reklama

Trnavský Blšák na pešej zóne prinesie dizajnové kúsky, knihy a mnoho pekných vecí

Priestor pred radnicou ožije druhýkrát Blšákom. Pri troche šťastia môžete v sobotu 25.júla natrafiť nielen na milé doplnky do domácnosti za pár eur, ale aj na skutočné zberateľské unikáty.

V aktuálnej ponuke sú napríklad dizajnové sklá od českých a slovenských umelcov. Predajca Vladimír Kobliška ich priniesol na prvý Blšák len skúšobne a bol prekvapený obrovským ohlasom.

„Medzi zákazníkmi sa našli aj umeleckí fajnšmekri, ktorí hneď spoznali rukopis známych dizajnérov a prejavili záujem. Priznám sa, že som to nečakal. Myslím si, že Blšák má potenciál osloviť aj lokálnych milovníkov umenia,“ skonštatoval.

Na Blšáku, ktorý opätovne organizuje nezisková organizácia Bronco, bude vystavovať svoj tovar takmer 50 predajcov.

blsak1

FOTO (2x): kamarianphotography.com

Svoje zbierky si rozšíria aj zberatelia strieborných mincí či starých trnavských pohľadníc.

Ľudia, čo preferujú skôr praktické veci, si môžu nakúpiť oblečenie, topánky, kabelky či iné módne doplnky, kuchynský riad, cédečka či detské hračky.

Podmienkou pre predajcov bolo, aby ponúkali len pekné a funkčné veci.

Súčasťou Blšáku bude aj burza kníh. Podľa slov jednej z organizátoriek Júlie Č. Oravcovej, burza je ideálnou príležitosťou natrafiť napríklad na knihy z detstva či chýbajúcu časť obľúbenej trilógie.

„Výhradne knižkám sme tentoraz na Blšáku venovali päť stánkov. Podľa reakcií z predošlého trhu vieme, že aj v debničkách s knižkami sa ukrývajú veľmi vzácne publikácie a zberateľsky hodnotné diela,“ priblížila.

Trnavský Blšák bude trvať od 9. do 15. hodiny na Hlavnej ulici. Ľadové osvieženie pri nakupovaní zabezpečí Kubik stánok s čerstvými domácimi limonádami.

blsak2

Ulož ako PDF
Napísal 16. júla 2015 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.