športových podujatiach aobdobných spoločenských podujatiach len do 22:00 hodiny, aby nedochádzalo k rušeniu nočného pokoja. V inom čase a na iný účel má byť používanie pyrotechnických výrobkov kategórie T1 na území mesta zakázané.

Obmedzenia sa majú podľa návrhu VZN dotknúť aj pyrotechnických výrobkov kategórie P1 (pyrotechnické výrobky iné ako zábavná pyrotechnika a scénická pyrotechnika, ktoré predstavujú nízke nebezpečenstvo). Povolené bude len použitie v súlade s technickým účelom, pre ktoré boli vyrobené. Používanie na iný účel na území mesta bude zakázané.

Obmedzenia sa nemajú dotknúť pyrotechnických výrobkov kategórie F1. Tieto výrobky predstavujú veľmi nízke nebezpečenstvo a majú zanedbateľnú hladinu hluku, možno ich používať v obmedzených priestoroch. Patrí sem aj zábavná pyrotechnika, ktorú možno používať vo vnútri obytných budov.

Kontrolu dodržiavania VZN môžu vykonávať mestskí policajti, pracovníci mestského úradu, poslanci MZ či členovia komisií mestského zastupiteľstva.

Za priestupok pri porušení ustanovenia VZN je možné uložiť pokutu do 33 eur, v prípade správneho deliktu môže fyzická osoba – podnikateľ alebo právnická osoba dostať pokutu do 6638 eur.

O návrhu VZN budú rozhodovať mestskí poslanci zrejme už na júnovej schôdzi mestského zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 9. júna 2016 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Trnavská radnica chce výrazne obmedziť používanie zábavnej pyrotechniky”

 1. 1
  občan says:

  Konečne , sú mestá na Slovensku , kde aj počas Silvestra vladne kľud

  A ešte raz k hluku – Lumen 2016 vibrovanie , rinčanie vykladov , budov , v abnormalny ramus , námestie zaplnene asi tak do polovice a hudba , tora vyhovuje len niektorým . Dufam , že poslanci za Trnava cenrum neprejdú cez tento problem mlčky .

  P.s . A to nehovorím o rámuse po koncerte a demolácii podia a kovových zábran celú noc .aj iní chodia do práce , akým právo su takto rušení .

  • 1.1
   viktor says:

   No a ja si už druhý deň po sebe užívam o polnoci Trnavskú 13 z amfiteátra… A vyššie uvedené tiež platí do bodky. Čo teraz?

 2. 2
  dodo says:

  Na nič. Vždy boli nejaké akcie a aj budú. Mám dve deti, tak viem o čom hovorím. Chvalim mesto ako sa snaží organizovať akcie v meste!

  • 2.1
   viktor says:

   Však tak som to myslel – stále sa niečo deje, prečo si brať na paškál Lumen (ako sa to tu často deje), keď tých akcií je oveľa oveľa viac, veď o jednej nastávajúcej sa zas Kopúnek rozpisuje (ako keby tiež bola jediná)….

   • 2.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Ono to je tak, ked sa deje je zle a ked sa nedeje je tiez zle. No a pre Kopunka je asi jedina, lebo nevyhovuje jeho mentalnemu nastaveniu…

 3. 3
  okoloiduci says:

  p.Fuzák , ved nech sa deje , ale s mierou , programy pre ľudí , deti nemajú byť limitovane , že čím hlučnejšie tým lepšie ,

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.