reklama

Aktuálne: rodinný ohňostroj napokon v Trnave na Silvestra odpália

Po štvrtkovom oznámení o zrušení silvestrovského programu na Trojičnom námestí v Trnave prichádza v piatok popoludní k ďalšej zmene. Pôvodne plánovaný rodinný ohňostroj určený najmä rodinám s deťmi o 17.30 hodine napokon v Trnave bude.

Isté je aj to, že sa uskutoční aj včera zrušená diskotéka, o ktorú sa postará DJ Paul LaPoyd v čase od 20.00 do 02.00 hodiny, v platnosti zostáva aj Novoročný ohňostroj krátko po polnoci.

Pred rodinným ohňostrojom sa uskutoční veselé detské predstavenie Divadla Agape od 16.30 hodiny.

Ilustračné foto

Spoločnosť, ktorá zabezpečuje a realizuje oba ohňostroje, poskytne do Trnavy špeciálne typy ohňostrojov, na ktoré sa podľa platného Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o obmedzení používania pyrotechnických výrobkov nevzťahujú žiadne obmedzenia.

“Ako mi povedal majiteľ firmy, v Trnave použije počas rodinného Silvestra podobný typ ohňostroja ako bol pôvodne zamýšľaný, s tým rozdielom, že tento typ ohňostroja nie je obmedzený v príslušnom VZN a bude ho možné použiť a odsúhlasiť bez toho, aby bolo porušené platné nariadenie mesta,” uviedol primátor Bročka.

Na základe nových informácií organizátor obnovil pôvodný program tak, ako je uvedené na začiatku článku.

Ulož ako PDF
Napísal 30. decembra 2016 14:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

36 komentárov pre “Aktuálne: rodinný ohňostroj napokon v Trnave na Silvestra odpália”

 1. 1
  • 1.1
   jozo says:

   Ten ohnostroj bol pred schválením nového VZN.

   • 1.1.1
    rado says:

    netáraj, nezavádzaj

    VZN už platilo

   • 1.1.2
    Palo says:

    Vzn uz 19 dni bolo platne.

    • 1.1.2.1
     Jozo says:

     Priznávam pomylil som sa.Údajne si mali požiadať pred platnosťou. Ale či spáchali nejaký priestupok alebo delikt musia zistiť jedine právnici. No asi sa nikto nesťažoval. Daj podnet na mesto a potom sa uvidí. Inak Brocka jasne napísal, že nikto nepovedal či by dostali pokutu alebo akú. Mozno by dostal 10 euro. Tu išlo Novotnému o niečo iné. ..Alebo niekomu inému čo chcel z toho urobiť akože kauzu.Pritom sa strápnil. Keby mu išlo o deti,tak požiada o výnimku o mesiac skôr.

     • 1.1.2.1.1
      Vyběrčí says:

      Plagaty s programom viseli po meste a na internetoch od polovice novembra, mesto vedelo co sa bude diat na namesti tak ako kazdy rok. Akcia musela byt podla mna riadne ohlasena tiez uz od novembra na urade. Zrazu sa vsak stalo nieco asi par dni pred Silvestrom, co spustilo tento cirkus. Co sa stalo mozeme len hadat.

      • 1.1.2.1.1.1
       5ulo says:

       na FB v komentoch Brocku sa objavila informacia, ze p. Novotny nahlasoval ohnostroj (silvestrovsky program?) v den “kauzy” a ziadost stiahol o par hodin neskor. Preco? Odpoved je na inych ludoch..
       Takisto vo VZN sa pisae ze mesto MOZE udelit pokutu, takze ak by aj ohnostroj bol, tak by pokuta udelena nemusela byt.
       No a v poslednom rade – jedna vec je vyvesit plagaty napr. aj rok dopredu, druha vec je vybavit si potrebne povolenia. Aj stavebnemu uradu ohlasis, ze ides stavat dom, no musis mat k tomu povolenie ;)

       • 1.1.2.1.1.1.1
        Jozo says:

        Veď to.Pánko Novotný dostane zadarmo Vianočné trhy, robí si v ňom sám program a mesto,nebodaj Brocka môže za to,že nemôže byť detský ohnostroj.Asi kalkuloval,že môže ušetriť peniaze. Ale,že mal umiestniť nelegálne reklamné tabule a búdu Milku,tak to mu už nevadí.

      • 1.1.2.1.1.2
       firhang says:

       Ked sa schvalovalo VZN, ktore podpisal primator, nikto nechyroval o detskom ohnostroji. Mame to na tom meste odbornikov…

       • 1.1.2.1.1.2.1
        jozo says:

        No áno,všetci majú myslieť na súkromné akcie,kde si robia podnikatelia sami program.Tak si ho aj urobil Novotný.Radšej rieš prečo dostal tento podnikateľ zadarmo Vianočné trhy na desať rokov bez nejakej verejnej súťaže.Stánkov okolo 90 z toho asi 10 občerstvenie.občerstvenie 5600 a iné stánky 1000 eur.Pekná suma..

        • 1.1.2.1.1.2.1.1
         julinka says:

         Milý jozo, počula som, že tá zmluva na 10 alebo koľko rokov má aj ustanovenie, že ju mesto môže kedykoľvek vypovedať.Bez dôvodov a bez sankcií……Nechce sa mi to hľadať medzi zmluvami mesta na internete.Možno sa niekto nájde, čo to potvrdí alebo vyvráti….Teda tá zmluva je potom celkom dobrá….Len treba využiť jej ustanovenia…

         • 1.1.2.1.1.2.1.1.1
          jozo says:

          Milá Julinka,bodaj by si mala pravdu…Ale moc tomu neverím.Pokiaľ ja viem,tak to dostala Media flash na desať rokov a to na pevno.

          • 1.1.2.1.1.2.1.1.1.1
           julinka says:

           Milý jozo, si ako neveriaci Tomáš.Tak si teda pozri zmluvu medzi mestom Trnava a MEDIAFLASH s.r.o. o spolupráci pri organizovaní a zabezpečení Vianočných trhov. Pozri ustanovenie 10.3 a/ .No a už nebuď neveriaci , ale .veriaci….Centrálne číslo zmluvy 1011, účinná od 1.10.2011…

          • 1.1.2.1.1.2.1.1.1.2
           jozo says:

           Milá Julinka,práve som si prečítal tú uvedenú zmluvu medzi mestom Trnava a firmou Media flash.A mesto Trnava nemôže len tak vypovedať zmluvu.Musí mať závažný dôvod,ktoré si obe strany uviedli do zmlúv.To čo Ty tvrdíš,že môže mesto vypovedať zmluvu kedykoľvek je totálny blud.Nehnevaj sa,ale treba čítať všetko,nie len jednu vetu.Hlavne nebuď jak Gabo,čo si len vymýšľa….

          • 1.1.2.1.1.2.1.1.1.3
           julinka says:

           Závažný dôvod /popísaný v zmluve/ musí mať mesto po 31. marci v roku.Od 1.1. do 31.3. môže mesto uplatniť ustanovenie
           10.3 c/,alebo..a potom sú tie iné dôvody
           Pomýlila som sa – teda nie 10.3 a/, ale 10.3 c/ a účinná je od 4.10. 2011.
           Inak – súhlasím s Tebou, že čítať treba všetko, nielen jednu vetu.Prepáč, že som Ťa pomýlila tým odkazom na 10.3 a/.A Ty si asi nepokračoval v čítaní… teda aj 10.3 c/.Prajem príjemnú dobrú noc.

          • 1.1.2.1.1.2.1.1.1.4
           Kamil Schultz says:

           Julinka boduje :) Nuz Broovecka Jozo ma o temu menej. Nejako sa nevie vysporiadat s tym , ze preco Brobaca nezrusi tu zmluvu ked moze… A ked je teda pre mesto nevyhodna. Len teda ze by mebola. Haha

     • 1.1.2.1.2
      viktor says:

      O čo mali žiadať? Mohli akurát tak žiadať o výnimku z rušenia nočného kľudu, pretože VZN o ohňostrojoch o povoľovacom procese a výnimkách nič nehovorí…

    • 1.1.2.2
     Vyběrčí says:

     Rozmyslam ze co je to za ludi, ktori daju evidentne pravdivemu komentaru palce dole. Co je toto za tupost?

 2. 2
  advent says:

  A ohnostroj 07.2016 bol ok ? revajúci v obydliach ľudí ?

  Koncerty od konca novembra 2016 na námestí , vo večerných hodinách skutočne s vianočným obdobím nemaju nič spoločne ,

  Hluk v meste je alarmujúci , akým pravom sa ruší život ľudí , ktori neprídu do mesta na 2 – 3 hod sa zabaviť , ale tu existuju ,. Tak ked teda bude detsky ohnostroj , nech sa zruší ten o pol noci aj so 4 hod diskotékou , , to nepíšem o výbuchoch hocikedy , diskotékach v podzemných priestoroch pivniciach .
  A už vôbec nepíšem o Lumene , ked okolite steny vibruju a námestie zaplnene tak dopoly .
  DOKEDY TO TAKTO BUDE
  A nech nikto neradí ľudom sa odsťahovať , lebo to už fakt bude mesto vymreté

  • 2.1
   blesk says:

   ja by som sa odsťahoval, lebo v centre to už tak bude bývať. a ešte aj horšie.
   ale keď nechceš poradiť, tak potom nič … :)

 3. 3
  advent says:

  Kľudne dávajte palce dole ,
  lebo Tí , ktorí by dávali palce hore MNOHI
  nie su na Facebooku , nevedia pracovať s internetom , alebo aj nemajú doma počítač .Ale aj títo sú občania tohto mesta !!!!!!!!!

 4. 4
  Palo says:

  Byvanie v centre je odlisne od byvanie na cistinke pri lese. Toto su podstatne veci pri vybere lokality, kde byvat. Ak chcem zit v centre diania, kupim si byvanie v centre. Ak chcem pocut iba vtaciky stebotat, kupim si byvanie na periferii. Vzdy je moznost volby. Kazdy si vyberie, co jemu viac vyhovuje.

  • 4.1
   imi says:

   Netrep palo, ked som tu začal bývat bolo to v centre ako na cistinke u lesa. Lokalitu som vtedy vyberal podla toho…Vtedy som si VYBRAL !!!

   • 4.1.1
    Stano says:

    Ani periféria ti nepomôže. My sme postavili na takej periférii, kde líšky dávali dobrú noc a dnes máme pod oknami výpadovku ktorou denne prejde 24000 áut.

 5. 5
  žela says:

  Paľo , nikto nezakazuje aktivity v meste , ale všetko má hranice ,
  A čo sa týka kúpi bývania tak to rad mladej generácii , ako chceš presťahovať ľudí , ktorí tu žijú 20-30 -40 rokov .

  • 5.1
   Ivana says:

   Jednoducho, pobalit sa do krabic, nalozit na dodavku a hajde do ticha :) ostatne, tak ako to robia ludia byvajuci 20-30-40 vsade inde, ak teda nieco maju, co by pobalili, lebo tieto problemy prveho sveta mame len my.

 6. 6
  Palo says:

  Nechcem prestahovat nikoho. Iba poukazat na skutocnost, ze neverim tomu, ze ich ku kupe byvania v centre niekto prinutil. K tym dlhorocnym obyvatelom centra sa vyjadrovat nebudem, ale su aj taki, co sa do centra pristahovali dobrovolne bez noza na krku a nebolo to davno, tak dva-tri roky dozadu a uz sa im nepaci, ake byvanie si dobrovolne pre seba kupili.
  Howgh.

 7. 7
  jano says:

  Táto debata o ho….., prepáčte, zákaz použitia pyrotechniky, kovbojka okolo detského ohňostroja, ľudia spamätajte sa, delobuchy búchajú už od Vianoc a čo zakázané nezakázane, občania nevedia o zákaze lebo ich povinnosť nie je čítať VZN,takže sa smelo v búchaní pokračuje, ako to policajti skontrolujú , na aute to sotva, krásný Nový rok a viacej tolerance.

 8. 8
  silvia says:

  Tie palce dole na niektoré komentáre aj na ten posledný no nerozumiem,

 9. 9
  ha ha says:

  horepíšuci Palo , je uplne jedno či si kupil byt v centre pred 3 rokmi, včera alebo kúpiš zajtra- ak raz bol skolaudovaný ako byt, tak musia sa rešpektovať
  ———————————————————————————————————–
  hygienické normy , medzi ktoré patrí aj ochrana pred hlukom a to nie len v dobe nočného kľudu

 10. 10
  ha ha ha says:

  Ďakujeme za vtipný silvestrovský príspevok.

  Pobavilo najmä obyvateľov pri rušných cestných komunikáciach, železnici, výrobných podnikoch,v blízkosti zásobovacích trás rôznych prevádzok, ale aj v okolí štadióna a inde.

 11. 11
  ha ha says:

  ha ha ha vôbec nejde o silvestrovsky príspevok ,nezrovnávaj nezrovnateľné,

  železnica musí byť , vyrobný podnik musí byť , ale huraj v meste na akciách pod zaštitou mesta nemusí byť alebo aspon sa dá regulovať ,

  • 11.1
   ha ha ha says:

   Súhlasím s tým, že s hlučnosťou sa to pri kultúrnych podujatiach často zbytočne preháňa a že vôbec neplatí, že čím hlasnejšie, tým kvalitnejšia kultúra. Na druhej strane, život v centre mesta má svoje špecifiká, ktoré treba brať do úvahy.

   Cca tak pred rokom bol v ponuke na predaj neďaleko námestia byt aj s parkovaním vo dvore za celkom prijateľnú cenu. Potencionálnemu záujemcovi z rodiny som vysvetlil, aké výhody, ale aj nevýhody to obnáša. Pochopil a zariadil sa podľa toho.

   Pre úplnosť, jedna vec je hluk na vonkajšej strane fasády a druhá vec je hluk vo vnútri v izbe za zatvorenými oknami. Napríklad vo vychytenej Arborii za Tescom sú a aj budú pri cca polovici bytov na vonkajšej strane fasády normy prekročené (najmä byty s priamym výhľadom na obchvat) a rieši sa to osobitým spôsobom vetrania a zvýšenou nepriezvučnosťou obvodových stien. Ale v lete pri otvorenom okne, hold smola, a dunivý hluk od obchvatu, čím vyššie, tým horšie.

 12. 12
  Post Scriptum says:

  22, 30

  prazdne námestie , zopar jedincov , hučiaca hudba z podia , pred pódiom
  ani ducha . Financie sa dajú použiť aj na niečo užitočnejšie ,

 13. 13
  julinka says:

  Nejako tu zamrzla diskusia o nevýhodnej zmluve mesta na Vianočné trhy. Tuším som netaktne prezradila nejaké mestské tajomstvo….Tu na diskusii trepať sprostosti je veľmi populárne a palce idú hneď búrlivo hore….Keď sa tu / málokedy / objaví čosi pravdivé, rozumné a k veci, nastane ticho, tichúčko a sem tam zúrivý palec dole…Ešte že mesto Trnava je transparentné a to omnoho skôr ako by si to vyznavači transparentnosti želali….

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.