reklama

Premiéra: Divadlo Jána Palárika uvedie po vyše polstoročí slávnu komédiu Sluha dvoch pánov

Najznámejšia komédia talianskeho majstra veseloherného žánru Carla Goldoniho sa po viac ako päťdesiatich rokoch vracia na javisko trnavského divadla. Premiéra sa uskutoční v sobotu 15. októbra 2016 o 19. hodine.

Rodený Benátčan Goldoni vo svojej tvorbe vychádzal z tradície jednej z najvýraznejších škôl európskeho komediálneho divadla z commedie dellʼarte, inšpiroval sa jej originálnymi príbehmi, iskrivými situáciami i populárnymi typmi postáv.

Sluha dvoch pánov je jednou z najpopulárnejších a najúspešnejších hier, ktoré uvádzajú divadlá po celom svete.

sluha2panov-pl

Veselohra ponúka výnimočnú rolu pre majstrov hereckého umenia – hlavnú postavu sluhu Truffaldina, ktorý si trúfa naozaj na všetko. Každú situáciu a každý problém rieši originálnym a najmä vtipným spôsobom.

Autor však o nič neochudobňuje ani ďalšie postavy. Hoci v hre ide o vážne veci lásky, ba aj o život, dominuje jej séria komických zámen, omylov a nedorozumení.

V režijnom naštudovaní Juraja Bielika sa môžu diváci okrem plejády zábavných postáv a situácií tešiť aj na živý hudobný sprievod.

Účinkujú: Vladimír Jedľovský, Silvia Holečková,Tibor Vokoun, Tomáš Mosný, Petra Blesáková, Michal Jánoš, Tatiana Kulíšková,Lucia Bugalová, Peter Trník a.h., Martin Križan, Juraj Bielik a.h.

Preklad: Blahoslav Hečko, réžia: Juraj Bielik, dramaturgia: Miro Dacho, scéna: Ján Zavarský, kostýmy: Katarína Žgančíková, hudba: Juraj Bielik, svetelný dizajn: Juraj Jakabčin.

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2016 19:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.