reklama

Mladú mlynárku chce za nevestu samotný Lucifer. Rozprávkovú komédiu uvedie divadlo koncom novembra

Príbehy o láske, spravodlivosti a dobre patria k najobľúbenejším. Rozprávka, ako žáner, si častokrát dáva za úlohu ukázať práve dôležitosť tohto citu pre život. No láska má veľa podôb. Drieme v každom z nás a čaká, kto ju prebudí. Prichádza často znenazdania a spôsobí to, čo nikto nečakal.

Tak je to aj v prípade mladej Mlynárky, keď ju navštívi záhadný mládenec v tajuplnom plášti. Ženská zvedavosť ju vrhne priamo do pekla medzi čertov, kde sa príbeh začína zamotávať. Samotný Lucifer si totižto zaumienil, že ožení svojho syna – a to práve s Mlynárkou.

Láska napokon všetko rozuzlí a dostane posledné slovo. Rozprávka o Mlynárkinom pytačovi je veselou komédiou s pesničkami, kde vládne dobrá nálada a úsmev. Pobaví nielen tých najmenších, ale i všetkých milovníkov rozprávok, kde dobro vždy zvíťazí.

holeckova
V hlavnej úlohe mlynárky sa predstaví Silvia Holečková

Foto: DJP

Rozprávkový príbeh Mlynárkin pytač vznikol po autorskej spolupráci Andrey Smrekovej a Ladislava Kočana, ktorý hru aj režíruje.

Andrea Smreková je debutantom v dramatickej tvorbe. Vyštudovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Profesiou sa venuje výučbe anglického a slovenského jazyka dospelých aj detí. Práve práca s deťmi ju inšpirovala k literárnej tvorbe pre deti.

V spolupráci s Ladislavom Kočanom napísala rozprávkový príbeh Mlynárkin pytač. Dlhoročný interný herec a režisér trnavského divadla Ladislav Kočan je už overeným autorom. Jeho predlohy boli realizované na našej scéne. Niektoré z nich získali aj medzinárodné ocenenia.

Premiéru hry uvedie Divadlo Jána Palárika v nedeľu 29. novembra 2015 o 16. hodine.

MLYNÁRKIN PYTAČ

Hrajú: Silvia Holečková, Miroslav Beňuš, Tomáš Mosný, Kristína Tóthová, Braňo Mosný.
Réžia: Ladislav Kočan, dramaturgia: Miroslava Čibenková, scéna: Jaroslav a Miroslav Daubrava, kostýmy: Katarína Žgančíková, hudba: Norbert Bodnár, texty piesní: Ján Uličiansky, choreografia: Václav Púčik, Svetelný dizajn: Juraj Jakabčin.

Ulož ako PDF
Napísal 14. novembra 2015 19:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.