reklama

Ľudia sú tam zapálení vášňou pre učenie (sa)

-inzercia-

Ak má niekto rád svoju prácu, je to úžasné. Môže sa v nej realizovať, tvoriť, rozvíjať. Ak má v sebe niekto “rozmer pre druhých” a má priestor pre takýto rozvoj samého seba, ktorý mu prirodzene prínáša radosť z práce, tak je len otázkou času, kedy sa táto iniciatíva pretaví do niečoho, čo má potenciál “zmeniť svet”. Kdekoľvek sa obzrieme, vidíme, že veci sa dajú hýbať smerom vpred iba vtedy, keď sa pre danú myšlienku o “lepšom svete” nadchne skupina ľudí. Nemusí ich byť veľa, ale musia mať oduševnenie, trpezlivosť, disciplínu, vieru a nádej, že ich snaženie sa raz podarí dotiahnuť do víťazného konca.

Jazyková škola HARMONY SCHOOL je v Trnave známa od svojho začiatku, kedy svoje prvé hodiny angličtiny ponúkala jej zakladateľka, súčasná riaditeľka a lektorka vybraných programov Jana Chynoradská. Takmer od samého začiatku sa k nej pridala Eva Paršová, Andrea Kačová a Andrea Rebrová.

Tieto štyri výnimočné ženy-lektorky spolu prešli veľký úsek cesty a dnes spolu s ďalšími talentovanými lektormi ponúkajú svoje jazykové služby pod hlavičkou tejto školy. Ak vás zaújma, kto a prečo pôsobí v HARMONY SCHOOL i dnes, tak potom prijmite naše pozvanie a sledujte sériu našich článkov o ľuďoch, ich prístupe a výsledkoch práce tejto jazykovej školy.

chris
Christian Scott

Dnes vám predstavujeme Christiana Scotta, Angličana, ktorý sa k Harmony tímu pridal v marci tohto roka. Svojou výnimočnou prácou na hodinách i mimo nich si získal nemálo študentov ako i kolegov, a preto dnes nikoho neprekvapí skutočnosť, že práve on dostal dôveru vedenia HARMONY SCHOOL a od septembra 2015 zastáva pozíciu Lead lektora v kurzoch pre dospelých.

Christian, môžeš nám prezradiť, čo si robil v Harmony od svojho príchodu v marci 2015? Čo si sa dozvedel o škole, jej ľuďoch a ich prístupe?

– Vyučoval som veľa kurzov rôznych zameraní. Pracoval som v priestoroch školy na Kapitulskej, cestoval som do spoločností. Jazykové úrovne mojich študentov boli rôzne, od začiatočníkov až po skúsených užívateľov jazyka. Učil som one-to-one hodiny, skupiny ako i letnú školu pre deti.

Veľa som sa dozvedel o škole, ktorej prístup je zameraný na potreby jednotlivca, či už podľa vekového alebo vedomostného rozlíšenia. V ponuke sú balíčky pre jednotlivcov, skupiny a každý z nich zohľadňuje možnosti a potreby študentov. Celkovo je cítiť uvoľnené a komunikatívne prostredie. Kmeňoví ľudia v Harmony sú zapálení vášňou pre vyučovanie cudzieho jazyka a majú veľmi dobré vzťahy so študentami. Škola má to šťastie, že zamestnáva skúsených a zrelých domácich lektorov, ktorí majú vysoké odborné kvality.Je užitočné, keď má jazyková škola “native-lektorov”, avšak moji slovenskí kolegovia tvoria ten podstatný základ školy.

Na základe tvojej vynikajúcej práce v posledných mesiacoch ti bola ponúknutá pozícia vo vedení školy. Od septembra 2015 budeš pôsobiť ako lektor ale zároveň i ako “Lead” lektor pre kurzy dospelých. Akú si mal motiváciu pre prijatie tejto ponuky?

– Cítim, že sa mi lepšie vyučujú dospelí študenti – je pre mňa logické preto špecializovať sa. Bude pre mňa zaujímavé popasovať sa s výzvami tejto pozície, najmä z pohľadu organizácie práce, propagácie týchto kurzov v radoch verejnosti, čo, verím, bude mať dopad v náraste našich študentov. Tiež bude pre mňa zaujímavé dozvedieť sa niečo o obchodnej stránke jazykovych kurzov. Mojou hlavnou motiváciou bolo ale podporiť kolegov. Je oveľa lepšie, keď vás podporuje niekto, koho poznáte a kto pozná etiku školy, a rozumie aktuálnym výzvam.

Čo chceš na tejto pozícii v Harmony dosiahnuť? Je to rok finálneho nastavenia kariérnej cesty rozvoja lektora známej ako “Learn & Lead”. Si pripravený prispieť k jej úspečnému štartu v júni 2016?

– Moje osobné ciele pre ďalekú budúcnosť sú ešte nejasné, ale toto je veľmi milá a pre mňa osobne milovaná škola s ľuďmi, ktorí sa naozaj starajú o svojich študentov. Rád preto prispejem k jej svetlejšej budúcnosti, ktorá sa štartuje v júni 2016. Dúfam zároveň, že si tento finálny úsek cesty Harmony užijem a veľa sa popri svojej práci naučím.

Zápis na jazykové kurzy dospelých, detí, juniorov ako firmy prebieha počas celého septembra so zaujímavými zľavami a bonusmi.

Dvere HARMONY SCHOOL sú vám otvorené denne od 8.00 do 17.00 hodiny na Kapitulskej č.26 v Trnave.

Informácie o kurzoch, termínoch a cenách získate na telefóne 033/551 6644, mobilnom telefónnom čísle 0907 786 197, e-mailovom kontakte info@harmony.sk alebo na www.harmony.sk.

Tešíme sa na vás!

Ulož ako PDF
Napísal 7. septembra 2015 7:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.