reklama

Peniaze z Kukučínovej použije radnica na zriadenie nových tried a opravu strechy telocvične

Poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili navrhované zmeny v rozpočte. Tretia aktualizácia rozpočtu sa dotkla príjmovej aj výdavkovej časti.

V príjmových finančných operáciách došlo k presunu použitia financií rezervného fondu z rekonštrukcie miestnej komunikácie Kukučínova ulica na optimalizáciu tepelného hospodárstva ZŠ s MŠ Spartakovská.

Predpokladané príjmy sa zvýšia z podielu na zisku od spoločnosti TT-KOMFORT, mesto má tiež získať prostriedky z Environmentálneho fondu na projekt Sanácia miest s nezákonne umiestneným odpadom na území mesta Trnava.

trnava

Ilustračné foto

Vo výdavkovej časti bola schválená úprava rozpočtu na rekonštrukciu miestnej komunikácie Kukučínova ulica, kde je z časových dôvodov predpoklad nevyčerpania finančných prostriedkov v plnom rozsahu.

V programe Školstvo a vzdelávanie poslanci schválili návrh na presun finančných prostriedkov na zriadenie elokovaných pracovísk v budovách základných škôl – konkrétne na Základnej škole s materskou školou Atómová 1 a Základnej škole s materskou školou Námestie Slovenského učeného tovarišstva, kde vzniknú dve triedy na každom elokovanom pracovisku.

Peniaze z tohtoročného rozpočtu pôjdu aj na rekonštrukciu strechy a zateplenie objektu telocvične ZŠ s MŠ Spartakovská.

Aktualizácia rozpočtu v príjmovej časti predstavuje zvýšenie príjmov o 299 989 eur a vo výdavkovej časti zvýšenie výdavkov o 299 989 eur.

Aktualizovaný rozpočet mesta Trnava na rok 2015 počíta aj naďalej s vyrovaným použitím zdrojov na strane príjmov aj výdavkov v hodnote 47,99 milióna eur.

3. aktualizácia rozpočtu mesta Trnava na rok 2015 vyjadrená v číslach:

Príjmy – spolu 299 989 eur:
– výnosy z majetku mesta a ostatné príjmy (+131 472 eur)
– transfery, granty, príspevky (+168 517 eur)

Výdavky – spolu 299 989 eur:
– doprava (-184 668 eur)
– odpadové hospodárstvo (+177 386 eur)
– školstvo a vzdelávací systém (+181 772 eur)
– správa majetku a právny servis (+125 499 eur)

Tabuľka rozpočtu po 3. aktualizácii:
tab-roz

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2015 8:26. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.