reklama

Vláčiky na Trnavskom dni modelovej železnice už koncom júna

„Kto nevláčikuje s nami, vláčikuje proti nám“. Aj s týmto heslom sa môžete stotožniť na tohtoročnom Trnavskom dni modelovej železnice, ktorý sa uskutoční poslednú júnovú nedeľu na Športovej ulici 14 v Trnave.

Organizátori podujatia, predajňa Modelová železnica, sa rozhodli podporiť neúnavné modelárske hobby vytvorením podujatia, kde si prídu na svoje fundovaní modelári aj priaznivci vláčikov. Preto neváhajte a príďte sa pozrieť na podujatie už 28. júna.

Trnavský deň modelovej železnice 2015 je už druhým ročníkom modelárskeho podujatia zameraného na oživenie povedomia o vláčikovom hobby.

Modelárska história vláčikov siaha do dôb, keď sa objavili prvé vlaky na koľajniciach sveta, ktoré fascinovali obdivovateľov technickou vyspelosťou. U nás, na Slovensku a v Čechách, sa železničné modelárstvo uchytilo až v druhej polovici 20. storočia.

vlaky-dmz

Ilustračné foto: modelovazeleznica.sk

Svojich priaznivcov si našlo nielen medzi chlapcami a dnes sa mu venuje aj veľa žien a dievčat. Kým dievčatám často učaruje tvorba okolitej krajiny a miest, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou železnice, chlapci majú blízko k technickej dokonalosti modelovej železnice.

Dokonalé, vláčikové miniatúry majú vlastnosti ich veľkých vzorov. Dokážu, už štandardne, napodobniť plynulý pohyb, autentický zvuk a v prípade parných lokomotív aj paru. Novodobý trend tabletov a smartfónov sa prejavil aj v tomto hoby a vláčiky je možné ovládať aj za pomoci týchto zariadení na diaľku.

„Železničné modelárstvo je určené pre celé rodiny a veľakrát aj presahuje niekoľko generácií. Som veľmi rád, že sme sa odhodlali vytvoriť podujatie, ktoré podporuje kreativitu a zručnosť nielen jednotlivcov, ale zapája do inteligentného hobby aj celú rodinu,“ hovorí jeden z organizátorov podujatia a tiež vášnivý modelár Ľubomír Antal.

Na samotnom podujatí sa môžete zúčastniť workshopov zameraných na tvorbu okolitej krajinky, či práce so špeciálnymi pomôckami modelára.

Prezentácie a ukážky rôzneho druhu železníc, či kvíz pre deti sú tiež súčasťou pripravovaného programu.

Trnavský deň modelovej železnice môžete spojiť s oslavou konca školského roka a netradične tak potešiť seba aj svoje ratolesti. Príďte zažiť skvelý deň a naučiť sa niečo nové!

Viac na www.modelovazeleznica.sk.

VIDEO:

DMZ
Plagát zväčšíte po kliknutí na obrázok

Ulož ako PDF
Napísal 10. júna 2015 15:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.