reklama

Príjemná zmena: Trnavský Rínek sa rozšíri o gastro zónu na Mikulášskom námestí

Organizátori sa rozhodli, že obľúbené domáce koláče a limonády sa budú na júnovom Rínku 13. júna 2015 podávať aj v časti Mikulášskeho námestia, ktoré sa v závetrí od rušného davu premení na voňavú gastro zónu.

„Počúvame reakcie ľudí, ktorí chodia radi na Rínek, a aj na základe ich spätnej väzby sme sa rozhodli vytvoriť akúsi gastro zónu práve na námestí. Vznikne tak väčší a komfortnejší priestor na pohyb a pokojné posedenie pri jedle, káve či limonáde,” hovorí jedna z organizátoriek Júlia Č. Oravcová.

Vstupenku do rínkového gastronomického menu získali napríklad sladkosti od mladej trnavskej cukrárky, ktorá predáva pod značkou Lulu´s Bakery. Bude ponúkať výborné mini koláče, domáce cheescaky a svieže torty.

Milovníci zdravého maškrtenia určite ocenia ponuku Špaldovej pekárne, v ktorej môžu ochutnať čerstvú špaldovú vianočku, makovku či špaldové parené buchty.

Samozrejme, nebudú chýbať ani horúce šporheltové dolky, voňavá káva a chutné jedlo od skvelých kuchárov.

rinek-kapitulska1

Ilustračné foto

Nápojový lístok Rínku obohatia okrem obľúbených Herbert limonád čoraz populárnejšie smoothie kokteily od Mr. Lemona. Návštevníci sa môžu tešiť aj na predaj sezónnej zeleniny, ovocia a domácich plnených cestovín.

Organizátorka Miroslava Hlinčíková si myslí, že návštevníci samostatný priestor pre gastro zónu uvítajú: „Osobitný priestor pre stánky s jedlom a nápojmi bol už potrebný. Chceli sme, aby mali ľudia z ochutnávania čo najväčší pôžitok a nemuseli sa predierať cez dav.“

Na Rínku si po prvýkrát prídu na svoje aj štvornohí miláčikovia, ktorých môžu majitelia potešiť mäsovo-zeleninovými sušienkami, žuvacími kosťami bez umelých prísad a ekologickými hračkami.

Trnavský Rínek sa bude konať už v tradičnom čase medzi 9,00 hod a 17,00 hod. Návštevníci Rínku si budú môcť na Kapitulskej ulici a priľahlom námestí nakúpiť u takmer 90 predajcov, pričom tretina z nich sa predstaví Trnavčanom po prvýkrát.

V kategórii noviniek budú zastúpené originálne a vtipné hračky, ručne šité kožené topánky, tašky rôznych tvarov, farieb a štýlov, recyklované oblečenie pre dámy aj pánov, knihy nielen o dizajne, oblečenie, šperky i dekorácie.

Na júnový trh zavíta aj jeden z kedysi najväčších pestovateľov levandule na Slovensku, dnes už s vyše 50 ročnou tradíciou pestovania.

Úžasný zvuk a dobrú energiu zabezpečí na Rínku 12-členný orchester mladých hudobníkov Taste of Brass Orchestra z Bratislavy. Trúbky, bubny a skvelý rytmus zaznejú pre všetkých v rámci sprievodného programu. Predvedú návštevníkom to najlepšie z klasickej americkej hudobnej scény šesťdesiatych rokov.

V štýle rytmického jazzu bude pokračovať aj o generáciu starší Seredský Dixieland Band, ktorý rozozvučí ulicu tradičným anglickým džezom.

Parčík, ktorý sa nachádza v strede Kapitulskej ulice, sa počas konania Rínku premení na kreatívny priestor s workshopmi pre všetky vekové kategórie. Pre detských návštevníkov sú pripravené divadelné predstavenia.

„Teatro Neline nám na Trnavskom Rínku zahrá pre najmenších Uštrikovanú rozprávku a príbeh o dvoch veselých sestričkách Danka a Janka, z čoho sa veľmi tešíme, keďže Rínek od samého začiatku ladíme tak, aby vytiahol do ulíc aj rodiny s malými deťmi,“ dodávajú organizátorky z Bronco, n.o.

rinek-jun15

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2015 17:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.