reklama

Divadlo uvedie slávny Ostrov pokladov. Pirátsky príbeh plný napätia a fantázie

Kto by nepoznal jeden z najslávnejších dobrodružných románov, aké boli kedy napísané? Kto sa nikdy netúžil stať Jimom Hawkinsom a plaviť sa s ním na plachetnici Hispaniola k bájnemu pokladu kapitána Flinta? Miesto s pokladom je zaznačené na mape, ktorú nebojácny Jim náhodou vezme z truhlice po morskom vlkovi Billovi a …najlepší pirátsky príbeh všetkých čias sa môže začať.

Premiéru hry škótskeho spisovateľa Roberta Stevensona uvedie Divadlo Jána Palárika v premiére v piatok 19. júna 2015 o 19.00 hod.

Príbeh plný fantázie, napätia a nečakaných zvratov opäť ožije na doskách Divadla Jána Palárika v novej dramatizácii českého autora Pavla Cmírala.

ostrov-pokladov

Inscenáciu pripravuje rovnaký tím tvorcov ako veľmi úspešný titul 800 míľ po Amazonke. Dramaturgicky Ostrov pokladov voľne nadväzuje a nahrádza túto divákmi obľúbenú inscenáciu.

Dobrodružná, hudobná komédia Ostrov pokladov je určená malým aj veľkým, rodičom, deťom i dospievajúcim študentom. Skrátka všetkým dobrodruhom a romantikom sveta.

OSTROV POKLADOV

Réžia: Viktor Kollár
Dramaturgia: Martin Timko
Scéna a kostýmy: Jaroslav a Miroslav Daubravovci
Hudba: Vladislav Šarišský, Bystrík a jeho družina
Pohybová spolupráca: Elena Kolev Spaskov
Svetelný dizajn: Juraj Jakabčin
Hrajú: Barbora Bazsová, Mária Jedľovská, Tomáš Mosný, Miroslav Beňuš, Michal Jánoš, Branislav Mosný, Tomáš Vravník, Martin Križan, Šimon Ferstl, Kristína Tóthová

Robert Louis Stevenson (1850 – 1894) bol škótsky spisovateľ, básnik a autor cestopisných kníh. Bol významným reprezentantom neoromantizmu v anglickej literatúre.

Medzi jeho obdivovateľov patrili takí renomovaní spisovatelia ako Jose Luis Borges, Ernest Hemingway, Rudyard Kipling, či Vladimír Nabokov. Zo Stevensonovej bohatej tvorby je najznámejši román, ktorý sa už navždy zaradil k nesmrteľným. Román, ktorý odchoval a inšpiroval celé generácie čitateľov, túžiacich po úniku zo všednej reality, dychtiacich po snoch a dobrodružstvách.

Román, ktorý sa dočkal mnohých filmových a divadelných spracovaní – Ostrov pokladov. V sezóne 2014/15 by sme jeho nové, moderné divadelné spracovanie chceli ponúknuť aj našim divákom.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júna 2015 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.