reklama

Ôsmy ročník súťaže Fotomaratón bude aj v Trnave. Hlásiť sa môžu amatéri a profesionáli

V sobotu 19. septembra sa uskutoční 8. ročník obľúbenej fotografickej súťaže, kde si môžu svoj postreh a tvorivosť otestovať amatérski aj profesionálni fotografi z celého Slovenska. Do podujatia sa zapája sedem slovenských miest, nechýba medzi nimi ani Trnava.

Fotomaratón je celosvetovo zaužívaný formát fotografickej súťaže. Účastníci musia v časovom limite spraviť a odovzdať sériu fotografií na zadané témy, ktoré sa dozvedia tesne pred začiatkom súťaže.

Parametre súťaže sú 6 hodín a 12 tém. Na každú tému vyhotovia účastníci jednu fotku, musia ich fotiť v stanovenom poradí a nie sú povolené počítačové úpravy. Všetky podmienky a pravidlá súťaže sú zverejnené na stránke www.fotomaraton.sk.

fotomaraton
Súťaž odštartuje v sobotu predpoludním

Práce vyhodnotí porota zložená z novinárov, pedagógov a umelcov zameraných na vizuálne umenie. Desať najlepších prác bude odmenených vecnými cenami. Primárnymi hodnotiacimi kritériami sú vystihnutie témy, originalita a tvorivosť. Vyústením súťaže bude výstava najlepších prác v exteriérovej galérii na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave.

Účastníci sa nemusia fyzicky registrovať v deň súťaže, postačí online registrácia na www.tixy.sk. Výhodou je, že si sami môžu zvoliť miesto štartu. Témy budú zverejnené vo vysielaní Rádia FM a na internete.

Zberné miesto súťažných fotografií a osobná registrácia v Trnave je v Art Klube na Hlavnej 17.

Témy budú zverejnené 19. septembra 2015 o 11. hod. vo vysielaní Rádia FM, na interentovej a facebookovej stránke Fotomaratónu a na registračných miestach.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2015 8:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.