reklama

Príjemná zmena: Trnavský Rínek sa rozšíri o gastro zónu na Mikulášskom námestí

Organizátori sa rozhodli, že obľúbené domáce koláče a limonády sa budú na júnovom Rínku 13. júna 2015 podávať aj v časti Mikulášskeho námestia, ktoré sa v závetrí od rušného davu premení na voňavú gastro zónu.

„Počúvame reakcie ľudí, ktorí chodia radi na Rínek, a aj na základe ich spätnej väzby sme sa rozhodli vytvoriť akúsi gastro zónu práve na námestí. Vznikne tak väčší a komfortnejší priestor na pohyb a pokojné posedenie pri jedle, káve či limonáde,” hovorí jedna z organizátoriek Júlia Č. Oravcová.

Vstupenku do rínkového gastronomického menu získali napríklad sladkosti od mladej trnavskej cukrárky, ktorá predáva pod značkou Lulu´s Bakery. Bude ponúkať výborné mini koláče, domáce cheescaky a svieže torty.

Milovníci zdravého maškrtenia určite ocenia ponuku Špaldovej pekárne, v ktorej môžu ochutnať čerstvú špaldovú vianočku, makovku či špaldové parené buchty.

Samozrejme, nebudú chýbať ani horúce šporheltové dolky, voňavá káva a chutné jedlo od skvelých kuchárov.

rinek-kapitulska1

Ilustračné foto

Nápojový lístok Rínku obohatia okrem obľúbených Herbert limonád čoraz populárnejšie smoothie kokteily od Mr. Lemona. Návštevníci sa môžu tešiť aj na predaj sezónnej zeleniny, ovocia a domácich plnených cestovín.

Organizátorka Miroslava Hlinčíková si myslí, že návštevníci samostatný priestor pre gastro zónu uvítajú: „Osobitný priestor pre stánky s jedlom a nápojmi bol už potrebný. Chceli sme, aby mali ľudia z ochutnávania čo najväčší pôžitok a nemuseli sa predierať cez dav.“

Na Rínku si po prvýkrát prídu na svoje aj štvornohí miláčikovia, ktorých môžu majitelia potešiť mäsovo-zeleninovými sušienkami, žuvacími kosťami bez umelých prísad a ekologickými hračkami.

Trnavský Rínek sa bude konať už v tradičnom čase medzi 9,00 hod a 17,00 hod. Návštevníci Rínku si budú môcť na Kapitulskej ulici a priľahlom námestí nakúpiť u takmer 90 predajcov, pričom tretina z nich sa predstaví Trnavčanom po prvýkrát.

V kategórii noviniek budú zastúpené originálne a vtipné hračky, ručne šité kožené topánky, tašky rôznych tvarov, farieb a štýlov, recyklované oblečenie pre dámy aj pánov, knihy nielen o dizajne, oblečenie, šperky i dekorácie.

Na júnový trh zavíta aj jeden z kedysi najväčších pestovateľov levandule na Slovensku, dnes už s vyše 50 ročnou tradíciou pestovania.

Úžasný zvuk a dobrú energiu zabezpečí na Rínku 12-členný orchester mladých hudobníkov Taste of Brass Orchestra z Bratislavy. Trúbky, bubny a skvelý rytmus zaznejú pre všetkých v rámci sprievodného programu. Predvedú návštevníkom to najlepšie z klasickej americkej hudobnej scény šesťdesiatych rokov.

V štýle rytmického jazzu bude pokračovať aj o generáciu starší Seredský Dixieland Band, ktorý rozozvučí ulicu tradičným anglickým džezom.

Parčík, ktorý sa nachádza v strede Kapitulskej ulice, sa počas konania Rínku premení na kreatívny priestor s workshopmi pre všetky vekové kategórie. Pre detských návštevníkov sú pripravené divadelné predstavenia.

„Teatro Neline nám na Trnavskom Rínku zahrá pre najmenších Uštrikovanú rozprávku a príbeh o dvoch veselých sestričkách Danka a Janka, z čoho sa veľmi tešíme, keďže Rínek od samého začiatku ladíme tak, aby vytiahol do ulíc aj rodiny s malými deťmi,“ dodávajú organizátorky z Bronco, n.o.

rinek-jun15

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2015 17:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.