reklama

Trnavský blšák na pešej zóne dopadol na výbornú, ďalší bude zrejme už v lete

Premiérový Trnavský blšák v centre mesta dopadol nad očakávanie. Už dopoludnia prúdili pred radnicu stovky ľudí. Vyberať si mohli používané veci z ponuky takmer štyroch desiatok predajcov, ale aj ochutnávať originálne dobroty Kubik Bistra za dobrovoľný príspevok.

Blšák ponúkol návštevníkom za symbolické ceny nepotrebné, no stále kvalitné veci ako je oblečenie, knihy, hračky, ozdoby, CD a DVD nosiče, potreby do domácnosti a mnohé ďalšie, ktoré ich súčasným majiteľom už doslúžili, no rovnako dobre môžu tešiť niekoho iného.

Okrem predaja nebola na Trnavskom blšáku núdza ani o bohatý výmenný obchod.

„Ohlas návštevníkov bol výborný, od rána boli v centre plné ulice aj kaviarne. Nečakali sme, že na prvý raz príde také množstvo ľudí. Pozitívom bol široký záber ponuky predajcov a, samozrejme, krásne počasie. Výsledkom bola spokojnosť a výborná atmosféra,“ hodnotí spoluorganizátorka Mirka Hlinčíková z Bronco, n.o.

Táto neziskovka organizuje v Trnave aj obľúbený Trnavský rínek, ako aj mnoho iných zaujímavých podujatí.

bls-2

bls-1

FOTO: Anna Cagala

K dobrému trhu patrí aj chutné občerstvenie. Trnavský blšák bol spojený aj s medzinárodným podujatím Restaurant day, ktorý pripadol práve na 16. mája. Jednotlivci a združenia si na celom svete počas tohto dňa na pár hodín otvárajú tzv. pop-up reštaurácie.

Kubik Bistro vydalo počas celého dňa 130 porcií cícerového falafelu, množstvo sendvičov, originálnych koláčov, dobrôt a limonád.

Reštaurácia fungovala na báze dobrovoľného príspevku: „Zaplať, koľko chceš“. Vyzbierané peniaze z dobrovoľných prípsevkov za osvieženie použije Bronco ako organizátor blšieho trhu na prípravu ďalších akcií.

Charitatívny rozmer blšáku naplnili organizátori vyzbieraním asi desiatich plných krabíc rôznych vecí, ktoré darujú deťom z Reedukačného centra v Trstíne.

Ako sa zdá, po úspešnom prijatí Trnavského blšáku sa uskutoční jeho pokračovanie. „Uvažujeme nad tým, že ďalší blšák bude v lete, zrejme v júli,“ prezradila Miroslava Hlinčíková.

Ešte predtým sa môžete tešiť na Trnavský rínek, ktorého dátum je stanovený na 13. júna a bude na Kapitulskej ulici.

bls-4

bls-3

FOTO: Anna Cagala

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2015 20:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.