reklama

Exprimátor Butko vytkol vedeniu mesta rušenie naplánovaných projektov

V rámci rozpravy k predloženému návrhu aktualizácie rozpočtu mesta Trnava na rok 2015 vystúpil poslanec mestského zastupiteľstva a bývalý primátor Vladimír Butko. Vo svojom príspevku poukázal okrem iného aj na skutočnosť, že súčasné vedenie radnice v porovnaní s uplynulými rokmi realizuje len minimum investičných akcií a viacero navrhnutých projektov z rozpočtu vyradilo.

Vladimír Butko v úvode svojho vystúpenia použil metodiku porovnania zrealizovaných investícií zo strany nového vedenia za prvý polrok pôsobenia na radnici s uskutočnenými akciami mesta Trnava v rokoch 2008-2014.

“Niektoré údaje mi tak padli do oka, že som sa rozhodol niečo k nim povedať,” začal rozpravu Butko s odvolaním sa na merateľné ukazovatele.

Ako poukázal, v prvom polroku 2015 boli vytvorené v Trnave tri parkovacie miesta, kým za uplynulých sedem rokov dosiahol priemerný počet dokončených parkovacích miest 153 ročne.

“Ďalší merateľný ukazovateľ, ktorý mi padol do oka, je sedem vysadených stromov v roku 2015. Za minulých sedem rokov bolo v meste vysadených v priemere 234 stromov ročne. V tomto roku sa mestu podarilo upraviť v obytných súboroch 230 metrov štvorcových plôch, priemer za posledných sedem rokov je 2144 metrov štvorcových,” pokračoval vo vyratúvaní exprimátor.

“A napokon, v prvom polroku bolo v meste modernizovaných nula svetelných zdrojov, priemer za posledných sedem rokov je 64,” doplnil.

butko
Vladimír Butko

Poslanec koalície Naše mesTTo vo svojom vystúpení pripomenul, že mesto v roku 2015 nezrealizovalo ani viaceré ďalšie naplánované investičné akcie, na ktoré boli v rozpočte vyčelenené finančné prostriedky.

“Preferenčný pás MHD na Hospodárskej ulici za 110-tisíc eur, realita je nula a pre mňa nedostatočné zdôvodnenie, prečo to robiť nebudeme. Detto Kukučínova ulica, ktorá by potrebovala rekonštrukciu. V rozpočte bolo 400-tisíc eur, po aktualizácii dvestotisíc, teraz je tam nula.
Naopak, pri rekonštrukcii Hviezdoslavovej budeme potrebovať o 283-tisíc eur viac. V rozpočte bolo približne 200-tisíc, teraz je tam asi 483-tisíc eur. Na rekonštrukciu mosta Radlinského vidím plus 200-tisíc eur, rekonštrukcia cyklochodníka na Kamennej ceste – zo 175-tisíc sa číslo zmenilo na nulu. Pritom si myslím, že ten cyklochodník by sme potrebovali. Rovnako cyklochodník Veterná – Zátvor, plán v rozpočte bol 70-tisíc, máme nulu.
Naopak, cyklochodník Bratislavská – Linčianska. Pribudlo tam nových 30-tisíc eur s poznámkou, že prebieha stavebné konanie a bude vypísaná súťaž. Obávam sa, že termín sa nestihne.
Upútala ma aj informácia o piatej kazete skládky, ktorú potrebujeme mať vybudovanú. V rozpočte je napísané, že projekt sa nerealizoval. My si však nemôžeme dovoliť nemať kam ukladať odpad, preto by sa piata kazeta mala vyprojektovať a v budúcom roku určite riešiť,”
vymenoval Vladimír Butko rad investičných projektov, ktoré pred rokom zaradilo do rozpočtu bývalé vedenia mesta, no ich nástupcovia ich doteraz neuskutočnili.

Ako prvý si v reakcii na slová svojho predchodcu na primátorskej stoličke zobral slovo Peter Bročka.

“Ak sa bavíme o budovaní parkovísk, som za to, aby sme sa tejto téme venovali viac systematicky. To, čo sme doteraz v úvodzovkách zameškali v tomto roku, hravo doplníme v tom budúcom,” uviedol Bročka a pokračoval: “Ak hovoríte o merateľných ukazovateľoch, tento rok sa ešte neskončil. Pokiaľ ide o stromy, tak vás poteším. V tomto roku je v pláne výsadby viac ako 1000 stromov, čím hravo prekonáme ktorýkoľvek rok v histórii. Čo sa týka Kukučínovej, podstata je tá, že občania, ktorí tam priamo bývajú, neboli stotožnení s pôvodným zámerom radnice. Ten sa prerábal, prišlo k redukcii pôvodného návrhu počtu vyrúbaných stromov z vyše 20 na štyri, nechali sme spracovať nezávislý dendrologický posudok. Takže tento projekt môže v budúcnosti pokračovať, po obdržaní dotazníkov od obyvateľov predstavíme finálny zámer. Túto diskusiu s občanmi považujem za veľmi dôležitú.”

O zmenách v projekte mosta na Radlinského bude primátor bližšie informovať v čase jeho otvorenia. “Súčasný variant považujem za kvalitnejší, ako bol ten pôvodný návrh,” skonštatoval.

V otázke cyklochodníka na Kamennej ceste plánovalo bývalé vedenie výmenu poškodeného povrchu. “Bohužiaľ, toto nepovažujeme za systémové riešenie. Rokujeme do Slovenským pozemkovým fondom v snahe poňať projekt komplexnejšie aj vo vzťahu na súbežnú komunikáciu a rekonštrukciu verejného osvetlenia,” ozrejmil primátor.

K slovu sa dostal aj viceprimátor Tibor Pekarčík. Jeho reakcia smerovala k vyjadreniu V. Butka o Hviezdoslavovej ulici.

“V roku 2013 bol odhad investičných nákladov na projekt rekonštrukcie ulice 450-tisíc eur, o polroka neskôr boli odhadnuté náklady na 594-tisíc eur. Verejná súťaž cenu stlačila na 513-tisíc eur. Skutočné náklady na tento projekt dosiahli 470-tisíc eur,” prezentoval aktuálne čísla prvý viceprimátor.

Pekarčík odpovedal aj na tému realizácie piatej kazety na skládke na Zavarskej ceste. Ako uviedol, rokoval s projektantom spoločnosti ASA z brnenskej pobočky pánom Sedláčkom. “Podľa jeho vyjadrenia súčasná skládka má viacero nedostatkov. Viem, že piata kazeta je nutná a nejdeme sa brániť jej realizácii. Podľa pána Sedláčka však od druhej kazety je na skládke mnoho chýb. Máme tu napríklad dostatočný priestor na ukladanie odpadu v druhej kazete. Budem trvať na tom, aby sa chyby odstránili. Nie sú nezvratné a sú odstrániteľné. Ak sa to podarí, nebudeme mať tlak na potrebu rýchlej realizácie piatej kazety, ktorú môžeme v pokoji a kvalitne vyprojektovať,” vysvetlil.

Do rozpravy sa prihlásil aj poslanec Bystrík Stanko, ktorý je v súčasnosti aj zástupcom mesta v orgánoch spoločnosti ASA Trnava.

“Nechem tu robiť paniku, ale myslím si, že ak sa nerozšíri skládka čím skôr, na budúci rok v zime už nebudeme mať kam ukladať odpad. A to nie je len môj názor, ale aj ľudí priamo z praxe ako sú vedúci skládky či kompaktorista, ktorý tu denne pôsobí. Myslím si, že to stihneme, ak sa na budúci rok začne súťaž na dodávateľa,” vyslovil sa Stanko.

Druhý viceprimátor Matej Lančarič vo svojom vystúpení zdôraznil, že najvhodnejšie agrotechnické obdobie na výsadbu stromov ešte len príde, preto ten počet nízky počet sedem vysadených stromov v tomto roku. “Počas novembra sa uskutoční historicky najväčšia a koncepčne najlepšie pripravená výsadba stromov v Trnave. Pôjde o minimálne 1000 stromov, budú do nej zapojení aj dobrovoľníci a obyvatelia okolitých domov, čím si možno vypestujú k týmto stromov bližší vzťah,” poznamenal.

Na tému vyradenia preferenčného pásu pre autobusy MHD na Hospodárskej ulici z tohtoročného rozpočtu Lančarič povedal: “Nevyradili sme projekt z dôvodu, že by sme s preferenčným pásom nesúhlasili. Je to iste rozumná vec. Je však potrebné povedať, že projekt z roku 2010 riešil pás len v úseku od zastávok na Hospodárskej I. pri stanici po križovatku so Študentskou. Aj to taký spôsobom, že súčasné dva jazdné pruhy na Hospodárskej mali byť nahradené len jedným pruhom pre autá, čo by podľa nás značne skomplikovalo situáciu napríklad pri odbočovaní na Sládkovičovu alebo Študentskú a vytvárali by sa nové zápchy. Preto sme sa rozhodli, že projekt sa bude riešiť veľkorysejšie,” oznámil zámery radnice s týmto projektom.

Ako ďalej Lančarič priblížil, súčasné dva jazdné pruhy na Hospodárskej zostanú zachované a navyše k nim pribudne tretí preferenčný pás pre autobusy.

Otázkou do budúcnosti zostáva úsek Hospodárskej od križovatky so Študentskou ulicou po Zelený kríčok. Pôvodný projekt riešil pás na strane popri Trnávke v úseku od zastávky pri Bille po Zelený kríček, nový projekt má byť komplexnejší s pokrytím samostatného pruhu v úseku od križovatky pri Bernolákovej bráne po autobusový pás na Zelenom kríčku.

Zároveň chce mesto podľa Lančariča vyskúšať aj možnosť realizácie preferenčného pruhu aj na opačnej strane Hospodárskej v smere od kríčka po Študentskú ulicu.

“Vrátim sa ešte k cyklochodníku na Kamennej ceste. Ten sme vyradili z rozpočtu aj preto, že projekt nepočítal s chodcami, ktorí sa pohybujú z dvoch autobusových zastávok, ktoré sú v jeho dotyku. Je nutné tu vybudovať spoločný chodník pre peších aj cyklistov so šírkou najmenej tri metre, ako ukladá norma. Súčasná šírka asi 2,2 metra je nepostačujúca. Navyše, ak by sme riešili len samostatný cyklochodník, chodcov by sme museli presunúť do lesoparku, kde nie je verejné osvetlenie,” uzavrel Matej Lančarič.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2015 20:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

94 komentárov pre “Exprimátor Butko vytkol vedeniu mesta rušenie naplánovaných projektov”

 1. 1
  loki77 says:

  oplatí sa k tomu aj niečo písať … a vlastne áno : Ďakujeme pán Butko, odídte…
  a pána Pobieckeho zoberte prosím so sebou …

  • 1.1
   Peter Klimo says:

   a kam by mal ist ? ved butko s prehladom vyhral v poslednych volbach vo svojom obvode…

   • 1.1.1
    jaro says:

    … ale po dnesnom jeho vystupeni uz s prehladom nevyhra, lebo ludia su neni blbi, ved to nefunguje tak, ze VMC nieco potrebuje a tak to mesto rychlo spravi – nekoncepcne !!! Vobec to nieje o cislach – kolko parkovacich miest je novych na druzbe? preco tam parkuju ludia co idu do mesta? preco tam parkuju zamestnanci polikliniky? lebo to parkovanie nema koncepciu…

    • 1.1.1.1
     xz says:

     ked ludia z VMC nieco chcu a mesto nekona,zle je.. ked kona, zle je aj tak.. pod ruskom “nekoncepcnosti”. Mam strach otvorit aj chladnicku, aby odtial nevyskocili slovicka “transparentnejsie”, “efektivnejsie”,”koncepcne”, ktore zludoveli od novembra minuleho roka.. Som zvedavy, kto objektivne zmeria aktualne zmeny a kroky vedenia, ci boli “efektivnejsie”,”transparentnejsie”,”koncepcne”.. Len dufam,ze nebude zarukou kvality Transparency International na krku s BA kauzickou ;)

     • 1.1.1.1.1
      fero says:

      No tých pár parkovacích miest?Hanba!!Už dávno mali byť vybudované parkovacie domy.A to hlavne Na hlinách+Salezianska,Starohájska,Žarnova pri nemocnici,Kollárová pri stanici alebo pri Okresnom úrade-tam premiestnili časť polície-totálne zlý krok a samozrejme v meste-Dolnopotočná a možno aj pri Relaxe.Dávno mal byť spravený parkovací systém.A hlavne nič zadarmo.keď toto Bročka dokáže,klobúk dole a má môj hlas v ďalších voľbách!Poslancom to je jedno,oni pokuty neplatia.

      • 1.1.1.1.1.1
       džepeto says:

       tak sprav po trnave zbierku, urcite sa radi seci poskladaju na parkovacie domy, tak 1000 na hlavu a mas 65 mil = problem s parkovanim vyrieseny, potom staci uz len spoplatnit parkovanie v nich, parkovacie domy budu plne, mestska kasa bude plna, seci budu spokojny … a potom sa zobud :-)

       • 1.1.1.1.1.1.1
        fero says:

        Dobre si napísal,tých 65 mil.by investovalo mesto za vlády skorumpovaných strán ako je KDH a Smer.Niekde stačí zdvihnúť o jedno podlažie,tak ako dal projekt Bročka Na hlinách.Nechajte sa prekvapiť farizejskí zlodeji….

     • 1.1.1.1.2
      antonvesel says:

      Akou BA kauzičkou?

    • 1.1.1.2
     Brociak says:

     “ludia su neni blbi”

     Bohužiaľ väčšina ľudí je blbých + nezaujíma sa o nič. Volia Gorily (Smer, KDH a spol.) a sú s tým spokojní.

     • 1.1.1.2.1
      Peter Klimo says:

      K tym smerakom a gorilam asi tolko:

      Čo ako právnik hovoríte na to, že polícia zdokumentovala trestný čin, prokuratúra konanie zastavila s odôvodnením, že sa nestala žiadna ujma. Napriek tomu, že predraženie o 500 miliónov eur skresali na 29 miliónov a na základe toho mohla vláda rozhodnúť v prospech PPP projektov.
      „Ako právnik by som povedal, že sa k tomu nevyjadrujem. A ako človek hovorím, že to je zvláštne.“

      Neuvažovali ste nad tým, že by ste odišli z toho ministerstva, keď sa tam diali takéto veci?
      „V tom momente mi to nenapadlo.“

      S vtedajším ministrom dopravy Ľubomírom Vážnym ste sa stretávali?
      „Stretol som sa s ním asi trikrát.“

      Z informácií, ktoré ste získali počas pôsobenia na ministerstve, viete povedať, či je pán Vážny koňom Vladimíra Poóra?
      „Tak to vôbec neviem. Raz som mu priniesol nejaké papiere na podpis, raz som sa zúčastnil rokovania o environmentálnych záležitostiach na trase Turany – Hubová a raz na nejakej vianočnej alebo mikulášskej akcii.“

      Viete koho su to odpovede ?

      • 1.1.1.2.1.1
       Juraj Fuzák says:

       a co z toho mily pan Klimo vyplyva? prezrad nam :D

       • 1.1.1.2.1.1.1
        xz says:

        Hmm.. z toho vyplyva len jedine,ze na ministerstve mu taketo veci nevadili, ale na meste ich vytahuje. (Co nekritizujem, Pobieckeho si vobec, ale vobec nezastavam)

        • 1.1.1.2.1.1.1.1
         Peter Klimo says:

         ano presne tak, cely jeho obciansky aktivizmus je len ucelova hra ako sa dostat k moci. z jeho spravania na tom fleku by som mu dal skor titul “obciansky pasivista” :D

         • 1.1.1.2.1.1.1.1.1
          loki77 says:

          trepeš Klimo ako vždy:
          ad1. primátor je výkonná moc – rozhoduje zastupiteľstvo – takže k akej moci sa dostal ?
          ad2. jeho dobrovoľnícke aktivity neustali ani po zvolení

          • 1.1.1.2.1.1.1.1.1.1
           Peter Klimo says:

           ad1. odpovedal si si sam, k vykonnej
           ad2. no ved prave, to je prave podstata problemov v sucasnej Trnave ! ;)

        • 1.1.1.2.1.1.1.2
         zizo says:

         XZ netrep,ako pravnik nekritizuje,len dba na zakonnost!Ty budes jeden zo zlodejov!

         • 1.1.1.2.1.1.1.2.1
          xz says:

          ja a zlodej :D ja som neni odkazany na statne, mestske ani ine samospravne zakazky, viem si zarobit na seba peniaze v sukromnej sfere. A co sa tyka zakonnosti.. Ked mas podozrenie na pachany trestny cin, mas to ohlasit, je jedno, ci si pravnik, upratovacka alebo ktokolvek..

          • 1.1.1.2.1.1.1.2.1.1
           zizo says:

           Trapne mafianske zakony,ktore si upravili skorumpovane strany.Sudcov si kupili!

      • 1.1.1.2.1.2
       fero says:

       Klimo tu nevie zniesť,že jeho straníci a ich kamoši sú zlodeji jak vyšití!A že Bročka robil právnika na min. vie aj malé decko.A vie aj to,že právnici nerozhodujú priamo o zákazke,o cene alebo o tom či objednaná práca či výkon služby je predražený alebo pod cenu.Právnik doladuje zmluvu tak,aby obe strany dodržali podmienky na ktorých sa dohodli.A aby všetko išlo zákonne.Ja predám byt niekomu trojnásobne a notár bude za to zodpovedný?

   • 1.1.2
    loki77 says:

    a až tak si váži svojich voličov, že nechodí na VMČ…

 2. 2
  xi says:

  zasa vyplakaval, ako obvykle…

 3. 3
  aloj nový says:

  Budko by len parkoviská staval, ako kresťanský demokrat by mal zároveň vedieť, že čím viacej parkovacích miest pre autá, tým menej zelene. To znamená menej priestoru na hranie pre tradičnú rodinu a ich deti . Ps Už niekto videl okolie bytovky kde býva pán ex primátor Butko pri tom paneláku sú 3 stromi vysadené aj to z čias komunizmu hanba mu! Ihriská, ktoré boli verejné si sprivatizoval klub lokomotíva, takže sú všetky oplotené okrem jedného umelého trávnika, ktoré je akože verejné no skúste si tam zahrať po práci, po 18 futbal sú tam tréningy . Vladimír Butko je typický trnavský poslanec skrývajúci sa v radoch svojej strany, ktorý tu 25 rokov premieňa verejné zdroje na privátny majetok pár chacharom…

 4. 4
  Ján says:

  Tu je jeden veľký príklad transparentnosti KDH,keď predali mestský pozemok blízkemu človekovi za KDH Ondrejíčkovi-sponzor strany a bývalý poslanec za 16 miliónov.Igor Matovič ponúkal mestu 25-až 30 mil.Povedali nie…..Žiadna súťaž,že na čo.Najviac kto bol spokojný Jozef Pobiecký,uviedol,že verejná súťaž nie vždy zabezpečí najlepšie podmienky pri predaji….Noviny Pravda.Mám dojem,že nakoniec k odpredaju Ondrejíčka odstúpil.

 5. 5
  ... says:

  Nejaky Butkov kamos by si ho mal zavolat, dat si snim dvalitre vina a vysvetlit mu,ze sa svojimi tragickymi vystupeniami na zastupitelstve totalne zhadzuje…

 6. 6
  aleluja says:

  Ale no tak netreba sa rozculovat pan Butko. Vyzera to tak, ze sice byvale vedenie mesta nieco pripravilo, ale da sa to zlepsit. Ked Vam ide o Trnavu, tak to zlepsenie podporte. Co je zle na tom, ked sa moze nieco urobit poriadne a nie len na polovicu? Najhrosie riesenia su tie polovicne. A parkovacie miesta uz prosim nestavajte nikto. Tie peniaze investujte do MHD, nech chodi autobus kazdych 10 min. Potom ju zacnu ludia vyuzivat viac ako auta. A zistia, ze tie auta v meste s vynikajuco fungujucou MHD az tak netreba. Chodte pozriet za roh do Viedne alebo do Prahy, ako to tam funguje. Ak by tam chodila MHD raz za 20 min v spicke a inak raz za hodinu, tak by doprava davno skolabovala.

 7. 7
  Andy says:

  Mna najviac pobaviľo ako bývalý primátor netušil kolko bol rozpočet na Hviezdoslavovu. A pritom Hviezdoslavova bola urobená dokonca úspornejšie ako bol navrhnutý rozpočet. :-))))).Vidím,ze mu stačí ako zdroj jeden tažko tendenčný plátok. Jaaj, pán spravodlivy aspon si overte základne informácie, lebo potom zase vyzeráš ako hlupák.:-)))))).

 8. 8
  halifaxova says:

  ľudia spamätajte sa tým osočovaním , nadávaním každý je múdry , ked nesedí na tej stoličke , takmer všetci su primatori, architekti , stavbari dopravaci , čo tak trochu sa viacej venovať napr . zdravotnictvu , soc oblasti ,

 9. 9
  GoGo says:

  FUJ Pobiecky ! Hambi sa ! Ďalší čo dojil Tavos ! Tak 600.000 € ?
  Hlavne že si mal kopu rečí o odstúpení, keď Peciar neodovzdal priznanie.
  Vyradiť zo všetkých komisií, mestskej rady, dozornej rady ASA atd.
  Dúfam, že pôjdeš príkladom a už si balíš kufre.
  Ja nerozumiem
  Ja nerozumiem
  Ale dobre ty rozumieš.
  Takýchto ľudí by mali vystavovať v klietke hanby na Trojičnom.
  Dokonca aj KDH ho vykoplo z klubu – ani sa nečudujem.

  • 9.1
   5ulo says:

   Tema Pobiecky bola taka zaujimava ceresnicka na zaver zastupitelstva :D Ako moze tak nechapavy clovek (narazam na to nerozumiem co ste chceli tou otazkou povedat) riadit taku uspesnu firmu, ktora je tak super, ze vyhrava aj bez sutaze?

  • 9.2
   džepeto says:

   dojil tavos? len zo zvedavosti ako moze poslanec z opozicie voci smeru “dojit”? bola mu ponuknuta robota tak ju spravil je stavar nevidim na tom nic nenormalne. Skor je otazka akym sposobom rozhodol tavos, komu zakazku ponukne, takze sa treba pytat tam. Na to ma paky primator, sedi v dozornej rade, len to by tam musel chodit a nie zneuzivat interne informacie na osocovanie poslancov.

   • 9.2.1
    Juraj Fuzák says:

    Mozes mi povedat co je interne na informacii ze statna firma dala niekomu zakazku a za kolko? To su aj tvoje peniaze z ktorych sa taketo zakazky platia, nieje to ziadna interna informacia…

    • 9.2.1.1
     Maxim says:

     Trnavská vodárenská spoločnosť, a.s. nie je štátna firma…

     • 9.2.1.1.1
      Juraj Fuzák says:

      je to akciova spolocnost, kde akcinonarmi su mesta a obce, tie snad nenakladaju s verejnymi zdrojmi?

      • 9.2.1.1.1.1
       blesk says:

       Pán Fuzák, verejné a štátne zdroje sú rozdiel. Štátne peniaze sú iba jedným prijímovým zdrojom rozpočtov verejnej správy v podobe podielových daní, dotácií a grantov.

   • 9.2.2
    fero says:

    dzžepeto,trepeš a trepeš ako tvoji veľkí zlodeji.Aká opozícia,Smer,KDH,SDKU,SNS je veľká koalícia!!!!V Trnave vždy držali spolu!!!!!!!!!Pri všetkých kšeftov,to vie každí normálne zmýšlajúci človek.A hlavného sponzora mali vždy jedného.Ten bol aj ocenený!

   • 9.2.3
    5ulo says:

    ponuknuta robota priamo od pana generalneho riaditela. To nemohla byt nahoda ;)

 10. 10
  džepeto says:

  uprimne keby mas stavebnu firmu a niekto ti da zakazku, neriesis preco ti ju dal ale ze mas robotu, tych zmluv/faktur moze byt 0 a moze ich byt aj 100, pokial je robota spravena dobre nemam s tym problem. A informacie z uctovnictva su interne

  • 10.1
   miki says:

   Stavebnu firmu ma dlhorocny poslanec mesta a vuc, viceprimator, lokalny politik.
   Ako na potvoru dostane objednavky za 600tisic bez sutaze priamym zadanim od riaditela. Chudak, tolko roboty mu nalozili ani o nu nestal… Zivot je kruty…

  • 10.2
   Juraj Fuzák says:

   ano, pokial zijeme v predstave ze firma udeluje zakazky na zaklade peknych oci tak je to v poriadku.

   informacie z uctovnictva su interne ale zo sukromnej firmy, nevidim jediny dovod preco by informacie z uctovnictva kde sa naklada s verejnymi financiami mali byt skryte. ludia platia nemale vodne a stocne tak by mali vediet kde sa ich peniaze pouzivaju.

   • 10.2.1
    rozalia says:

    Neviem aký toto malo význam, to sa malo zistiť v Tavose a nie pred celú Trnavou, apropo Bročka nepodnikal a nevie čo to je,len a len kritizoval, myslela som si ,že bude rozumnejší v týchto otázkach a problémoch.

  • 10.3
   lomonosova says:

   Jožo si to ty ?

  • 10.4
   Laco says:

   Ale samozrejme ze Jozko neriesi a nerozumie co je divne na tom, ze mu “niekto” vybavil zakazku v Tavose bez sutaze, jaku si v zivote nezohnal a nezozene, ktora mu medzirocne vykopla trzby cca o 300% a pocas rokov trvania robila cca 50% rocnych trzieb.
   http://finstat.sk/45965498

  • 10.5
   jj says:

   Mate strach,ze to niekto zverejňuje. Budu dalsie a ďalšie kauzy.,.

 11. 11
  trnavčan says:

  Je úplne bežné, normálne, efektívne a správne, aby firma, ktorej akcionármi sú mestá a obce regiónu , dávala cez svojho riaditeľa priamu BIANCO zákazku konkrétnej firme? Snáď by sa to dalo akceptovať v prípade jednej náhlej poruchy. Pre ostatné prípady je rozhodujúce, že TAVOS nie je súkromná firma a že na trhu je viac ako jedna stavebná firma.

  Otázka teda znie, prečo priamym zadaním práve táto stavebná firma?

 12. 12
  charakter says:

  najlepšie na tom je, že na fb si pán primátor dá status o tom, ako je neprijateľné, že G.K. cez svoj “rešpektovaný” plátok do neho stále kope a ako to dá na súd, ale neváha si kopnúť do svojich politických oponentov priamo na zastupiteľstve … To naozaj nemá pán primátor čo robiť, že má čas zháňať si takéto “podpásovky” na poslancov, alebo chce len zvýšiť sledovanosť zastupiteľstva až do konca, keď vždy na záver si udrie do niektorého z opozičných… A to neobhajujem Pobieckeho, keď spravil niečo nelegálne, nech podá na neho trestné oznámenie, prípadne podnet na inú príslušnú inštitúciu, ale vytiahnuť na konci zastupiteľstva vždy nejakú špinu na niektorého z poslancov, to je také úbohé …
  Veď za to, čo sa tu robilo doteraz ľudia dali príslušným poslancom vysvedčenie v ostatných voľbách, ale skôr by mu malo ísť o to, čo sa robí za jeho úradovania, takže p. primátor by si mal hlavne sledovať, aby nerobil prešľapy on a jeho poslanci … Alebo sme si tých našich zástupcov volili preto, aby jeden na druhého nachádzali špinu a ohadzovali sa ňou na zastupiteľstve? Veľa zdaru!

  • 12.1
   5ulo says:

   sledoval som zastupitelstvo popri praci do konca a predstav si, cely cas kopali do brocku.. vid pripomienky Butka.. lepsia TT len odpinkavala ich nadhody. To, ze vytiahol tamtu vec na zaver je milionkrat cestnejsie zoci voci priamo pred vsetkymi, ako zbabele ociernovanie cez nejaky platok, ktory nie je hodny ani supiek zo zemiakov.

  • 12.2
   Brociak says:

   “nech podá na neho trestné oznámenie”

   Políciu drží za gule SMER s.r.o. a spol., takže trestné oznámenie je úplne zbytočné, lebo by sa aj tak zapatrošilo na polícii. Chváľme Bročku aspoň za to čo spravil, že otvára ľuďom oči.

   Trestné oznámenie bude ale pravdepodobné podané na neho (za ohováranie Pobieckého) + toto bude ale vyšetrené veľmi expresne.

 13. 13
  rozalia says:

  Charakter ma asi pravdu, vsetko mi to pripada o zlobe a nenavisti k predchazajucim, i ked robili chyby,ale toto je hon na carodejnice, teraz tiez vsetko vyhrava firma CS a nic sa nedeje asi je to v poriadku vysutazi a hotovo, trocha mi to pripomina metody minulych cias, spehovat, ked to nebolo koser dat trstne oznamenie a hotovo, ale prepierat ho po celej Trnave, to je silna kava.

  • 13.1
   Juraj Fuzák says:

   Viete co je silna kava? Ze firma ktora pracuje s peniazmi od ludi za vodne a stocne rozdava zakazky za 600 000 € bez akejkolvek sutaze, to je silna kava vazena pani. Spomente si na tu silnu kavu ked sa budete rozculovat pri dalsom vyuctovani za vodu…

   • 13.1.1
    obcann says:

    ved ale za to treba sa pýtať vodární a nie Pobieckého.
    šak získal zákazku, dal ľudom robotu, spravil ju a oni zaplatili.
    prečo si vybrali jeho firmu bez výberka? ved sa ich opýtajte. pobiecký len podniká.
    a v súlade so zákonom. a má na to plné právo

 14. 14
  jano says:

  Na margo firmy CS, tiez chodi so sefom k obedu a preco, ved na to ma uradnikov zodpovednych a platenych na svojom urade, sice to nie nic trestne, ale pozor sme na Slovensku a hlavne v Trnave, ked tu zacina byt dusna atmosfera, osocovanie je to proste hnus.

  • 14.1
   jj says:

   No Janko,čo Bročku neodfotíš,keď je na obede.On ako verejný činiteľ to musí zniesť.Nie len trepať,dve na tri.A nech chodí na obed,nič zlé na tom nie je.Firma CS bola vysúťažená bývalým vedením.Taktu tu netrepte!Oni musia dokončiť tie roboty,čo majú aj v zmluve.Bože niekomu chýba inteligencia….

   • 14.1.1
    jano says:

    jj nepochopil ste, chcel som povedat. že ludia si všimajú všetkého a za všetkým vidia len to horšie. ale nemožem nepoznamenať, že nevytvará dobrú atmosféru ,tak ako to uviedol charakter a rozalia v príspevku, a to všetko okolo Pobieckeho je odozva na článok v plátku a ihneď nasledovala odozva verejná , to fakt nesvedčí o ničom dobrom, zlo plodí zlo.

    • 14.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     vy si fakt myslite ze Brocka takuto zavaznu informaciu zverejnil len na zaklade clanku v tom Kopunkovom zvratku? Cize keby take splasky nechodili do schranok by to Brocka tutlal? prosim vas len to nie…

     • 14.1.1.1.1
      jano says:

      Presne tak je to načasované , može sa veriť, že nie, ale je to menej pravdepodobné, a prečo to vytiahol na zastupitelstve to nepochopím, to nie je diplomatické, opýtajte sa dľa mňa najšikovnějšieho a najmúdrejšieho poslanca pomedzi Vás všetkých p. Galbavého či by takto reagoval, inak nič sa tým nemení, práce keď boli sú urobené a predpokladám zaplatené, odberateľ bol Tavos, tak keď to nebola “pomsta” tak sa to mal riešiť uplne inak, len bolo konstatované ,že dostal práce bez súťaže, asi opravy aj. Nebol to vôbec dobrý ťah z jeho strany.

      • 14.1.1.1.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Este raz, mozte si myslet o Brockovi co chcete to je v poriadku. Ale naozaj si myslite ze to “vytiahol” iba na zaklade par nic nehovoriacich riadkov vytlacenych vo zvrtakoch jedneho zufaleho zamestnanca VUC?

       Ako by ste sa inak dozvedeli ze TAVOS takto “hospodari” s Vasimi peniazmi a poslanec, ktory mal na to upozornit cele toto “hospodarenie” nielen kvituje ale ma z neho uzitok?

       Jasne ze bol odberatel TAVOS to nikto nespochybnuje, ale podla Vas normalne ze poslanec takuto zakazku prijme?

       • 14.1.1.1.1.1.1
        jano says:

        Prosim nie, Vy byste nezobral robotu keby ste momentakne nemal dat co robit svojim zamestnancom ci zivnostnikov, neviem kto by to neurobil,nepoznam takeho cloveka, ale asi v radoch LT by sa nasli,a este by to urobili zadarmo aj to by bol odrazovy mostik do funkcii.

        • 14.1.1.1.1.1.1.1
         Juraj Fuzák says:

         No vidite a v tom je ten rozdiel mozno medzi nami. Nie, ja by som ju nezobral, nemusel by tak nikto na mna ukazovat prstom a nemusel by som nikomu nic vysvetlovat. Preto sme aj cela spolocnost tam kde sme lebo dogma “sak kazdy by spravil to iste” bude zachvilu aj na prezidentskej standarde :)

       • 14.1.1.1.1.1.2
        charakter says:

        Juraj, a na čo mi je vedieť ako hospodári TAVOS? na to tam predsa máme zvolených zástupcov. Od nich očakávam, že ak sa tam deje niečo nekalé, zasiahnu adekvátnym spôsobom, t. j. takým, že sa to nekalé diať nebude – či už odvolaním kompetentných, alebo ako som napísal vyššie, podaním trestného oznámenia prípadne iného podnetu na príslušné inštitúcie, nech prešetria a v prípade, že tam nekalé konanie bolo, potom sa o tom môže informovať verejnosť aj s podaním príslušných dôkazov … Tým, že sa iba na zastupiteľstve povie nejaká kusá informácia, ktorá samozrejme vyznieva v neprospech uvedeného poslanca (nakoľko nevieme, či daná zákazka mohla byť zadaná priamo bez verejnej súťaže alebo nie (lebo to či má byť VO nezáleží od toho, či dodávateľom bude poslancova firma alebo nie, ale presne to určuje zákon …), resp. o aký rozsah prác v akom časovom rozsahu bolo vykonaných (lebo 600.000,- eur je veľa, ale veľa môže byť aj 100,- eur, ak by boli dané “len tak”) sa nič nevyrieši, z čoho vyplýva, že ide iba o mediálnu “podpásovku” voči politickému oponentovi … Na tieto praktiky sme zvyknutý u iných strán a je smutné, že sa k nim uchyľuje aj nový pán primátor, keď deklaroval novú politickú kultúru …

        • 14.1.1.1.1.1.2.1
         zofia says:

         p. Fuzak charakter to presne popisal,ako je to ci to malo byt VO,ci to boli len opravy, tak ako to opisal charakter,a ani ja som neverila, ze by sa primator znizil na taketo volaco, bohuzial, a p. Fuzak kolko a kedy ste zamestnavali ludi, co zivia rodiny, a ze byste nezobral, keby ste napisal nebol som v tejto situacii by bolo uprimnejsie, lebo mi pripada, ze ste matka Tereza.

         • 14.1.1.1.1.1.2.1.1
          5ulo says:

          Mila Zofia, keby kazdy clovek uvazoval ako Vy, boli by sme pekne v ri*i. Vy vlastne pisete, ze ked je niekto cestny, tak je okamzite matka teraza a tym padom hra dobreho.. Prosim, zmente pohlad na zivot a nechajte aspon tu hrstku cestnych ludi robit cestne veci, pretoze bez takych mozme zit rovno v pekle. Zelam pekny certovsky vydareny den

 15. 15
  magduška says:

  ale prosím vás KDHáci neplačte tu!!! pán primátor občanov informuje o tom čo sa tu dialo posledných 20 rokov. Vy by ste to všetko ututlávali a nikto by sa nič nedozvedel. Teraz aj normálny občania (plebs) má možnosť nahliadnúť “do kuchyne” kde sa navzájom hostili KDH + SDKU a SMER za jedným veľkým stolom. A tetaz tu budete vyplakávať a obhajovať slizkého Jožka ??!! No dúfam, že to nie je všetko a postupne sa dozvieme aj čo sú naozaj zač aj trnavskí farizeji. Peťo fandím vám

  • 15.1
   rozalia says:

   Toto je aj primitívne, takže sa môže začať osočovanie, napádanie aj., ale tz normálny občania – plebs si ich 20 rokov volili, pripadá mi ,že sa budete tešiť, ako sa budú vzájomne osočovať a napáďať, tak Vám prajem príjemné sledovanie.

   • 15.1.1
    Brociak says:

    “tz normálny občania – plebs si ich 20 rokov volili” + boli s nimi 20 rokov spokojní

    Toto nevymyslíš, to je Trnava. Je to tak. Ak si aspoň trochu inteligentný – radím ti odsťahuj sa preč.

 16. 16
  galvo says:

  Jaaj broovce, ved vy vytriezviete… Len ci pre nas vsetkych nebude neskoro.

 17. 17
  zofia says:

  Myslim, ze tieto prispevky su o nicom, keby sa tak p. primator zameral na rychlost reakcie na odkazy pre starostu, sused napisal o nebezpecnom poklope 4.10. a doteraz ziadna odozva od mestskych uradnikov, alebo uz by bol opraveny????? A este rozlisovat prioritne veci v Trnave a tie ktore mozu pockat.

  • 17.1
   trnavčan says:

   Zvláštna to logika o príspevkoch, ale myslieť si samozrejme každý môže, čo chce.

   Čo sa týka poklopu, ak sa jedná o tento prípad https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/21795/nebezpecne-pootvoreny-poklop , tak tento poklop nie je pootvorený, ale je posunutá celá armatúra. Pravdepodobne k tomu prišlo kosačkou alebo iným mechanizmom pri poslednom kosení trávy. A keď to pokladáte za nebezpečné a prioritné a je to pri Vašom bydlisku, požiadajte dvoch chlapov , aby to posunuli naspäť, je to otázka pár minút. Sám som sa pred pár mesiacmi pri mojom bydlisku stretol s podobným prípadom a bolo to opravené na počkanie.
   Ono to chce nebyť ľahostajný voči svojmu okoliu.
   Úradné riešenie bude chvíľu trvať, mesto zrejme pošle oznam majiteľovi, t.j. TAVOS-u.

   • 17.1.1
    jozef says:

    Donekonecna sa objavuje urobte si to sami, a potom na co sedi na urade 250
    uradnikov, sami si pokosime pred domy/co je uz normalen kde byvam/,sami si pozberajte odpadky, lebo nie su kose, sami vsetko, no comment

 18. 18
  pepo says:

  Čo vyplakávate ? Ale vám stúpili na otlaky ! Boli hody ale už skončili.
  Teraz je bolenie brucha, hnačka, plač a škrípanie zubov.

 19. 19
  pato says:

  Diskusia no comment a prispevok GOGA dostal nejlepsie ohodnotenie, to je nonses ubohe, nepoznam Pobieckeho, ale reakcie boli obdobne ako bol prezentovany jeho pripevok, styl hura uz ho maju,toto sa primatorovi nepodarilo, necakal som, ze by sa uchylil k takemuto jednaniu, jeho praktiky su prinajmensom cudne a nediplomaticke

 20. 20
  blesk says:

  Ak je pán Butko taký šikovný, mňa by zaujímalo kde tento človek pracuje, veď už skoro rok je bez primátorskej stoličky.

 21. 21
  Lucio says:

  Pán Butko bol znamy tým ze chodil podnikatelom do officov a dostaval pokyny, takisto nebol skutocnym primatorom,bol iba bábkou Stana zo Smeru. Pán Butko co hovorite na kauzu Tavos,a co hovorite na kseftiky z pozemkymi v kamenáci???

 22. 22
  galvo says:

  Bradaty Mohammed na radnici dokaze ludi len rozdelovat a polarizovat. Jeho zakerne podpasovky na zastupitelstve su toho dokladom. Tento “pravnik” nema sancu ludi spajat. On to proste nevie. On vie len vytvorit nepriatela (byvale vedenie) a kydat a kydat. Broovce, kedy vam to konecne dojde… Podla mojich rozhovorov to niektorym z LTT uz dochadza.

  • 22.1
   Lucio says:

   Ja mam zas info ze primator ma coraz vecsiu podporu,lebo stupa po prstoch trnavskej mafii, Ty by si asi chcel aby poslanecke kluby sa iba potlapkavali ako za ery KDH a Smeru, bez nejakych protireakcii,a chodili podnikatelom na pokyny..

   • 22.1.1
    blesk says:

    No pokiaľ nezačne robiť konkrétne kroky, ako riešenie nedostatku miest v škôlkach, školách, domovoch dôchodcov, voľnočasových aktivít a podobne, tie preferencie budú rapídne klesať. Zatiaľ z tohto dôvodu klesá iba počet obyvateľov.

    • 22.1.1.1
     forrest gump says:

     nuž pokiaľ som ja dobre počul, tak zrovna na zastupiteľstve sa konštatovalo, že miest v škôlkach je dosť a berú aj tých, ktorí nemajú trvalý pobyt. počúval si to zastupiteľstvo ? asi nie. to je ako bod 1.
     a 2. to si naozaj myslíš, zvyšovanie počtu miest v školách a domovoch dôchodcov je možné za 1 rok ?

     • 22.1.1.1.1
      blesk says:

      To čo si na zastupiteľstve počul je jedná vec, ale realita druhá. Ak by si mal také dieťa, tak by si ten stav poznal. A za druhé, vytvoriť podmienky za jeden rok je dostatočne dlhá doba aby si pripravil projektový zámer, dal výpovede subjektom v priestoroch bývalých škôlok a podobne. Treba iba chcieť.

    • 22.1.1.2
     majo says:

     Kto porušil po revolucii škôlky (škloy) a budovy potom rozpredal? – tie budovy, ktore teraz chybaju

  • 22.2
   neznamy says:

   Ešte len pridu zákerné podpasovky,teste sa zlodeji skorumpovni!Je mi len cudne ako nejaky traper vypisival, ze je na urade zla atmosféra a tu na Mraz veľký nepriateľ Brocku pochvalil úradníkov ako pracujú.Poroovce pome!!
   !Aj policia je s vami.

  • 22.3
   forrest gump says:

   neskutočná nenávisť, tak ako bol brocka ohováraný na faceboku a teraz v tom nechutnom plátku – katolíka potom súdruha a teraz nového demokrata u mikuša na vuc. ty musíš byť gako.

 23. 23
  juraj says:

  Páni a dámi, prečítal som si Vašu diskusiu a nakoniec som sa pozrel na titulnu fotku. Asi tušíte čo mi prišlo na um. :)

 24. 24
  J.B. says:

  Som Jozef Pobiecky a slubujem obcanom ako budem dbat o ich majetok,o ich peniaze a budem robit všetko preto,aby firmy co robia pre mesto aj Tavos boli cestne a verejne vybrane!Taktiez slubujem,ze dostanu rovnaku sancu vsetci obyvatelia a nikto nebude zvyhodnovani!Slubujem!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.