reklama

Radnica má jasno: Novoročný ani detský ohňostroj v centre Trnavy nebude

Tak ako vlani, ani na prelome rokov 2020/2021 nebude v Trnave tradičný Novoročný ohňostroj. Mesto Trnava organizovalo na Silvestra v roku 2019 len tzv. detský ohňostroj vo večerných hodinách, v tomto roku podľa všetkého nebude ani ten. Dobrá správa pre všetkých, ktorí tomuto spôsobu osláv nefandia, naopak, smutná novina pre ľudí, ktorí ohňostroje majú radi.

“Tento rok nebudeme na Silvestra robiť ohňostroj vzhľadom na aktuálne opatrenia. Akýkoľvek program v centre mesta by bol príležitosťou na zhromažďovanie väčšieho počtu ľudí, čo je v rozpore s platnými nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR,” potvrdila pre trnava-live.sk hovorkyňa mesta Trnava a vedúca úseku komunikácie a marketingu Veronika Majtánová.

Ako doplnila, “na spríjemnenie sviatkov sme pre Trnavčanov pripravili zimnú rozprávku Škriatkovo kúzlo, ktorú spustíme už v najbližších dňoch”.

Vítanie Nového roka bez tradičného asi päťnásťminútového ohňostroja v centre Trnavy minulý rok radnica vysvetlila environmentálnymi dôvodmi a snahou privítať Nový rok v pokoji a bez vyvolávania stresu u detí, citlivejších osôb či zvierat.

V roku 2011 založila súkromná firma na Trojičnom námestí tradíciu večerných rodinných ohňostrojov, ktorá spolu so silvestrovským kultúrnym programom určeným detskému publiku pretrvala bez prestávky do roku 2019.

Novoročný ohňostroj, spúšťaný niekoľko minút po údere polnoci 1. januára, bol vždy v réžii mesta Trnava.

Ilustračné foto

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2020 20:25. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.