reklama

Spoznajte Malý Rím zo sedla bicykla. V auguste organizuje Trnava Tourism piatkové cykloprehliadky

Každý piatok v mesiaci august sa uskutočnia jedinečné prehliadky mesta, ktoré ponúknu účastníkom netradičný pohľad na Trnavu. Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism v spolupráci s Pecobikes a Kolokolo bicyklami pripravili pod záštitou architekta komentované prehliadky Trnavy na dvoch kolesách.

Zámerom cykloprehliadok je vytvorenie alternatívy voči štandardným garantovaným prehliadkam zameraným na historické jadro, obdobie stredoveku v Trnave a jej známe sakrálne pamiatky, ktoré sa konajú počas leta v sobotu.

V rámci dvojhodinových piatkových komentovaných cykloprehliadok v čase od 16:00 do 18:00 hod účastníkom budú priblížené významné, mnohokrát nepovšimnuté objekty a miesta, ktoré formovali rozvoj a vzhľad Trnavy od polovice 19. storočia až po súčasnosť.

Plánovaná trasa prehliadok zavedie nadšencov aj mimo historické centrum chránené hradbami, počas ktorej získajú zaujímavý pohľad na mnohé stavby ako napríklad Bellušov vodojem, trnavský cukrovar, ale aj kontroverzné objekty a sídliská z obdobia socializmu.

Cykloprehliadky_1

Foto: Trnava Tourism

Prehliadky, ktoré absolvujú záujemcovia na štýlových mestských Kolokolo bicykloch od Pecobikes, sú určené nielen pre obyvateľov mesta a okolia, ale aj pre nadšencov architektúry a pamiatok.

Cena prehliadky, v ktorej je zahrnuté aj zapožičanie retro bicykla, je 5€. Vstupenky je možné rezervovať telefonicky na tel. č. +421/33 32 36 440 alebo e-mailom na info@trnavatourism.sk.

Viac informácií získajú záujemcovia priamo v Turistickom informačnom centre Regiónu Tirnavia alebo na webovej stránke regiontirnavia.sk.

Prehliadky je možné si zarezervovať aj v kombinácii s ubytovaním.

PR servis destinácie TIRNAVIA

Ulož ako PDF
Napísal 29. júla 2015 20:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.