reklama

Rodinný ohňostroj a silvestrovský program námestí je zrušený, o Novoročný ohňostroj Trnavčania neprídu

V PIATOK 30.12.2016 NASTALA ĎALŠIA ZMENA, PROGRAM AJ S RODINNÝM OHŇOSTROJOM NA NÁMESTÍ NAPOKON BUDE.

VIAC ČÍTAJTE V TOMTO ČLÁNKU (link).

Počas Silvestra sa v Trnave uskutoční len Novoročný ohňostroj. Ostatné plánované podujatia – podvečerné divadlo pre deti, rodinný ohňostroj a silvestrovská diskotéka sú zrušené. Oznámil to dnes, vo štvrtok 29. decembra 2016, organizátor podujatia. Dôvodom je, že organizátor nemôže získať povolenie na rodinný ohňostroj, ktorý sa mal uskutočniť o 17.30 hodine na Trojičnom námestí.

Všetky ostatné akcie podľa spoločnosti Mediaflash strácajú zmysel. „Detské divadlo je akýmsi predkrmom pred rodinným ohňostrojom. Rodiny s deťmi prichádzajú na námestie práve kvôli ohňostroju, ktorý je nosnou časťou programu. Keďže ohňostroj pod hrozbou udelenia pokuty viac ako 6600 eur z dôvodu platnosti nového Všeobecne záväzného nariadenia o obmedzení používania pyrotechnických výrobkov na území mesta Trnava v navrhovanom čase nie je možné realizovať, rozhodli sme sa celé podujatie zrušiť. Veľmi nás to mrzí,“ vysvetlil Ivan Novotný z Mediaflash.

Okrem detského Silvestra sa mala uskutočniť na námestí diskotéka. Novoročný ohňostroj zostáva, strieľať sa bude v centre krátko po polnoci 1. januára 2017..


Rodinný Silvester na námestí v minulom roku

Od 1. augusta 2016 platí Všeobecne záväzné nariadenie o obmedzení používania pyrotechnických výrobkov na území mesta Trnava.

Podľa VZN mesto Trnava obmedzuje používanie pyrotechnických výrobkov na území mesta s výnimkou dňa 31. 12. v čase od 23:00 hodiny do dňa 1. 1. do 01:00 hodiny. V inom čase je používanie pyrotechnických výrobkov kategórie F2 a F3 na území mesta zakázané. Na námestí sa používa práve ohňostroj kategórie F2 a F3.

Platné VZN nepočíta s udelením výnimky pre povolenie ohňostroja tejto kategórie v inom čase ako na Silvestra od 23.00 do 01.00.

Z toho dôvodu ak by chcel primátor Peter Bročka podpísať súhlas na konanie rodinného ohňostroja o 17.30 hodine, išiel by proti ustanoveniu VZN.

„Skutkový stav je taký, že hoci nerád, ja ako primátor nepodpíšem žiadosť o povolenie na podujatie s ohňostrojom, ktoré by bolo v rozpore s platným Všeobecne záväzným nariadením mesta Trnava,“ komentoval P. Bročka.

VZN odsúhlasili mestskí poslanci v júni 2016 v snahe obmedziť používanie delobuchov, pirátov a inej zábavnej pyrotechniky, ktorá narúša pokoj obyvateľov na sídliskách a v uliciach.

Fyzická osoba môže za takýto priestupok dostať pokutu 33 eur, ak sa previní právnická osoba, teda firma, postih môže dosiahnuť až 6638 eur.

Znenie VZN však nepamätá na možnosť udelenia výnimky pre ohňostroje kategórie F2 a F3 napríklad pri výnimočných udalostiach, oslavách a podobne.

Zástupca náčelníka Mestskej polície mesta Trnava Ivan Ranuša to považuje za chybu a myslí si, že VZN je preto vhodné upraviť.

„Tak ako uviedol aj primátor, vo VZN nefiguruje žiadna právomoc pre primátora na možnosť udelenia výnimky. Čiže on by rozhodoval v rozpore s ustanovením VZN, ktoré schválilo mestské zastupiteľstvo. Súhlasím s tým, že ide o nešťastnú situáciu, pretože deti prídu o ohňostroj. Myslím si, že je potrebné sa nad týmto VZN zamyslieť a porozmýšľať nad zavedením ďalších možných alternatív prostredníctvom novelizácie VZN,“ vyjadril sa I. Ranuša.

Ako poznamenal na záver, je len na zvážení organizátora, či poruší VZN a pôjde do akcie pod hrozbou vysokej pokuty za správny delikt, alebo sa rozhodne inak.

Ulož ako PDF
Napísal 29. decembra 2016 17:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rodinný ohňostroj a silvestrovský program námestí je zrušený, o Novoročný ohňostroj Trnavčania neprídu”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.