reklama

Radnica zahŕňa v aktualizácii rozpočtu získané finančné prostriedky, navyšuje peniaze na investície aj nákupy pozemkov

Online formou bude v stredu 31. augusta 2022 mimoriadne rokovať Mestské zastupiteľstvo Trnava. Jediným bodom rokovania bude štvrtá aktualizácia rozpočtu na rok 2022.

Rokovanie sa začne o 16. hodine, zastupiteľstvo bude rokovať online.

Zasadnutie je možné sledovať online na webstránke trnava.videostram.sk.

„Aktualizácia rozpočtu vyplynula zo schválenia nenávratných finančných zdrojov a z potreby navýšenia niektorých výdavkových položiek,“ konštatuje samospráva v dôvodovej správe.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Návrh aktualizácie počíta s navýšením výdavkov na financovanie kapitálových výdavkov na rekonštrukciu chodníkov a vybudovanie cyklotrasy, na majetkovoprávne usporiadanie a odkupovanie pozemkov, na financovanie výstavby fotovoltaických panelov na budovách Strediska sociálnej starostlivosti či na finančnú výpomoc pre Rímskokatolícku cirkev – Trnavskú arcidiecézu na dofinancovanie dokončenia výstavby Centra pomoci človeku pri Sv. Helenke v Trnave.

Zmena rozpočtu počíta s navýšením peňazí na položku rekonštrukcia miestnych komunikácií a chodníkov z 500 na 700-tisíc eur, 100-tisíc eur je navrhnutých na projekt cyklotrasy úsek J. Bottu a Š. Moyzesa, o 900-tisíc eur sa má navýšiť položka majetkovoprávne usporiadanie a odkupovanie majetku, na fotovoltaické panely chce radnica vyčleniť 280-tisíc eur, finančná výpomoc na dofinancovanie dokončenia výstavby Centra pomoci človeku pri Sv. Helenke je navrhovaná vo výške 300-tisíc eur.

Štvrtá tohtoročná aktualizácia rozpočtu počíta aj so znižovaním plánovaných výdavkov na cyklochodník Zelenečská – A. Žarnova o 383-tisíc eur, na cestičku pre cyklistov a chodník na Piešťanskej ulici o 242-tisíc a na vybudovanie lávky pre cyklistov a peších na Hornom rybníku v lokalite Kamenný mlyn o 854-tisíc eur.

Vo všetkých troch prípadoch je dôvodom zníženia výdavkov z rozpočtu schválenie nenávratných finančných príspevkov od Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR, mesto preto na tieto projekty nemusí použiť vlastné zdroje.

Plánované nákupy

Radnica plánuje v blízkom období investovať prostriedky do kúpy nehnuteľného majetku.

Záujmom mesta je kúpa pozemkov a objektov na Coburgovej ulici za 250-tisíc eur so zámerom využiť nehnuteľnosti na sociálne účely.

Na Štrkoch chce mesto kúpiť ornú pôdu v hodnote 192-tisíc eur, rovnako ornú pôdu plánuje získať mesto do majetku v Bielom Kostole za 507-tisíc eur.

Pozemok chce mesto získať aj v lokalite ohraničenej komunikáciou Východná, parkoviskom pri Tescu a vodárenskou záhradou, na prvú splátku vyčlení 100-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2022 11:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.